Kittel tankt vertrouwen sport 133 Armstrong vindt aantijgingen Usada ongegrond en gevoed door wrok Vierde ritwinst voor Peter Sagan vrijdag 15 juni 2012 Mark Cavendish geklopt in eerste etappe Ster ZLM Toer De Duitser Marcel Kittel pakte gisteren in Geleen zijn zesde seizoenszege. foto Ermindo Armino Het Britse sprintkanon Mark Cavendish ziet de Ster ZLM Toer als een mooie voorberei ding op de Tour de France en de Olympische Spelen. Hij maalde er gisteren niet om dat Marcel Kittel hem in de eerste etappe te snel af was. door Patrick Delait GELEEN - Gezellig keuvelend met een ploegmaat rijdt Mark Caven dish na de eerste etappe van de Ster ZLM Toer naar de bus van Team Sky. Dat de Britse wereld kampioen in Geleen pas als derde is geëindigd in de met overmacht door Marcel Kittel (Argos-Shima- no) gewonnen massasprint deert hem allerminst. De woede-uitbarstingen die hij mm/mmmmmmmmmmemimmsmm BISCHOFSZELL - De Ronde van Zwitserland is dit jaar vooralsnog de Tour de Peter Sagan. De Slo- waak schreef gisteren in de zesde etappe zijn vierde zege bij. Hij was na een rit over 198,5 kilometer van Wittnau naar Bischofszell op nieuw de beste in de eindsprint. Sagan was onder meer de Brit Ben Swift en de Australiër Allan Davis te snel af Hij werd dit seizoen al dertien keer gehuldigd. De beste Nederlanders waren Steven Kruijs- wijk, Wout Poels en Robert Ge- sink, met een plek in de top 20. In het algemeen klassement veran derde weinig. De Portugees Rui Costa behield de gele leiderstrui. Hij heeft acht seconden voor sprong op Frank Schleck. meerdere keren had na sprint- nederlagen in de Tour blijven dit keer achterwege. Ploegleider Steven de Jongh tilt niet zwaar aan de sprintnederlaag van zijn goudhaantje. „Hij zal er echt niet van wakker liggen dat hij vandaag is geklopt. Mark rijdt deze koers volledig in functie van de Tour en de Olympische Spelen. Wij zijn niet bezig met Kittel of Greipel, maar alleen met onszelf." Voor Cavendish is de ZLM Toer zijn eerste wedstrijd na de Giro, waarin hij drie etappes won. Na een trainingskamp van tien dagen in Toscane wil hij zich zonder al te veel druk klaarstomen voor de Tour en de Spelen. Vooral Londen 2012 spookt bij de Brit al maanden door het hoofd. Om Boxing Hill te overleven, de helling die tijdens de olympische wegrace negen keer moet worden beklommen, viel hij NICE - Het dopingspook blijft ze venvoudig Tourwinnaar Lance Armstrong achtervolgen. Het Ame rikaanse antidopingbureau Usada stuurde de Amerikaanse oud-wiel renner een schrijven van vijftien kantjes met daarin beschuldigin gen over dopegebruik in zijn car rière. Direct gevolg is een startver bod voor Armstrong in de triatlon van Nice op 24 juni. De Texaan (40) reageerde verbol gen. „De aantijgingen zijn onge grond en gevoed door wrok. Schandelijke beschuldigingen van meer dan zestien jaar geleden zijn weer opgerakeld om te voorko men dat ik kan sporten als triat- al vier kilo af. Cavendish wil veel opofferen voor olympisch goud, mogelijk zelfs de groene trui in de Tour. De kans is immers reëel dat de sprintbom de laatste Tourweek aan zich voorbij laat gaan. „We hebben daar onze ideeën over, maar die ga ik nu niet vertellen", zei De Jongh, die er geen geheim van maakt dat de Tourploeg van Team Sky voornamelijk rond kan didaat-winnaar Bradley Wiggins zal worden gebouwd. In de eerste etappe van de bij top- sprinters populaire ZLM Toer moest Cavendish gisteren duide lijk zijn meerdere erkennen in Marcel Kittel. De Duitser (24) van Argos-Shimano had op de meet meer dan een fietslengte voor sprong op Rabo-renner Mark Renshaw en Cavendish. Kenny van Hummel (Vacansoleil) eindig de als vierde, voor André Greipel. leet en om te proberen mijn zeven Tourzeges af te pakken", verklaar de hij. Usada beweert dat zij getuigen heeft die zeggen dat Armstrong en nog vijf andere mensen uit zijn vroegere wielerploeg, onder wie teamarts Michele Ferrari en ploeg leider Johan Bruyneel, zich van 1998 tot 2011 structureel van verbo den middelen hebben bediend: epo, groeihormonen, anabole ste- roïden en bloedtransfusies. Het an tidopingbureau zegt dat bloed monsters die bij Armstrong zijn af genomen in 2009 en 2010, wijzen op het gebruik van epo. Talrijke oud-renners en oud-mede- Waar ritwinst in de ZLM Toer voor het kamp Cavendish