Definitieve streep door spoorbak omroep zeeland tv Taakverdeling BEVELANDEN/THOLEN Per 1 juli gratis internet op drie locaties in Goes Marco verrast Romy almanak Tip? redactie@pzc.nl VRIJDAG 15 juni 2012 Strijd tegen schijnspurrie 24 en 25 Goese gemeenteraad gaat unaniem mee met collegevoorstel en komt terug op eerder genomen besluit door Luc Oggel GOES - De kogel is definitief door de kerk: er komt geen spoorbak om de trilings- en geluidshinder van goederentreinen die door Goes rijden tegen te gaan. De Goese gemeenteraad ging don derdagavond in een extra vergade ring unaniem mee met het college voorstel om af te zien van de 31 miljoen euro vergende investering. Daarmee is de raad ruim twee jaar na dato teruggekomen op een be sluit om de bak wél aan te leggen, zij het door sommige fracties met pijn in het hart. Echter, onderzoe ken van bureaus TNO en Peutz hebben aangetoond dat een spoor bak op maaiveldniveau niet het ge wenste effect heeft. De knoop zou eigenlijk vorige maand al doorge hakt worden, maar toen lukte het niet de discussie af te ronden. Bijna alle fracties zeiden het te be treuren dat er de afgelopen jaren verwachtingen zijn gewekt bij aan- wonenden van het spoor, die nu niet worden waargemaakt. „We hebben in 2010 een verkeerde be slissing genomen, daar moeten we als bestuurders het boetekleed voor aantrekken", zei Dick van der Velde (WD). „Het is nu onze ver antwoordelijkheid om zoveel mo gelijk te doen om overlast te beper ken." Jan laap Bouma (SGP-CU) gaf aan dat zijn fractie er moeite mee heeft dat de onderzoeken voor de raad niet controleerbaar zijn. De SP wil zo snel mogelijk een plan van aanpak zien hoe nu verder. Ook GroenLinks ziet niets in een nieuwe jarenlange discussie. Jan Hut (CDA) wilde een toezeg ging van het college dat er samen met bewoners en de Belangenver eniging Aanwonenden Spoorlijn (BAS) wordt opgetrokken tegen trillings- en geluidsoverlast. Goes moest volgens wethouder Loes Meeuwisse nu een besluit ne men, wil de gemeente aanspraak kunnen blijven maken op geld van andere partijen voor het Goese spoorpoject. Daar valt ook de over last onder. De regie blijft ook in het vervolgtraject bij de gemeente Goes liggen, zei zij. „We zullen de komende maanden gebruiken om te werken aan een pakket van maatregelen en dat op 1 oktober aan de raad voorleggen." Overigens heeft spoorwegbeheer der ProRail al aangekondigd dat de goederentreinen per 1 juli weer tachtig kilometer per uur gaan rij den in plaats van zestig. Ze was vast van plan eens een har tig woordje te wisselen met haar man die naar haar idee véél te wei nig deed in het huishouden. „Ik wil het eens met je hebben over de taak verdeling" begon ze toen hij thuis kwam, om vervolgens op te sommen aan welke genoegens hij zich overgaf terwijl zij opruimde, schoonmaakte, de was deed en de strijk wegwerkte. „En ondertussen ben jij lekker mu ziek aan het maken met je vrienden öf sta je te tennissen." Heel even bleef het stil na haar lita nie, maar toen herpakte haar echtge noot zich. Hij bleek niet onder de in druk. „Ik vind eigenlijk dat de taken heel goed verdeeld zijn. jij doet het huis en ik de hobby's." GOES - Op de Grote Markt, in de Singelstraat en in de Stadshaven kan per 1 juli gratis worden ge- surfd op internet. Het zijn de drie Goese plekken die deel uitmaken van een provincie- breed wifi-netwerk, een initiatief van energiebedrijf Delta, provincie en Promotie Zeeland Delta (PZD). Toeristen en inwoners van Zee land kunnen deze zomer op meer dan negentig plekken gebruik ma ken van draadloos internet op.hun telefoon, laptop of iPad. Hef gaat 0111 zogeheten drukke 'hotspots' in de openbare ruimte waar veel toeristen komen, zoals terrassen en bezienswaardigheden. Gebruikers kunnen kiezen uit twee snelheden. Tot 1MB (snel heid dus, geen data) is de dienst gratis, voor een snellere verbin ding moet worden betaald. Ge meenten betalen 500 euro per jaar per aansluitpunt. Via het netwerk zal ook toeristische informatie worden verspreid. www.freewifizeeland.com GOES - Romy Boxelaar (14) uit Heinkenszand wordt donderdag aangenaam verrast door stich ting Dream4Kids met een ontmoeting met haar idool Marco Borsato. „Het was een geweldige droom die uitkwam. Ik heb er geen woorden voor", zegt ze met een brede glimlach. Dream4Kids regelde de ontmoeting met de zan ger en kaartjes voor zijn concert in de Zeelandhal len, donderdagavond. Dream4Kids is een organi satie die droomdagen organiseert voor kinderen die het erg zwaar hebben. Romy verloor in korte tijd drie familieleden. wouwsï 1 HLARVESTFAIR.NL WORKSHtJtë^^ DEMONSTRATES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63