greenkids 5 Koninklijk huisje vrijdag 15 juni 2012 In juli en augustus staan tweede huisjes in het buitenland in deze rubriek centraal. Wie ook zo'n (vakantie)huisje bezit, kan zich aanmelden via wonen@wegener.nl Niet elk tweede huisje staat in mondain Vv Monte Carlo of in ongerept Varmland. ITi De meeste staan in eigen tuin. Maar dan moet die buitenomge ving wel leuk zijn. En uiteraard vei- >ig- Dat begint al in de eigen achter tuin. Een tuin voor kinderen heeft meer nodig dan een simpel gras veld met een schommel erop. Ho venier Anneke Rodenburg uit De venter vindt het logisch dat kinde ren niet veel meer buiten spelen. „Van de meeste speelplekken word ik niet enthousiast. Kinderen zijn snel uitgespeeld op een kant-en- klare glijbaan. Ze hebben meer uit daging en verrassing nodig." In haar tuinen, zowel openbare als particuliere, probeert Rodenburg constant nieuwe dingen uit, met als doel de natuur en de creativi teit van het kind de ruimte te ge ven. „Ik creëer plekken waar kinde ren volop spelend kunnen ontdek ken. In een hutje van wilgentenen vermaken ze zich veel langer dan in een standaard speelhuisje. Want in die wilgentenen leven diertjes, ze kunnen spelen met de blaadjes en zelf het hutje verbou wen. Dat geeft veel langer plezier en het ziet er ook nog mooier uit." Een groeiend aantal hoveniers en tuinarchitecten legt zich tegen woordig toe op het ontwerpen van speciale kindertuinen, waarin het ook goed toeven is voor de ouders. Het inrichten van een kindvriendelijke tuin hoeft niet in gewikkeld te zijn. Naast praktische en mooie beplanting, bijvoorbeeld met speciaal daarvoor bedoeld speelgras en een klein moestuin tje, verdient de kindvriendelijke tuin uitdagende speeltoestellen. Rodenburg: „Ik heb twee zoons die tot hun 12e in de zandbak heb ben gespeeld. Dat kon, omdat we simpelweg een royale zandspeel- plelc met een kraan hebben ge maakt door tegels uit het terras te halen. Dat is veel leuker dan een zandbakje van 1 vierkante meter. Kinderen houden immers van klie deren. En zorg voor beschutte hoekjes, waar kinderen lekker on gestoord kunnen rondscharrelen." Ook over de beplanting hoeven ouders zich niet ongerust te ma ken, volgens Rodenburg. „Kinde ren leren heel snel dat ze geen planten in hun mond mogen stop pen. Laat ze lekker spelen en ont dekken in de tuin. Zorg bijvoor beeld voor bloeiende planten die vlinders aantrekken en een klein moestuintje. Dat is leuk voor ieder kind." Wel adviseert hovenier Roden burg goed te letten op de veilig heid. „Voorkom scherpe punten en gevaarlijke situaties. Als je kijkt door de ogen van een kind, ont staan de mooiste tuinen." SI www.scharrelkids.nl www.green-kids.nl www.groenatelierannekeroden- burg.nl www.mooiwatplantendoen/ tuinbloeiers Reageren? wonen@wegener.nl door Jan van Mullem Ik had voor deze aflevering de naam van de rubriek wel mo gen wijzigen in 'Tweede huis', dus zonder -je. Peter Buenen: „Tja, ik heb mijn uiterste best gedaan! Het is een eigen ontwerp, alles zelfbedacht. Een acht kantig huis, van zo'n 9,5 meter doorsnede. Alle pane len heb ik thuis gemaakt, inclusief de ramen, de lijst jes, de ornamenten enzovoorts. Vervolgens is alles op locatie in elkaar gezet, waarna de dakconstructie erop is gekomen. In totaal zijn er 105 kleine ruitjes in het huis verwerkt. De klus heeft bijna twee jaar geduurd." Waarvoor wordt jullie huisje zoal gebruikt? „In de zomer houden we er familiefeestjes. Het is een ontmoetingsplek voor familie. En voor vrienden, die er trouwens ook onderling wel eens bij elkaar komen. Het terras ervoor ligt op het zuiden, aan het water. Zwemmen, opdrogen en dan lekker eten. Er zit een complete keuken in. En een zitgelegenheid, een eetta fel met stoelen, een servieskast, wasgelegenheid..." Je zou er zo kunnen wonen. „Ja, ooit. Het plan is te zijner tijd ons huis te verkopen. Dan zouden we graag een appartement betrekken, en het tweede huisje zo lang mogelijk aanhouden. Kun nen we daar de zomermaanden doorbrengen." Reageren en aanmelden? wonen@wegener.nl Op locatie??? Dat klinkt als 'ver weg'. Is je achter tuin zo diep? „Nou, je kunt stellen dat ons tweede huisje wél in onze tuin staat, maar dat die tuin niet bij ons woonhuis ligt. We hebben veertig jaar geleden een stukje bos gekocht. In een bos bij Heeswijk-Dinther, op 15 kilometer van onze woonplaats. Het is een mooi perceel, aan het water. Je kunt er heer lijk zonnen en zwem men. Een ideale stek voor een buitenhuisje." NAMEN Peter (69) en Coby Buenen (72) BE ROEPEN hij: gepensioneerd, eerder hoofd in koop ziekenhuis; zij: gepensioneerd, eerder onderwijzeres WOONPLAATS Rosmalen TWEEDE HUISJE sinds 2000 FUNCTIE 'tweede huiskamer' Klinkt heel zomers. En toch ook heel pittoresk, zo verscholen in het bos. „De sfeer die het huis uitstraalt, de stijl, is best chic. Vinden wij al thans. Ik noem het wel eens gekscherend ons 'koninklijk paviljoen'. De stijl grijpt terug naar de periode 1880- 1920; de barok, la belle époque, met fraaie or namenten aan gebou wen. Ik heb zelf ook wel iets met die perio de, maar wist eigenlijk niet dat mijn handen het ook zouden kun nen maken. Wellicht het gen van mijn opa, een begenadigd timmerman." Peter en Coby Buenen hebben in het bos hun eigen 'koninklijk paviljoen'. foto's PB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49