zeeland 119 14 juni 2012 'Schrappen van 'Denk na over afstoten van openluchtbaden' Varenscentrum strijdt tegen afbouw subsidie donderdag 14 juni 2012 Een in klassiek uniform geklede soldaat houdt tijdens Dodenherdenking de wacht op het militaire ereveld op de Grebbeberg. foto Erik van 't Woud/ANP TERNEUZEN - Het Varenscentrum in Terneuzen probeert met man en macht een halvering van de subsidie van de gemeente Terneu zen te voorkomen. In de perspectievennota 2013-2016 stelt het college van B en W voor om de subsidie aan het zeemans huis binnen vier jaar af te bouwen van 40.000 naar 20.000 euro. Voor zitter Arthur Schot van het Varens centrum hield in de commissie Sa menleving een vurig pleidooi voor 'de huiskamer van de haven'. Hij krijgt in elk geval steun van coali tiepartij TOP/Gemeentebelangen. De Christenunie bezuinigt liever wat meer op 'grotere zaken dan het Varenscentrum'. De WD stelt voor om Zeeland Seaports om meer geld te vragen. „Het is immers een faciliteit voor de haven", aldus Michiel Groene- veld. Adriaan de Zeeuw wordt vandaag, donderdag 14 juni 2012, herbegraven op het DeiTIICiCieien !H3 militaire ereveld op de Crebbeberg bij Rhenen. Dit gebeurt op verzoek van zijn neef tlUlirt ICOSt PjêiffP Adrie de Zeeuw uit Kapelle. Het graf van zijn oom wordt namelijk geruimd in Terneuzen. Veldpost Culemborg, met tweede linksachter Piet Vermeeren. Adriaan de Zeeuw zit rechts op de tweede rij. foto collectie Frans Vermeeren TERNEUZEN - Stoppen met geld ge ven aan het project buurtbemidde ling kost de gemeente Terneuzen op de lange termijn juist geld. Dat stelde projectcoördinator Anja Rij laarsdam dinsdagavond in de raadscommissie samenleving. Het college van B en W stelt in de perspectievennota 2013-2016 voor om het project, waarvoor gecertifi ceerde vrijwilligers als bemidde laars in buurtconflicten worden in gezet, na vier jaar te schrappen. Dat levert een besparing op van 43.000 euro, zo was voorberekend. De werkelijkheid is anders, zei Rij laarsdam. „De kosten worden ook gedragen door andere partijen, zo als woningcorporaties. Dit jaar wa ren de kosten voor de gemeente 19.000 euro. Het is ook geen subsi die, maar een investering. Het scheelt namelijk een heleboel kost bare, professionele inzet bij het op lossen van buurtconflicten." Wethouder Frank van Hulle erken de dat tegenover de 43.000 euro uitgaven ook inkomsten staan. Hij beloofde op verzoek van meerdere fracties te bekijken of gemeentelij ke steun toch nog mogelijk is. TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 www.tmcwoonwinkels.nl Mooi voor je woonideeën! Het terrein van Rock Around The Bridge is geoptimaliseerd. Kijk naar de video op www.pzc.nl/video KLASSENWERK Lees alle afleveringen van de rubriek Klassenwerk op de website van de PZC: www.pzc.nl/klassenwerk TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Raymond de Frel TERNEUZEN - De openluchtzwem baden kosten de gemeente Terneu zen zoveel geld, dat er maar eens moet worden overwogen of het af stoten van een of meerdere baden soelaas biedt. Dat stelde D66 in de raadscommissie samenleving. „De renovatie van de zwembaden in Koewacht, Axel, Zaamslag en Sas van Gent a 2,3 miljoen euro is namelijk het allerslechtste voorstel ooit dat de raad heeft aangeno men", foeterde Charles ten Hengel (D66). Uit de Bestuursrapportage 2012 blijkt dat de lasten voor de ba den met 171.000 euro zijn toegeno men. Dat komt onder meer door tegenvallende bezoekersaantallen, die te wijten waren aan het slechte 'zwemweer' in de zomer van 2011. Ook CDA-raadslid Jack Begijn sprak harde woorden richting wet houder Pim Broekhuysen. „We wonen hier niet op Ibiza. Het kan hier slecht weer zijn." Hij was toen, net als de WD, nog in de veronderstelling dat bij de renova tie is uitgegaan van te gunstige be zoekersaantallen. Broekhuysen ontkende dat. „Nog voordat u hier over een besluit nam zijn de prog noses naar beneden bijgesteld. Wij zijn uitgegaan van het jaar 2010, of tewel 84.390 bezoekers." www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71