onderge schikt is, hechtte Kittel wel veel waarde aan zijn zesde seizoensze ge. „Bijna alle topsprinters uit de Tour zijn hier aanwezig. Voor het zelfvertrouwen is dit een belangrij ke overwinning." Ploegleider Merijn Zeeman was minstens zo blij met het voorberei dende werk dat zijn ploeg onder weg leverde. De sprinttrein met Koen de Kort, Tom Veelers, Albert Timmer en Roy Curvers lijkt klaar te zijn voor de Tour. Opperhoofd Kittel wierp zich gisteren op als een te duchten tegenstander voor Cavendish. Dat de Brit de ZLM Toer met een korrel zout neemt, vond bij Argos-Shimano weinig ge hoor. Ploegleider Zeeman: „Als Ca vendish het niet belangrijk vindt om hier te winnen, hoeft hij ook niet mee te sprinten." werkers zouden onder ede willen getuigen over het dopegebruik van 'The Boss'. Armstrong heeft altijd ontkend dat hij doping heeft ge bruikt. Hij is ook nooit betrapt. Volgens hem komt Usada met de zelfde getuigen op de proppen die hem in diskrediet brachten in het federale onderzoek tegen hem, dat twee jaar duurde en zonder offi ciële strafklacht werd afgerond. „Ik heb nooit doping gebruikt in de 25 jaar dat ik aan duursport doe, heb meer dan vijfhonderd dopingcon troles doorstaan en ben nooit posi tief bevonden. Usada is een ziek or gaan, dat oneerlijke, valse metho den gebruikt." Sport in het kort Anky van Grunsven maakt deel uit van de nationale dressuur- equipe bij het CHIO van Rotter dam, volgende week in het Kraling- se Bos. De drievoudig olympisch kampioene start met Salinero. Voor bondscoach Sjef Janssen geldt de wedstrijd als belangrijke kwalificatie voor de Olympische Spelen. Edward Gal, Imke Schelle- kens-Bartels en Peter Minderhoud maken het team compleet. Harry Redknapp moet vertrekken als trainer van Totten- ham Hot spur. De En gelsman stond sinds 2008 aan het roer van de Londen- se club, waar Rafael van der Vaart onder contract staat. Britse media noemen David Moyes van Everton als belangrijk ste kandidaat om Redknapp op te volgen. De aandeelhouders van Ajax heb ben gisteren ingestemd met de be noeming van Hans Wijers, Theo van Duivenbode en Leo van Wijk in de raad van commissarissen. Wijers, die voorzitter van de raad wordt, is oud-topman van chemie concern AkzoNobel. Van Wijk leidde jarenlang de lucht vaartmaat schappij KLM. Van Duivenbode is oud-prof- voetballer met veel be stuurlijke er varing, on der meer bij de voetbal bond KNVB. Ranomi Kromowidjojo heeft op de openingsdag van het zwemgala om deTrefeo Settecolli in Rome de 50 meter vrije slag gewonnen. De Ne derlandse zwemster troefde giste ren met 24,21 seconden de concur rentie overtuigend af. De kandida te voor een olympische gouden medaille op de sprint bleef daar mee onder de tijd waarmee de Duitse Britta Steffen onlangs Euro pees kampioene werd: 24,36. 'Kro- mo' voert de wereldranglijst aan met 24,10. Marleen Veldhuis werd derde in 24,58. UITSLAGEN WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. Zesde etappe, Witt- nau-Bischofszell: 1. Sagan (Slw) 198,5 km in 4.30.08, 2. Swift (GBr), 3. Davis (Aus), 4. Albasi- ni (Zwi), 5. Freire (Spa), 6. Mondory (Fra); 13. Kruijswijk, 15. Poels, 19. Gesink, 37. Hooger- land, 52. Ten Dam, 57. Slagter, 62. Terpstra 0.15, 65. Kroon, 80. Mollema 0.33, 82. Lange- veld 0.39,120. Dekker 4.52. Algemeen klassement: 1Costa (Por) 25.23.38, 2. Frank Schleck (Lux) 0.08, 3. Krèu- zïger (Tsj) 0.15, 4. Pinot (Fra) 0.19, 5. Roche (Ier) 0.21, 6. Löfkvist (Zwe), 7. Valverde (Spa) 0.23; 16. Kruijswijk 0.47, 19. Gesink 1.09, 24. Poels 1.43, 29. Slagter 1.59, 36. Ten Dam 2.46, 40. Hoogerland 4.25, 61. Langeveld 12.08, 69. Kroon 13.31, 74. Dekker 14.19, 77. Mollema 15^29, 99. Terpstra 24.18. Route du Sud. Eerste etappe, Lacaune-AIbi: 1. Poulhies (Fra) 181 km in 4.15.55, 2. Démare (Fra), 3. Belletti (Ita), 4. Delage (Fra), 5. Tronet (Fra), 6. Gene (Fra); 63. Stamsnijder 0.22. Sittard-Geleen. Ster ZLM Toer. Eerste etap pe, Eindhoven-Sittard-Geleen: 1. Kittel (Dui) 151 km in 3.30.05, 2. Renshaw (Aus), 3. Caven dish (GBr), 4. Van Flummel (Ned), 5. Nizzolo (Ita), 6. Greipel Dui), 10. Van Dijk, 12. Ray mond Kreder, 13. Groenewegen, 21. Van Luijk, 25. Markus, 34. Van der Zwet, 37. Dumoulin, 38. Eising, 40. Boom, 43. Bellemakers, 48. Ligt- hart, 49. Veelers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33