■II won het toch van nieuwbouw HUIS NIEUW vrijdag 15 juni 2012 De nieuwe serre brengt veel extra licht in de jarendertigwoning. gelwerk, waren jaren-zeventig-schrootjes ge timmerd. Onder de gedateerde vloertegels in de gang bleek een prachtige granito-vloer schuil te gaan. En, de mooiste verrassing: de originele schuifdeuren van de kamer-en-sui- te bleken er nog te zijn. Verrukt zijn de nieu- \ye bewoners ook over de vlakverdeling van het gipsplafond. Onder de trap gaat, zoals dat bij dit soort huizen hoort, een diepe voorraadkast schuil. „Wij waren al een jaar of twee op zoek naar een woning waar we niets meer aan hoef den te doen", zegt de Goese. „Want we wer ken allebei en hebben geen tijd om te klus sen. Bovendien zijn we ook niet van die doe-het-zelvers." Maar de dingen gaan zoals ze gaan. De nieuwbouwwoning in de wijk Goese Schans, waar Annelieke en haar vriend in eerste instantie voor kozen, is door de reces sie nooit gebouwd. Voor de twee-on- der-een-kapper in de nieuwbouwwijk Man nee, waar het stel daarna zijn zinnen op zet te, moesten ze nog even geduld hebben. „In september dit jaar begint de bouw daarvan. Maar voor het zover was, hadden we dit huis al gezien." Ze zeggen dat je een huis vooral met je hart koopt. Ook hier bleek de waarheid van deze uispraak maar weer eens. Want al was di rect duidelijk dat dit een opknappertje was, Annelieke en haar vriend vielen als een blok voor de uitstraling van de Kamperfoe liestraat 25. Het is niet moeilijk om te raden waarom. De elegante raampartijen, nog in de oor spronkelijke vlakverdeling, geven in het he le huis een mooie lichtinval. Binnen is het huis onverwacht ruim. De kamer-en-suite is door de nieuwe bewoners nog uitgebreid met een lichte serre. De serredeuren en het raamwerk zijn qua stijl aangepast aan het oudere werk, zodat de nieuwe ruimte mooi bij de bestaande bebouwing aansluit. Van de originele marmeren bekleding van de schouwen, is weinig over. „Nadat we de asbestplaten weggehaald hadden, zagen wë dat het marmer voor een deel weggeslagen was. Maar ik vind de kleur toch niet zo mooi, dus het geeft niet", zegt Annelieke. Nog even checken of de schoorsteenpijp he lemaal in orde is, dan komt er een mooie houtkachel in de voorkamer. Op de eerste verdieping komt voor Annelie ke een droom uit: een inloopkleedkamer. En dan is er nog die heerlijke, ruime zolder. Eén ding is duidelijk: ruimte zal het stel niet tekort komen in dit huis. ,-,We zeiden al te gen elkaar: straks kunnen we verstoppertje spelen!", lacht Annelieke. Uiteindelijk toch geen nieuwbouwwoning, maar een huis waaraan nog het nodige verbouwd moest worden. Ze hebben het er graag voor over. Typerend zijn de lage raampartijen met originele vlakverdeling. foto's Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53