terug in Egypte' Geheugen laat Cameron in de steek VERRE REIZEN „jsg buitenland 19 Londens plan voor dataopslag I ZUID-AFRIKA KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 vrijdag 15 juni 2012 het Constitutionele Hof in Cairo. Op zijn wang staat het getal 25, dat verwijst revolutie begon. foto Amr Nabil/AP Broederschap ziet een staatsgreep in de uitspraak. Volgens politicus Essam el-Erian van de Broeder schap dreigt Egypte een 'donkere tunnel' in te gaan. Toch kiezen de Egyptenaren ko mend weekeinde hun staatshoofd. „De komende president heeft geen parlement en geen grondwet. Er is verwarring en er zijn veel vra gen", aldus Erian. De totstandkoming van een nieu we grondwet verloopt traag, om- Heropening zaak Assange van de baan Het Britse Hooggerechtshof heeft gisteren besloten het verzoek van Wikileaks-voorman Julian Assange om opnieuw naar zijn zaak te kij ken niet in te willigen. Met het be sluit komt de uitlevering van As sange aan Zweden een stap dichter bij. De 40-jarige Assange wordt door dit land gezocht voor verhoor inzake twee aanklachten van ver krachting en mishandeling. MOSKOU Geleerde Rusland ontkent bedreiging Het hoofd van de Russische Onder zoekscommissie, het hoogste on derzoeksorgaan in Rusland, heeft gisteren ontkend dat hij een journa list met de dood heeft bedreigd. Dmitri Moeratov, de hoofdredac teur van de Russische krant Novaja Gazeta, had Aleksandr Bastrikin daar afgelopen woensdag van be schuldigd. dat er ruzie is over de samenstel ling van de raad die zich erover buigt. Eerder deze week werd een eerste raad al ontbonden, omdat deze volgens seculiere leden werd gedomineerd door islamisten. Ook bij de woensdag gepresenteerde tweede commissie ontstond ruzie. Ahmed Shafiq is blij met de uit spraak van het Hof. „De bood schap is dat het tijdperk van het vereffenen van politieke rekenin gen voorbij is", zei hij. Britse premier in het nauw Dat hij geen deal heeft gesloten met Rubert Murdoch weet de Britse premier David Cameron zich heel goed te herinneren. Maar over banden met ex-werk nemers van de mediamagnaat is Cameron een stuk vergeetachti- ger. door onze correspondent Michiel Philippart LONDEN - 'Dat kan ik me niet meer herinneren.' 'De details zijn me ontschoten.' 'Dat weet ik niet meer precies.' De Britse premier Cameron kon zich allesbehalve aan de indruk onttrekken dat hij in zijn zoektocht naar de macht veel te nauwe banden onderhield met (ex-)werknemers van media magnaat Rupert Murdoch. Er werd reikhalzend uitgekeken naar het optreden van de conserva tief Cameron voor de Le- venson-commissie, die onderzoek doet naar de banden tussen poli tiek en pers, met name het me dia-imperium van Murdoch. Zijn Labour-voorganger Gorden Brown had de Conservatieven ervan be schuldigd een politieke deal met Murdochs kranten te hebben geslo ten. „Absolute onzin. Van begin tot eind", aldus de nu wel resolute Cameron. „We probeerden de kranten voor ons te winnen, even als de tv-stations. Maar deden dat niet door politieke standpunten aan te passen." Vrijwel alle Britse kranten kennen een duidelijke politieke kleur. Be halve Murdoch's kranten The Ti mes, The Sun en voorheen News of the World. Omdat deze drie kranten hun positie per verkiezing bepalen, vergaarde Murdoch poli tieke macht. Omdat politici van beide kanten er belang bij hadden en hebben om bij hem in een goed blaadje te komen. Zo steunden zijn kranten jaren lang Labour-kandidaat Tony Blair, die na zijn premierschap peetva der werd van een kleinkind van Murdoch. Na het aftreden van Blair in 2007 steunde Murdoch ook diens opvolger Brown, wiens impopulaire kabinet twee jaar la ter viel. Intussen was voormalig News of the World-hoofdredac- teur Andy Coulson de persoonlij ke woordvoerder van David Came ron geworden en leidde Rebekah Brooks, vriendin en buurtgenoot van Cameron, de krant. Die is in middels opgeheven. Niet verras send steunden de kranten van Murdoch tijdens de verkiezings campagne de Conservatieven, die ook zouden winnen. Cameron werd door de commissie onder