Brede afspraken aanpak hennepteelt BEVELANDEN/THOLEN Even niet achter de computer almanak Huntelaar! DONDERDAG 14 juni 2012 17 600 uur restauratie aan schilderij 18 en 19 Gezamenlijke 'spelregels' om wietkwekerijen terug te dringen vastgelegd in Regionaal Hennepconvenant door Luc Oggel GOES - Politie, Openbaar Ministe rie, Belastingdienst, woningcorpo raties, Delta netwerkbedrijf, UWV en de Zeeuwse gemeenten hebben gezamenlijk nieuwe afspraken ge maakt over de aanpak van wiet kwekerijen in Zeeland. Die zijn vastgelegd in het Regio naal Hennepconvenant Regio Zee land, dat vanaf vandaag ter inzage ligt op de gemeentehuizen. Aanleiding voor de meer gestructu reerde aanpak is het feit dat hen nepkwekerijen in Zeeland op zeer grote schaal voorkomen, een vol gens de partners ongewenste ont wikkeling waartegen maatregelen moeten worden genomen. Doel van de intensievere samen werking is onder meer om het aan tal samenwerkingsverbanden op het gebied van georganiseerde hen nepteelt terug te dringen, gevaarlij ke situaties in de leefomgeving te beëindigen, onderdrukking en uit buiting tegen te gaan en oneigen lijk gebruik van woonruimte en il legale stroomaansluitingen aan te pakken. De samenwerking tussen de conve nantpartners bestaat uit 'een con sequente en actieve deelname aan de integrale aanpak van hennep teelt door het nemen van voortva rende, op elkaar afgestemde maat regelen en acties ten aanzien van bewoners, gebruikers van wonin gen, plaatsen, voer- of vaartuigen waarin zich hennepkwekerijen be vinden'. Alle ontmantelingen/ ont ruimingen vinden plaats op basis van strafrecht, de operationele re gie ligt bij de politie. Gemeenten zijn verantwoordelijk voor het ma^ ken van afspraken op lokaal ni veau die in lijn zijn met het conve nant, bijvoorbeeld met particulie re verhuurders en ziet toe op nale ving ervan. Het OM heeft de regie over de aanpak van achterliggende criminaliteit. Hoewel het besluit tot 26 juli ter in zage ligt, kan er geen bezwaar te gen worden gemaakt. Het conve nant treedt per 1 september in wer king en geldt voor een periode van vijfjaar. SINT-MAARTENSDIJK - In plaats van compute ren of televisie kijken, konden kinderen uit 1 bui tenspelen. Blikwerpen, eendjes vangen en een hindernisbaan waren slechts een paar van de spelletjes waarmee ze zich konden vermaken op de Westvest. De middag werd georgani seerd door het Evenementencomité Smalstad abonnee éi0 veiling VANDAAG SONYTABLET BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling FZC vlissingen Verdachten handel in drugs aangehouden Een 29-jarige Vlissinger is dinsdaga vond aangehouden op verdenking van handel in harddrugs. De aan houding werd verricht door de Re gionale Ondersteuningsgroep (ROG), een afdeling van de politie. De man is de hoofdverdachte in het onderzoek dat dinsdag eerder al leidde tot de aanhouding van twee andere Vlissingse mannen van 25 en 45 jaar oud. Zij worden verdacht van afnemen van drugs van de hoofdverdachte en het in be zit hebben van harddrugs. kapelle Aanhouding wegens diefstal uit auto's De politie heeft woensdagochtend een 18-jarige Kapellenaar aangehou den op verdenking van diefstal van autoradio's en navigatie-appara- tuur. De man bleek in het bezit te zijn van een kleine hoeveelheid au toradio's en navigatieapparatuur, af komstig van diefstal uit voorname lijk auto's die niet afgesloten wa ren in de regio Kapelle. De politie vraagt mensen van wie hun radio- of navigatiesysteem is weggenomen, zich te melden. De man is ingesloten. Ook in andere kernen op de Bevelanden en Tholen gingen kinderen gisteren de straat op Tip? redactie@pzc.nl Een straat ergens in Zeeland, enkele uren voor de match der matches. „Olé olé olé olééé, kampioenen!" Met oranje sjaal, in oranje shirt, op oranje klompen, onder een oranje pruik. En een rood-wit-blauw vlag getje op zijn wang. Een echte supporter, constateerde de passerende oma. Hoe kan hij nou al kampioenen roepen voor de wed strijd is gespeeld? Zij volgde zijn niet geheel rechtlijnige gang richting een uitbundig oranje versierd rijtjeshuis. Achter het raam zag ze zijn vrouw in een nauwsluitend oranje niemen dalletje uitnodigend naar hem zwaaien. Oma zuchtte. Waar was de tijd gebleven, dat horden min naars aan haar voeten lagen? „Huntelaar", schalde het door de straat. Oma zag de oranjeman in de deuropening zijn vuist ballen. Wat roept hij nou toch? „Huntelaar!" Ach. Ze knikte vaag in de richting van de fan. En dacht: „Wel netjes datzo'n man zich even voorstelt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63