2o|zeelai College omarmt aanpak 'West' Regiotaxi: Tholen compenseert minima Concert boomgaardterras Van Buiten Uit Verkeersdruk donderdag 14 juni 2012 Wijk op de schop door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Burgemees ter en wethouders van Tholen om armen het initiatief van woning corporatie Stadlander om de wijk West in Sint-Maartensdijk op de schop te nemen. Als de gemeente raad later deze maand een zogehe ten startnotitie aanneemt, kan het project echt beginnen. Sint-Maartensdijk-West is een typi sche jaren-6o-wijk met veel huur woningen. Het is een nogal ver steende wijk met weinig groen. Bo vendien is de samenstelling van de wijk, zowel qua bewoners als wo ningen, erg eenzijdig. De huizen zijn ook sterk verouderd. De 160 woningen die Stadlander bezit in de wijk gaan de komende jaren tegen de vlakte. Ze zijn tech nisch nog wel in orde te maken, maar volgens de corporatie blijven het huizen met een kleine woon- en badkamer. Het wooncomfort is niet meer van deze tijd. Voor elke woning die wordt gesloopt, wil Stadlander er één terugbouwen. Maar de corporatie wil meer doen dan 'huisje slopen, huisje bou wen'. Zo wil Stadlander extra groen aanbrengen in de wijk, moet de aansluiting met het cen trum worden verbeterd en is de waterberging aan verbetering toe. In de startnotitie (een soort aftrap voor het project) waar de gemeen teraad deze maand over praat, staat dat de twee basisscholen in de wijk moeten blijven. Details daarover ontbreken nog. Mogelijk worden ze samengebracht in een nieuwe brede school. De gemeente en Stadlander willen een intentieverklaring tekenen waarin ze samen de doelstellingen van het project vastleggen. Dat moet in het najaar gebeuren. De sloop van de eerste woningen, in de Vier Meistraat en de Henri Du- nantstraat, is voorzien voor het eerste kwartaal van 2013. OUD-SABBINGE - Het samenwer- kingsorkest Advendo-EMM geeft zondag een buitenconcert op het boomgaardterras Van Buiten Uit in Oud-Sabbinge. Mathieu van Duiven leidt het orkest, dat een ge varieerd repertoire zal laten horen. Het concert begint om 14.00 uur. Ook is er de mogelijkheid om deel te nemen aan een wandeltocht van vijf kilometer en een fiets tocht van vijfentwintig kilometer. De routes zijn vanaf twaalf uur ver krijgbaar. Zowel de wandel- en fietstocht als het concert is gratis. Boomgaardterras Van Buiten Uit is te bezoeken aan de Bouwenput- seweg. door Rob Paardekam THOLEN - Thoolse minima die in de problemen komen door de ho gere kosten voor de regiotaxi, zul len door de gemeente worden ge compenseerd via de bijzondere bij stand. Dat schrijft het college in een brief aan de raad. De gemeenten in de Oosterschel- deregio willen fors besparen op de regiotaxi en wilden in eerste in stantie het kilometertarief verho gen van 18 cent naar 1,30 euro voor mensen met een inkomen van meer dan 1,5 keer het mini mumloon. Dat leverde een storm van kritiek op. Bovendien bleek de ze vorm van inkomenspolitiek ver boden te zijn. De gemeenten bedachten daarom een aantal andere maatregelen om toch te kunnen bezuinigen. Zo wordt het instaptarief verhoogd van 67 cent naar 1,10 euro en stijgt het kilometertarief van 18 naar 25 cent. Dat geldt voor iedereen. Thoolse minima die hierdoor in de problemen komen, kunnen aan kloppen bij de gemeente. Het colle ge acht het onwenselijk dat ze de regiotaxi niet meer gebruiken en in een isolement geraken. Daarom zal de gemeente voor deze beperk te groep de meerkosten vergoeden via de bijzondere bijstand. Hellegatsplein Zierikzee OudeTonge Nieuwerkerk Het verkeersaanbod op de N59 zal tot 2020 toenemen volgens de Statenfractie van de SCP. De fractie baseert zich op verschillende studies van zowel de provincie Zeeland als van Rijkswaterstaat. De gebrekkige en de Oosters* maar ook een Knelpunten op de N59 ■■I knelpunt I opgelost knelpunt Goeree- Overflakkee ■j Bruinisse (bypass) üwen-Duiveland -Beveland Tholen Katseveer (bypass) vlagje veland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66