Na de zomer duidelijkheid over Wemel i8l zeeland Onderzoek naar kunstfabriek Vlissingen Eric Vaarzon Morel WWW.AR5ENAAL.COM Frans Bauer, Gerard Joling en Nick Simon komen naar Goes donderdag 14 juni 2012 Speel-o-theek komt niet in gebouw door Rob Paardekam WEMELDINGE - Pas na de zomer wordt duidelijk op welke manier dorpshuis De Wemel in Wemel- dinge wordt uitgebreid. Het gaat het college niet lukken om de raad hierover nog vóór de zomer een voorstel te doen. Op verzoek van de gemeente heeft bureau Synarchis eerder dit jaar onderzoek gedaan naar de toe komstmogelijkheden van De We mel. Het dorpshuis draaide jaren met een exploitatietekort en ge sprekken tussen de gemeente en de stichting die De Wemel beheer de over privatisering liepen vorig jaar op niets uit. Daardoor dreigde het complex zijn functie als dorps huis te verliezen. Synarchis heeft drie scenario's ont wikkeld. In één daarvan wordt De Wemel uitgebreid, zodat de biblio theek in het gebouw kan worden gehuisvest, maar de overige gebrui kers ook kunnen blijven. Deze op tie heeft de voorkeur van het colle ge. De speel-o-theek is overigens afgevallen als toekomstig gebrui ker. Een meerderheid van de raad vindt dat de voorziening te weinig bezoekers trekt en heeft een voor keur voor aansluiting bij Kapelle. Wethouder Leo Kosten had eerder gezegd dat vóór de zomer duide lijkheid zou worden op welke ma nier De Wemel kan worden uitge breid. „Maar dat redden we niet", stelt hij nu. „Een architectenbu reau bekijkt op dit moment welke mogelijkheden er zijn. Voor de dui- deljkheid: de architecten onderzoe ken niet óf De Wemel kan worden uitgebreid. Daar gaan we gewoon vanuit. Het gaat erom op welke manier het gaat gebeuren. Er zijn natuurlijk al wel schetsen, maar wellicht kijken deze professionals er op een heel andere manier te genaan." De gemeente heeft tijdelijk be heerster Monique van Iwaarden ge vraagd langer aan te blijven. Dat wil ze wel. Eigenlijk zou ze maar tot juli blijven. Volgens Kosten zijn de gemeente en veel inwoners uitermate tevreden over Van Iwaar den. „Ik spreek regelmatig mensen die hopen dat zij de vaste beheers ter wordt", aldus de wethouder. „Ik sluit niet uit dat dit ook zal ge beuren, maar dat is iets voor later." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een onderzoek moet nog voor de zomer uitwijzen of de vestiging van beeldende kunstin stellingen in de Timmerfabriek in Vlissingen haalbaar is. „Uit het onderzoek moet blijken of de Timmerfabriek een geschikte locatie is, en of de kosten niet ho ger zullen zijn dan nu", legt pro vinciaal cultuurcoördinator Rolf Westerhout uit. „Want als dat het geval is, dan doen we het niet" De bedoeling is dat Buro Beelden de Kunst uit Vlissingen, de Stich ting Beeldende Kunst Middelburg en het Zeeuwse Centrum voor Beeldende Kunst samengaan in één gebouw. Het liefst in Vlissin gen, is insteek van de provincie. „Enerzijds omdat MuziekPodium Zeeland en de Zeeuwse Concert zaal al fuseren in Middelburg, an derzijds omdat we vinden dat beel dende kunst goed past bij het ka rakter van Vlissingen. De Timmer fabriek heeft een fantastische uit straling. Bovendien is die met een hoop rijksgeld gerestaureerd, daar móet iets mee gebeuren." Hoeveel de vestiging van de beel dende kunstinstellingen in de Tim merfabriek zou kosten, is dus nog niet bekend, maar de provincie gaat ervan uit dat het goedkoper zal zijn dan wanneer Omroep Zee land erin zou trekken. Flamenco-gitarist Eric Vaarzon Morel, achterkleinzoon van de schilder, zal volgende week vrijdag bij de presentatie van het gerestaureerde werk Gezicht op de Haven van Yerseke aanwezig zijn. Zijn vader en kunstschilder Wim Vaarzon Morel is er ook en zal iets vertellen over zijn grootvader. Restauratie-assistente Suzanne Durenkamp (voorgrond) met haar tante en leermeester (op de steiger) aan het 0 - piratenpark a zeeaquarium het-Arsenaal NUWEL 3 GRATIS SpaLEN RP VOOR DE INDOORKERM® CARROUSEL abonnee z veiling GOES - Tal van Nederlandse arties ten komen dinsdag 26 juni naar Goes voor opnames van het popu laire televisieprogramma Tros Mu ziekfeest op het plein. Onder meer Frans Bauer, Gerard Joling, René Froger, Jeroen van der Boom, Marianne Weber, Frans Duijts, Thomas Berge, de 3j's en Nick 8c Simon maken hun op wachting. Zanger Jan Smit presen teert het programma. Fans van het Nederlandstalige lied kunnen al vanaf 19.00 uur terecht op de Grote Markt voor het voor programma met onder meer zan geres Albertina en een dj die Hol landse hits draait. Om 20.30 uur beginnen de daad werkelijke opnames van het televi sieprogramma. Wie deze mee wil maken, kan beter op tijd zijn, want het Muziekfeest brengt door gaans veel mensen op de been. De Markt biedt plaats aan 6500 bezoe kers. Daarna gaat hij op slot. VANDAAG SONYTABLET BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling FZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64