Sluis en onderwijswereld op één lijn Opnieuw overleg met bewoners ZEEUWS-VLAANDEREN Landelijke buitenspeeldag wint van computergames en tv Vele honderden handschoenen weg na inbraak DONDERDAG 14 juni 2012 17 FZO Plotseling viel er een stukaaan 18 en 19 Visie ontbreekt volgens raadsleden in Onderwijsvisie, maar gezamenlijk strijdplan wekt vertrouwen door René Hoonhorst OOSTBURG - Op een visie op het onderwijs van de toekomst zeiden veel raadsfracties B en W van Sluis niet te kunnen betrappen. Toch ging de commissie samenleving en middelen dinsdagavond akkoord met de Onderwijsvisie gemeente Sluis 2012-2016. Alle commissieleden waren het uit eindelijk wel met wethouder Jan Schaalje eens dat het een grote ver dienste is dat de gemeente en de besturen van het Zwin College en de twee basisschoolkoepels Escal- da en Scoba overeenstemming heb ben bereikt over de uitgangspun ten voor het onderwijsbeleid voor de komende jaren. In de 'visie' - uitgangspuntennoti tie of startdocument zou volgens verschillende commissieleden de lading beter dekken - staan geen cijfers. Op vragen als wat de ideale schoolgrootte is of bij welk aantal leerlingen een (basis)school dicht moet, geeft de onderwijsvisie geen antwoord, constateerden commis sieleden. „Het vastleggen van dat soort cijfers zou de discussie maar vertroebelen. Het gaat erom dat de neuzen dezelfde kant op staan", betoogde Schaalje. De wethouder voegde eraan toe dat in de visie ook nog geen reke ning is gehouden met op stapel staande wetten en ministeriële voornemens. Na de verkiezingen dit najaar kan de situatie tenslotte zo weer veranderen, omdat nieu we wetten en voornemens opdui ken. Overigens profiteert Sluis van het feit dat Zeeuws-Vlaanderen - als 'pilotgebied' vanwege de bevol- kingskrimp - de kleine-scholentoe slag vijf jaar mag houden na een fusie yan scholen. Raakte een schoolbestuur tot nu toe de toe slag kwijt als het een school wilde sluiten, nu kan de toelage nog vijf jaar worden gebruikt voor opvang van kosten of extraatjes voor nieu we (brede) fiisiescholen, legde Schaalje uit. Albert de Bruijn (D66) was heel blij dat de scholenkoepels niet bij voorbaat alle kleine scholen willen behouden. Dat de scholen gaan proberen om de vlucht naar het meer disciplinaire (strengere) on derwijs in België te stoppen, oogst te alom lof De kans op succes acht William Gijsel (Nieuw Gemeente belang) echter uiterst klein. SAS VAN GENT - Kinderen mogen gek zijn van computers en televisie, ze kunnen ook nog naar hartelust buitenspelen. SasActief leverde daarvoor woensdagmiddag in Sas van Gent het bewijs op de landelijke buitenspeeldag. Vijfendertig kinderen leefden zich uit op het terrein van scouting Lodewijkgroep met onder meer voetballen, stoep krijten en hoepelen. „Geen slechte opkomst", volgens vrijwilligster Ellen Bronwasser. De onder kinderen populai re tv-zender Nickelodeon zond speciaal niet uit om de toeloop te verhogen. Bronwasser: „Dat is een mooi gebaar." De buitenspeeldag was een voorbode van een groter evenement dat SasActief in de zomer houdt, de Speel- week, van 6 tot en met 10 augustus. En na de zomer krijgt SasActief ook nog een eigen honk in het nieuwe multifunctioneel centrum De Statie in Sas van Gent. Bronwasser en de negen andere, woensdag aanwezige, vrijwilli gers kijken daarnaar uit. De buitenspeeldag is gisteren ook gevierd in onder meer het natuur- speelbos in de Braakman-Noord bij Biervliet en op de wallen in Hulst. foto Peter Nicolai VANDAAG SONY TABLET BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling PZC OOSTBURG - Inbrekers die in de nacht van dinsdag op woensdag een bedrijfspand aan de Industrie weg in Oostburg bezochten, zitten voorlopig niet zonder werkhand schoenen. Ze namen er volgens de politie enkele honderden mee en vertrokken ook nog met een jerry can schoonmaakmiddel. De in braak is gebeurd tussen dinsdag 20.30 uur en woensdag 7.00 uur. door Eugène Verstraeten HULST - Wethouder Diana van Damme-Fassaert gaat nog maar eens met een delegatie van omwo nenden om de tafel zitten over het plan voor een appartementencom plex op de hoek Zoutestraat/IJzer- enhandstraat in Hulst. Ze zegde dat toe in de commissie ruimte op verzoek van met name de opposi tiepartijen. Tegen het plan van Woonstichting Hulst zijn 261 be zwaren ingediend. Dat is meer dan de helft van de bewoners van de wijk Nieuw Hulst, hield inspre ker Cedric Stevens namens de be woners de commissieleden voor. De bezwaren betreffen vooral de hoogte van de appartementen, maar volgens wethouder Van Damme is het complex niet veel hoger dan gebruikelijk is bij 'gewo ne' bebouwing. De oorspronkelij ke plannen gingen uit van nog een extra verdieping. Die is eraf ge haald, zodat er 21 woningen over blijven. Tien daarvan zijn bestemd voor cliënten van de psychiatri sche instelling Emergis. Dat waren er eerder vijftien. Van Damme: „Ik denk dat we de procedure goed ge volgd hebben en dat we de men sen een heel eind tegemoet zijn ge komen. We hebben in het verle den regelmatig overleg met bewo ners gevoerd, maar ik heb er geen probleem mee om nog eens om de tafel te gaan zitten." Of deze toezegging nog leidt tot aanpas sing van de plannen, zal blijken in de raadsvergadering van 28 juni.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69