Droomhuizen als voorproefje cultuur! 15 Zomerveiling Facade: route langs installaties in Middelburg vrijdag 15 juni 2012 Expositie bij CBK Zeeland is opmaat naar internationale manifestatie Faqade 2012 ag@nda Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. Van 17 augustus tot en met 18 november wordt in de Middel burgse binnenstad de ambitieu ze kunst- en architectuurmanifes tatie Faqade 2012 gehouden. Als voorbode hiervan is deze week bij CBK Zeeland de exposi tie Mijn Droomhuis geopend. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De- opdracht was om met bestaande bouwelemen ten de facade van een droomhuis te ontwerpen. Zowel cursisten van Kunsteducatie Walcheren als stu denten van de HZ gingen daarmee aan de slag. Dat leverde vaak fanta sierijke en soms zelfs wonderlijke resultaten op. Een van de doelen van Facade is om mensen anders naar hun om geving te laten kijken en hen te la ten zien dat niet alles is wat het lijkt. Achter monumentaal ogende gevels kunnen bijvoorbeeld moder ne, functionele gebouwen schuil gaan. Een ander aspect is dat in bouwstijlen altijd wel elementen uit vroegere architectonische stro mingen herkenbaar zijn. De cursisten en studenten creëer den aan de hand van bestaande bouwstijlelementen gevels van al dan niet imaginaire huizen. Dat le verde veelal collageachtige facades op, een bonte verzameling van uit eenlopende stijlen. Hoewel de opdracht zich beperkte tot Middelburg, hebben sommige deelnemers die breder opgevat. Jeroen Bos en David de Jong gin gen bijvoorbeeld uit van het gege ven dat Zeeland de meeste Chine se restaurants van Nederland per hoofd van de bevolking heeft. Zij monteerden elementen van Chine se restaurants uit de provincie op het stadhuis van Terneuzen. Arie Boer liet zijn fantasie de vrije OP PAD Goes Open studioweekend kunstenares Ine ke Otte. 's-Heer Elsdorpweg 39,13.00-17.00 uur PODIUM Burgh-Haamstede Tweede voorronde DJ Contest Beach- boom. Tavenu, 22.00 uur Goes Rondje Zeeland, Zeeuws Jeugdorkest o.l.v. Carlo Nabbe. De Hoogte, 20.00 uur 's-Heer Abtskerke Optreden van Tienerkoor van de Zeeuwse Muziekschool o.l.v. Janny Diele- man: 'Van Gregoriaans tot Musical'. Prot. kerk, 19.30 uur. Middelburg Accordeonist Nihad Hrustanbegovic met Magnus Opus 12, muzikale vertol king van 12 meesterwerken. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Zomeravondmelodieën van Beetho ven, Mozart, Schubert en Mendelssohn door Bart van Oort(forteppianist) en Ma rieke Schneemann (solofluitiste). Doopsgezinde kerk, 20.00 uur Sas van Gent Hollands onder de Brug, met Peter Beense, Vinzzent, Wilfred, Rene Karst, He lemaal Hollands en Sjacko de Braai. Bij brug Arsenaalstraat, 19.00 uur Terneuzen Ska-avond met de Bazzookas en Goeie- middag. De Pit, 21.00 uur. MIDDELBURG - Het Middelburgs Veilinghuis houdt woensdag 20 juni in de Zeeuwse Bibliotheek zijn zomerveiling, van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Er komen zo'n 800 kavels on der de hamer, zoals schilderijen, meubels, gouden en zilveren voor werpen, porselein en een kleine collectie ikonen. De kijkdagen, op het vaste adres Houtkaai 9 in Middelburg, zijn za terdag 16 juni, maandag 18 juni en dinsdag 19 juni van 13.00 tot 17.00 uur en woensdag 20 juni van 9.30 tot 11.30 uur. www.middelburgsveilinghuis.nl CBK Zeeland organiseert Fagade 2012 in opdracht van de gemeente Middelburg, die al jaren een grote kunst en architectuurmanifestatie wilde hebben. Het evene ment duurt van 17 augustus tot en met 18 november. Centraal bij Facade staat het begrip authenticiteit. Mid delburg wordt vaak gepresenteerd als monumenten- stad, terwijl een aanzienlijk deel van het beschermd stadsgezicht dateert uit de naoorlogse wederopbouw. Slogan van de manifestatie is dan ook 'Niets is wat het is, alles is wat het lijkt'. Facade bestaat uit een kunstroute door de binnenstad, met op veertien locaties op de architectuur geënte in stallaties. Deze zijn van internationaal opererende kunstenaars: Marinus Boezem, Thorsten Brinkmann, Karin van Dam, Tamara Dees, Fïlip Dujardin, Olaf Hol- zapfel, Tadashi Kawamata, Krijn de Koning, Renato Ni- colodi, Tobias Rehberger, Daan Roosegaarde, George Rousse, Sarah Charles en Joost van den Toorn. Meer informatie is te vinden op www.facade2012.nl Jeroen Bos en David de Jong 'verbouwden' het stadhuis in Terneuzen tot Chinees restaurant. loop en ontwierp een Lange Jan nen-huis, met talloze torens. „Het idee was snel geboren. Ik vond het leuk om helemaal over de top te gaan. Toch blijf het resultaat heel herkenbaar als Middelburg." De HZ-studenten kwamen vooral met maakbare, modernistische ontwerpen. Wat docent Willy Au- denaert betreft had dat wat creatie ver gemogen „Ik had gehoopt dat ze meer los zouden komen van het functionele element." 'Mijn Droomhuis', t/m 18 november bij CBK Zeeland, Balans 17, Middelburg. Geopend: ma t/m vr 9.00-17.00 uur, Ie zo vd maand 13.00-17.00 uur. Kies het mooiste recente gebouw in Zeeland. Breng ook uw stem uit via www.pzc.nl/mooistegebouw. ZEELAND GEBOEKT Weblog over recent verschenen boeken uit of over Zeeland: Kijk op www.pzc.nl/zeelandgeboekt. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MOOISTE GEBOUW 'Huize Jannen', ontworpen door Arie Boer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15