effeweg.nl 81 buitenland Speculaties over tweet van partner Hollande Duitse minister wil regels tegen door baas opgelegde telefoonstress weg»nl s 0529 - 46 96 6? Politie Berlijn toont foto van 'bosjongen' Weer bloedige dag in Irak donderdag 14 juni 2012 supervoordelige busreizen PARIJS - Het Franse politieke eta blissement heeft met verbazing ge reageerd op een uitlating van de partner van de Franse president Francois Hollande. Valérie Trier- weiler gaf dinsdag via Twitter Se- golène Royal, de ex-partner van Hollande en de moeder van hun vier kinderen, een behoorlijke steek onder water. Trierweiler sprak in een tweet haar steun uit voor politicus Oli vier Falorni die tijdens de tweede ronde van de parlementsverkiezin gen aankomende zondag de direc te concurrent is van Royal in het district Charente-Maritime. Ze schreef "Veel succes, Olivier Falor ni', een bericht dat gemakkelijk te interpreteren is als een vileine steek in de richting van Royal. De Socialistische Partij van Hollan de, Falorni en Royal zette Falorni onlangs uit de race omdat hij wei gerde plaats te maken voor Royal. Falorni gaat nu verder als dissiden te kandidaat. Royal heeft in de pei lingen een kleine voorsprong op hem. De Franse media speculeren er in tussen lustig op los waarom Trier weiler, een journaliste die prat gaat op haar onafhankelijkheid, een actie heeft ondernomen die Hollande in diskrediet kan bren gen en die indirect is gericht tegen de vrouw die decennia lang zijn partner was. Bekend is dat beide vrouwen op gespannen voet staan, waardoor al lerlei geruchten de ronde doen over de tweet van Trierweiler. Een verklaring zou zijn dat ze bang is dat Royal weer dichter bij Hollan de komt. Royal heeft gezegd dat als ze zondag wint ze wil proberen voorzitter van de Nationale Assem blee te worden, waardoor ze vrij wel zeker dagelijks contact met de president zou hebben. BERLIJN - De politie van Berlijn heeft woensdag een foto vrijgege ven van een tiener die zegt de afge lopen vijf jaar met zijn vader in een bos te hebben gewoond. Ne gen maanden geleden kwam de Engelssprekende jongen, die zich Ray noemt, in de Duitse hoofd stad aan. De Berlijnse politie zei woensdag dat het ondanks verwoe de pogingen niet is gelukt te ach terhalen wie Ray is en heeft de hulp van de bevolking ingeroepen. Ray zegt dat hij in 1994 werd gebo ren en dat zijn moeder Doreen twaalf jaar geleden bij een auto-on geluk om het leven kwam. Vol gens hem stierf zijn vader Ryan af gelopen augustus en heeft hij hem begraven in het bos waar ze woon den. Daarna besloot Ray naar Ber lijn te gaan. Het lichaam van de va der is niet gevonden en de politie heeft 'ernstige twijfels' over het waarheidsgehalte van het verhaal. door onze correspondent Oene van der Wal BERLIJN - Duitse werknemers lij den steeds vaker onder 'telefoon stress'. Wie ook in zijn vrije tijd voortdurend bereikbaar is voor de baas, kan in psychische proble men raken. Dat meent tenminste de Duitse minister van Arbeid, Ur sula von der Leyen (CDU). Zij wil werknemers bevrijden uit de ketens van de moderne commu nicatietechnologie. „Techniek moet niet ons beheersen en ons le ven domineren, maar wij moeten de techniek beheersen", aldus de minister. Zij wil dat er weer tijd komt voor radiostilte, onthaasting, herstel van de balans tussen werk en privé. Von der Leyen wil het gebruik van smartphones en computers daar om desnoods per wet regelen. De Ursula von der Leyen foto EPA vakbonden juichen wettelijke re gels toe. Zij zien een 'explosieve toename' van de psychische druk bij werknemers, wat leidt tot ar beidsongeschiktheid Alle fouten voorbehouden Prijzen zijn vanaf, per persoon en inclusief brandstoftoeslag. Exclusief€18,- reserveringskosten per boeking. GENEVE Zwitsers referendum over meer referenda De "Zwitserse bevolking mag zon dag naar de stembus voor een refe rendum. Onderwerp van de stem ming: een toekomstige toename van het aantal referenda in het land. Nationalisten in het land willen dat de bevolking zich in de toe komst automatisch mag uitspreken als de regering een belangrijk inter nationaal verdrag ondertekent. WASHINGTON 'Hiv bij genezen patiënt teruggekeerd' Bij een hiv-patiënt die genezen zou