Oude postkantoor toplocatie Funtastic 221 zeeland Alexander Loontjens PZC Proefballonnetje over het afstoten van zwembaden legt veel oud zeer bloot Doorrijder halfjaar niet achter stuur almanak Taakverdeling Sprookjesboom: de film vrijdag 15 juni 2012 vmrnssssemmmm door Raymond de Frel De voorzitter van de raadscommissie sa menleving in Terneu- zen stond op het punt om de discussie over de renovatie van de openluchtzwembaden af te ronden, toen D66-voorman Charles ten Hengel nog snel zijn kans greep om een proefballonne tje op te laten. De zwembaden kosten, zeker bij slechte zomers, zoveel geld dat er serieus moet worden overwogen om een of twee baden te privatiseren. Ten Hengel haalde er de PZC mee. Een korte versie van het ver slag kwam, zoals dat met bijna al le nieuwsberichten gaat, op de website terecht. De langere versie stond donderdag in de papieren editie. Het internetbericht is voor rea- geerder 'De Constateringsdeskun- dige' aanleiding om de verant woordelijk wethouder Pim Broek- huysen het vuur aan de schenen te leggen. Hij is het helemaal eens met Ten Hengel. 'Je moet echter wel van je geld af willen om ook maar een cent in deze openlucht- baden te steken. Kernen pleasen, niet meer en niet minder. Je wilt tenslotte toch als verantwoorde lijk college (wethouder) herkozen worden. Er wordt met geld gesme ten, waardoor een gigantisch te kort ontstaat. Het volgende colle ge (en de raad) mag gaan puinrui men." Ook WD-gemeenteraadslid Michiel Groeneveld gebruikt het nieuwsbericht nog eens oni zijn punt te maken. Net als in de com missievergadering verwijt hij Broekhuysen een verkeerde voor stelling van zaken te geven. 'Broekhuysen heeft vorig jaar een renovatievoorstel gedaan met be zoekersaantallen die twintig pro cent hoger waren dan de aantal len waarmee de gemeente zelf re kent. Dat verschil werd als tegen valler gepresenteerd, maar het heeft niets met de slechte zomer van 2011 te makenHet gevolg is dat de gemeente 44,72 euro per en treekaartje bijlegt in Zaamslag en 28,55 euro in Koewacht. Dat is aan niemand meer uit te leggen.' Broekhuysen liet gisteren in de krant al weten dat Groeneveld het mis heeft. Hij stelt dat het aantal bezoekers jarenlang structureel te hoog is ingeschat, maar naar bene den is bijgesteld voordat de raad een voorstel voor de renovatie van de zwembaden kreeg voorge schoteld. Reageerder 'Axelaar' zal dat alle maal worst zijn. Zijn frustratie zit veel dieper. 'Wij Axelaars hebben nooit gevraagd om bij Terneuzen te mogen komen. Wij moesten! De gemeente Axel had twee zwembaden in Koewacht en Axel. Nooit een probleem geweest met geld, Axel had altijd een over schot. Terneuzen gebruikt ons geld nu om grote geldverslinden de projecten te bekostigen.' Ook 'Jan' laat een cynisch geluid horen. 'Verkoop dan ook alle zwembaden, ook die in Terneu zen'. 'Puut' wijst de reageerders er op dat verkoop van een zwembad door een gemeente niet het einde hoeft te betekenen. 'Ga eens kij ken in Aardenburg. Met steun van lokale ondernemers en vrijwilli gers is het zwembad in stand ge houden.' Reageer ook op artikelen op de website van de PZC. Post uw bijdrage on deraan een bericht. door Henk Boot HULST - De 24-jarige automobilist uit de gemeente Hulst die ervan wordt verdacht in Hulst een dode lijk ongeval te hebben veroorzaakt na afloop van Vestrock, mag voor lopig zes maanden niet zelf autorij den. Zijn rijbewijs is na zijn aanhou ding zondag 3 juni al ingenomen en hij krijgt dat dus voorlopig niet terug, meldt het Openbaar Ministe rie in Middelburg. Bij de fatale aanrijding in de nacht van zaterdag 2 op zondag 3 juni kwam op de Tolweg bij Hulst een fietser (46) uit Kemzeke om het le ven kwam en raakte een 44-jarige vriend van hem gewond. De ver dachte reed na de aanrijding door met achterlating van een afgebro ken buitenspiegel. Na een oproep via de (sociale) media meldde de verdachte zich bij de politie. Hij heeft vanwege het onderzoek naar het ongeval tien dagen in voorlopige hechtenis gezeten. Het onderzoek is nog niet helemaal af gerond. Ze was vast van plan eens een har tig woordje te wisselen met haar man, die naar haar idee véél te wei nig deed in het huishouden. „Ik wil het eens met je hebben over de taak verdeling", begon ze toen hij thuis kwam om vervolgens op te sommen aan