vuur genomen over de aan stelling van de inmiddels weer ont slagen Coulson. „Ik zocht de beste man voor die functie, hij verdien de een tweede kans", aldus Came ron, refererend aan Coulson's be trokkenheid bij afluisterpraktijken van de tabloids. De positie van Coulson werd onhoudbaar toen bleek dat het afluisterschandaal veel groter was dan in eerste in stantie aangenomen. „Als ik dat had geweten, had ik hem niet aan genomen", aldus Cameron, aan wiens beoordelingsvermogen flink wordt getwijfeld. Ook al omdat Coulson vorige week werd opge pakt op verdenking van meineed. zie onze website:buitenland Cameron: 'Veel te nauwe banden tussen politiek en media' LONDEN - De Britse autoriteiten hebben donderdag een verstrek kend plan ontvouwd om gedetail leerde gegevens op te slaan van bijna alle e-mails, telefoongesprek ken of sms'jes die door burgers worden gevoerd of verzonden. Mi nister van binnenlandse zaken Theresa May zegt dat niemand hier bang voor hoeft te zijn, 'tenzij u misdadiger bent'. Het gaat de autoriteiten volgens ei gen zeggen niet om de inhoud van de berichten. Zij beloven dat zij de inhoud van e-mails niet zullen in zien of telefoongesprekken niet zullen afluisteren zonder rechterlij ke toestemming. Maar door alle ge gevens naast elkaar te leggen kun nen zij wel een zeer rijk beeld krij gen van het alledaagse leven van hun burgers. In een opiniestuk in massakrant The Sun schrijft minister May dat de voorstellen 'zinnig en beperkt' zijn. „Ze zullen de politie en som mige andere instanties toegang tot gegevens over online-communica- tie geven om misdaad aan te pak ken, precies zoals ze nu al doen met mobiele telefoongesprekken en sms'jes", schrijft zij. Volgens het wetsvoorstel worden providers verplicht grote hoeveelheden infor matie over hun klanten op te slaan. Ze moeten bijhouden waar e-mails, tweets, Skype-gesprekken en andere boodschappen vandaan zijn verzonden, aan wie ze gericht waren en hoe lang ze waren. Ook details van bestandsoverdrachten, telefoongesprekken, sms'jes en chats moeten worden opgeslagen. Providers moeten informatie verza melen over IP-adressen, gebruikte elektronische apparaten en de na men, adressen en betaalgegevens van hun klanten. Ook van niet-di- gitale communicatie moeten gege vens worden opgeslagen, zoals ge schreven adressen op enveloppen of de trackinggegevens van post pakketten. Al deze gegevens zou den een jaar bewaard moeten wor den, of langer als ze onderwerp zijn van gerechtelijke procedures. SRI LANKA Rondreis Ceylon Compleet Vertrek: van 24/8 t/m 24/10 laatste plaatsen aug. sep.! met o.a. Anuradhapura, Kandy, Polonnaruwa, Sigiriya, Pinnawela, Galle en vrije dagen in Hikkaduwa inclusief vlucht, verblijf, ontbijt diner, NL-sprekende reisleïding en excursies Zie www.kras.nl/74756 Rondreis Highlights of Cost Vertrek: 9/9 en 10/10 incl. tocht per luxe catamaran! met o.a. San José, de Arenal- vulkaan, Puntarenas en 3-daagse eco-excursie naar Tortuguero -inclusief vlucht, verblijf, diverse maaltijden, NL-sprekende reisleïding en excursies Zie www.kras.nl/36312 Rondreis Rajasthan Varanasi Vertrek: van 5/9 t/m 17/10 slechts enkele vertrekdata! incl. boottocht over de Ganges met o.a. Delhi, Varanasi, de Kamasutra-tempels, Agra met de Taj Mahal, Jaipur en Pushkar inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, NL- sprekende reisleïding en excursies Zie www.kras.nl/25239 Rondreis (New York Great Western Highlights Vertrek: van 9/7 t/m 18/10 TIP: boek de combi met NYC! met o.a. San Francisco, vele nationale parken en Los Angeles f inclusief vlucht, verblijf, sprekende reisleïding. excursies én entreegelden Nationale Parken Rondreis Classic South-Africa Vertrek: 3/7 t/m 16/10 rechtstreekse vlucht met KLM! TIP: boek vooraf het optionele excursiepakket incl. entreegelden 1 met o.a. Kruger Park, Durban, Port Elizabeth en Kaapstad inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, NL- sprekende reisleïding en excursies jj%| Zie www.kras.nl/25059 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9