zijn, zijn weer sporen van de ziekte gevonden. Dat schreef het weten schappelijke tijdschrift Science. De Amerikaan Timothy Brown werd in 2010 genezen verklaard nadat hij verschillende beenmergtransplan taties had ondergaan. Een team van virologen constateert nu dat het virus mogelijk nog aanwezig is. ABIDJAN 'Couppoging aanhang Gbagbo verijdeld' De regering in Ivoorkust heeft naar eigen zeggen een couppoging van aanhangers van oud-president Lau rent Gbagbo voorkomen. Gbagbo staat in het Internationaal Strafhof in Den Haag terecht wegens oor logsmisdaden. Legerofficieren in ballingschap, loyaal aan Gbagbo, wilden een militaire overgangsre gering aan de macht krijgen, zei de minister van Binnenlandse Zaken. JERUZALEM Kritiek op Netanyahu voor aanvallen konvooi Een Israëlische onderzoekscommis sie van de staat heeft kritiek geuit op premier Netanyahu over de ma nier waarop deze een militaire aan val liet voeren op een konvooi sche pen in 2010. Daarbij kwamen ne gen Turken om. Volgens de com missie zijn er 'belangrijke tekortko mingen' in gesprekken vooraf gaand aan de aanval. Toch lijkt de bemoeienis van de minister tamelijk overbodig. Veel bedrijven, zoals Volkswagen en Sie mens, hebben al regels voor flexi bele bereikbaarheid. Wie bijvoorbeeld het bedrijfs terrein van Volkswagen verlaat om dat de werktijd erop zit, krijgt tot de volgende ochtend geen tele foontjes of e-mails meer doorge stuurd. Branches waar grote flexibiliteit be langrijk is, zoals brandweer, zieken huizen en energieverzorgers vre zen echter dat werknemers met de wet in de hand vrije tijd kunnen opeisen en de bedrijfsvoering no deloos ingewikkelder maken. 'Stress' of 'psychisch lijden' door werkgerelateerde communicatie zijn bovendien lastig objectief te meten. Psycholoog Alexander Ci- sik: „Permanente bereikbaarheid maakt niet ziek." mmÊÊatmmmimÊmÊtmmÊmHmmmmmmm BAGDAD - Bij bomaanslagen op sjii- tische pelgrims in de hoofdstad Bagdad en vier andere Iraakse ste den zijn woensdag minstens 66 do den gevallen. Meer dan tweehon derd mensen raakten gewond. Vermoedelijk zitten soennitische opstandelingen achter de aansla gen, maar vooralsnog heeft nie mand de verantwoordelijkheid op geëist. De pelgrims houden processies om de dood van imam Moussa ibn Jaafar al-Kadhim te herden ken. Al-Kadhim is een van de be langrijkste sjiitische geestelijken. Hij stierf in de achtste eeuw en ligt begraven in de wijk Kazi- miyah, in het noorden van Bag dad. Hoogtepunt van de herden king is zaterdag, wanneer pelgrims naar Kazimiyah lopen. zie onze website:buitenland Beelden van de chaos na de bomaanslagen in Irak In juli gegarandeerd vertrek! - Comfo.tr Vermeld bij de boeking de boektodc 8524 on u maakt kans op 8 daagse busreis - Vertrek op 27 juli en 5 okt HOOGTEPUNTEN Clasroute Bezoek Bodenmais Bezoek 'Driestromenstad' Passau Dagtocht Miinchen Natuurtocht Beierse Woud Bezoek Middeleeuwse stad Regensburg INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet en 6x diner 1 x Beierse specialiteitenavond Welkomstdrankje Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per GRATIS Comfort Class touringcar Wenen en het Wienerwald 8 daagse busreis - Vertrek o.a. op 27 juli, 24 aug, 21 sept HOOGTEPUNTEN Bezoek Passau - Stadsrondrit Wenen Bezoek Slot Schönbrunn Boottocht Donau Bezoek Benedictijnenstift in Melk Natuurtocht Wienerwald Bezoek Seegrotte - Bezoek Linz INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen - 7x ontbijt en 6x diner lx Wienerwaldspecialiteitenbuffet Gebruik van zwembad en sauna Stadsrondrit Wenen o.l.v. een gids - Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per GRATIS Comfort Class touringcar Geen 1-persoons- kamertoeslag! Single reis Toscane 10 daagse busreis - Vertrek op 30 juli, 20, 27 aug In juli gegarandeerd vertrek! Beierse Woud HOOGTEPUNTEN Bezoek San Cimignano Bezoek Etruskische stad Volterra Bezoek Pisa Marmergroeven Carrara Kunststad Florence Dagtocht Elba Bezoek Siena Dagtocht Cinque Terre INCLUSIEF 9 hotelovernachtingen 9 x ontbijtbuffet en diner Stadswandeling Florence Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauffeur tevens reisleider - Vervoer per GRATIS Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8