welke genoegens hij zich overgaf terwijl zij opruimde, schoonmaakte, de was deed en de strijk wegwerkte. „En ondertussen ben jij lekker mu ziek aan het maken met je vrienden of sta je te tennissen." Heel even bleef het stil na haar litanie, maar toen herpakte haar echtgenoot zich. Hij bleek niet erg onder de indruk van haar opmerkingen. „Ik vind ei genlijk dat de taken heel goed ver deeld zijn. jij doet het huis en ik de hobby's." „Ik heb mijn plannen voor een Funtastic in het voormalige postkantoor 'op de Kop van 9 de Nieuwstraat aan de raadsfracties toegelicht en heb de indruk dat een meerderheid JM van de gemeenteraad nu wel positiever staat tegenover een moderne automatenhal." i Loontjens Automaten heeft een 'prachtlocatie' op het oog voor de vestiging van een Funtastic, het 'casino voor de kleine man', in Terneuzen: het monumentale postkantoor op de Kop van de Nieuwstraat. Het Rijksmonu ment staat grotendeels leeg. door Wout Bareman Het had iets van een her haling van zetten. Maandagavond lichtte een enthousiaste direc teur Alexander Loontjens aan de fracties in de gemeenteraad van Terneuzen zijn nieuwe plannen toe voor een hypermoderne auto matenhal op een toplocatie: het voormalige postkantoor aan de rand van het uitgaanscentrum in de Nieuwstraat. In november had de directeur van de Christoffelgroep in Middelburg (de holding met de familie Loont jens als enige aandeelhouder) een groot deel van de raadsleden al kennis laten maken met het be proefde concept van de luxe auto matenhallen in Hulst. Daar draait Funtastic op volle toeren en tot grote tevredenheid van bestuur ders én ondernemers in de omge ving. Net als in Middelburg en op Schouwen-Duiveland (elk 100 au tomaten), Vlissingen (75), Goes en Hulst (70) en Sluis (168). De boodschap die Alexander Loontjens de raadsleden toen en ook maandagavond weer meegaf: met de beveiliging, de preventie en de hele opzet van die automa tenhallen zit het, dankzij een hele reeks (overheids) maatregelen, wel goed. Loontjes probeert al gerui me tijd met een charme-offensief steun voor zijn plannen te krijgen van de gemeente. Probleem is dat Terneuzen sinds tien jaar een 'uitsterfbeleid' heeft. In Axel staat een kleine speelhal met een vergunning voor vijftien automaten. In de Vlaanderenhal in Sas van Gent stonden tot ruim een jaar geleden veertig automa ten, maar die zaak is gesloten. Ini tiatieven van Loontjens Automa ten om het tij te keren en het ge meentebestuur te bewegen een ommezwaai in beleid te maken, lé verden tot nu niets op. Alexander Loontjens denkt nu, met het oude postkan toor (een gebouw dat dateert uit 1901 en sinds 1984 eigendom is van horeca-ondernemer Hans Be- aart uit Hulst) een belangrijke troef in handen te hebben. „Ik heb het idee dat er wat beweging zit in het standpunt van de raadsfrac ties. Alleen de PvdA blijft mordi cus tegen." Hij noemt de locatie 'top'. „We zit ten tussen het Scheldetheater en CineCity in en vlakbij de cafés en restaurants in de Nieuwstraat. Mid denin het uitgaansgebied dus. Het gebouw maakt nu vooral 's avonds een doodse indruk. Funtastic kan het gebied een impuls geven. We richten ons ook, net als in Sluis en Hulst, op de Belgische toerist. Veel zuiderburen zoeken tijdens een be-" zoekje aan Zeeuws-Vlaanderen enig vertier. Wij kunnen hen dat bieden. Op die manier stimuleren we het toerisme." Het wachten is nu op medewerking van de ge meenteraad en een wijziging van het bestemmingsplan. Loontjens: „Het kan allemaal in een half jaar gepiept zijn." Automatenhal Funtastic in Hulst. Een 'luxe casino voor de gewone man'. Een vergelijkbaar casino wil Loontjens in Terneuzen vestigen. Tip? redactie@pzc.nl Nieuw op dvd! De eerste bioscoopfilm van de Sprookjesboom verschijnt op 22 juni op dvd. Roodkapje, Wolf, Assepoester, Reus en Klein Duimpje komen in sprookjesboom de Film per ongeluk terecht in het onbekende Winterland. De Sprookjesbosbewoners willen heel graag terug naar huis, maar dan moeten ze eerst vijf kristallen vinden. Gaat het ze lukken om weer terug te komen in het Sprookjesbos? Nederlands gesproken, alle leeftijden, speelduur 70 minuten. Adviesprijs 14,95 Lezersprijs 9,95* "Exclusief verzendkosten brabantsdagblad.nl/webwinkel categorie dvd's en games de- de-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70