Goes luistert naar bewoners Pontes Pieter Zeeman bouwt iPad-project uit 2 2 B Kloetinger ergert zich aan fietsers en honden op eeuwenoud kerkepad Sprookjesboom: de film vrijdag 15 juni 2012 Herinrichtingsplan sportpark Het Schenge door Luc Oggel GOES - Het Goese college van bur gemeesters en wethouders wil het herinrichtingsplan dat omwonen den hebben aangedragen voor Sportpark Het Schenge uitvoeren. Dat is weliswaar iets duurder, maar het college laat het grote draagvlak zwaarder wegen dan de kosten. Over de plannen is de afgelopen maanden veel te doen geweest. Goes wil het sportpark verbeteren en uitbreiden en heeft daarvoor een akker aangekocht die grenst aan de woonwijk aan de oostrand van de Goese Polder. Naar aanlei ding van een raadsbesluit is een in- richtingsschets gemaakt, die uit ging van het verplaatsen van de rugby- en hockeyvereniging naar de akker. Dat viel niet goed bij de bewoners^ van de wijk. Zij vrees den veel 'geluidsoverlast van met name de hockeyvereniging en voel den zich bovendien te laat betrok ken bij de plannen, die zij uit de krant moeten vernemen. Zij vere nigden zich vervolgens in de Belan gengroep Goese Polder Zegt Nee. Tijdens een tweede informatie avond in maart, belegd na een tu multueuze bijeenkomst in januari, erkende het college dat het voortra ject wat betreft communicatie be ter had gekund. Toch is er volgens •2f5tH5SK5SS5S5 DEN HAAG - Kloetinger C. Trimpe Burger ziet niets in alleen een heg langs een voormalig kerkepad dat langs de woning van zijn vader aan de Zomerweg loopt, bleek donderdag bij de Raad van State. Trimpe Burger stapte in hoger be roep naar de Raad, in de hoop dat die het pad aan de openbaarheid onttrekt. Dan kan hij het pad af sluiten en bij de tuin trekken. De provincie Zeeland weigert het voormalige kerkepad aan de open baarheid te onttrekken omdat het Houtrot "è4 De ernstigste schade zit rond de verbindingselementen aan de staart van de buiten kruier. Bij de lange en kor te schor en de lange spruit: de rotte plekken in het hout zijn met het blote oog nu goed waarneembaar. wethouder Jo-Annes de Bat van 'zwichten' geen sprake. „Ik heb al tijd gezegd dat we open stonden voor alternatieven, mits die haal baar waren. De bewonersvariant is dat, dus we zouden gek zijn als we daar dan niet voor kiezen. Het is uiteindelijk een gezamenlijk proces tussen gemeente, bewoners en ver enigingen geworden en wat mij be treft gaat de pluim naar de bewo ners." In de bewonersvariant komen de hockeyvelden aanzienlijk verder van de woningen af te liggen, ach ter het rugbyveld dat wel op de ak ker is gesitueerd. Tussen de huizen en het rugbyveld komt een groene buffer. Het bewonersplan kost 30.000 euro meer dan het oor spronkelijke idee. De enige partij die volgens De Bat wellicht wat moeite heeft met de bewonersva riant is de voetbal. Eén van de vijf velden ligt namelijk niet in de buurt van de andere vier. Hoewel het college dus een duide lijke voorkeur heeft, ligt de uitein delijke beslissing bij de gemeente raad. Die zal in de commissieverga dering van 21 juni praten over vier herinrichtingsvarianten. Het is de bedoeling om september volgend jaar het eerste hockyveld op te leve ren. De rugby verkast tijdens de aanleg van het nieuwe veld tijde lijk naar de hondenrenbaan. pad al sedert 1135 wordt gebruikt. Uiteraard waren het vooral kerkbe zoekers die de afgelopen eeuwen van het pad gebruikmaakten. Daar heeft Trimpe Burger geen pro bleem mee, maar tegenwoordig zijn er niet veel kerkgangers meer en zijn het vooral toeristen, fiet sers en zelfs loslopende honden. 'De privacy van mijn vader wordt flink aangetast en de fietsers en .wandelaars zorgen voor veel over last,' aldus Trimpe Burger. Uitspraak óver enkele weken. Molenaar Bas Verbiest (I) en Piet Schoutens bekijken de staart van de molen in Krabbendijke. foto Willem Mieras 'gXXSeXSSSSSSSSSSSSSS Nieuw op dvd! De eerste bioscoopfilm van de Sprookjesboom verschijnt op 22 juni op dvd. Roodkapje, Wolf, Assepoester, Reus en Klein Duimpje komen in sprookjesboom de Film per ongeluk terecht in het onbekende Winterland. De Sprookjesbosbewoners willen heel graag terug naar huis, maar dan moeten ze eerst vijf kristallen vinden. Gaat het ze lukken om weer terug te komen in het Sprookjesbos? Nederlands gesproken, alle leeftijden, speelduur70 minuten. Adviesprijs 14,95 Lezersprijs 9,95* ^Exclusief verzendkosten brabantsdagblad.nl/webwinkel categorie dvd's en games ZIERIIKZEE - Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee bouwt het vorig jaar met de elektronische klas (E-klas) ingezette elektronische leerpad ver der uit. De leerlingen van twee klassen VWO-II krijgen in augus tus allemaal een iPad waarmee ze via de schoolserver digitale lesstof binnen kunnen hengelen. De E-klas is een modern alterna tief voor de traditionele manier van lesgeven aan de hand van les boeken. De inmiddels opgedane er varingen zijn positief, stelt project leider Jan Brokke. „Het is leren op maat en dit nieuwe project met de iPad is daar nauw aan gelieerd. We willen de wereld van de school en de wereld van de leerling dichter bij elkaar brengen", aldus Brokke. Een iPad biedt daarbij volgens hem heel veel mogelijkheden. „Ik denk dat het een apparaat is dat er in slaagt de creativiteit van kinde ren aan te spreken. Leren ging tot dusverre via een rechte weg van A naar B via lesboeken. Maar er zijn meer wegen die van A naar B lei den." Kinderen kunnen met be hulp van de tablet-computer niet alleen lesmateriaal binnenhalen, maar ook,zelf op onderzoek gaan en zelf dingen creëren. Brokke ver wacht dat op langere termijn het elektronisch leerpad alleen maar verder uitgebreid zal worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64