i 'Kerk toen én nu middelpunt' Multifunctioneel PZC Iedere dag om 19.00 uur Vlag Dreischor is bijzonder in trek 19 TMC j&CilPLUS SP wil meer plek voor invaliden Oostwal imim donderdag 14 juni 2012 jwwacaBia^miHIIIII III IIPIIi IIIIIW) De kerk was altijd al multifunctioneel. Het zuidertransept werd gesloopt waarna een school aan de kerk werd vastgebouwd. Het noordertransept werd terwille van de symmetrie dichtgemetseld en als gevangenis verhuurd. m De Nederlands Hervormde Drie koningenkerk in Noordgouwe bestaat dit jaar 550 jaar. Dat bij zondere jubileum wordt gevierd met een KerkTuinFeest op zater dag 23 juni en een speciale kerk dienst met Con Amore op zon dag 24 juni. door Piet Kieemans Het aantal kerkgangers mag dan niet meer zijn dan een schame le vijftig; de Drieko ningenkerk was en is het onbetwist middelpunt van Noordgouwe. Het sobere maar sfeervolle Gods huis wordt door de dorpsgemeen schap overeind gehouden. Tot groot genoegen van ouderling en kerkrentmeester Rob de Leeuw en Herman Mol, voorzitter van de Stichting Vrienden van de Drieko ningenkerk. De Leeuw: „Vijfhonderdvijftig jaar geleden gingen de dorpelingen bij de 'Heeren van Zierikzee' steun vragen voor de bouw van de kerk. Nu hebben wij de steun van de in woners zelf gevraagd. Want de ker kelijke gemeente alleen kan de kerk niet in stand houden. Daar is meer voor nodig. Met dat gegeven in het achter hoofd werd vijf jaar geleden de kerkvriendenstichting opgericht. Mol: „We zijn op zoek gegaan Herman Mol (I) en Rob de Leeuw zijn trots op de Driekoningenkerk en ze weten zich breed gesteund in het dorp. foto Dirk-Jan Gjeltema (MHnHMnMNBHBRnUHHHMRSBSR door Piet Kieemans DREISCHOR - De honger naar de enige echte vlag van Dreischor is nog lang niet gestild, zo laat de dorpsraad weten. De actie waarbij het op initiatief van de dorpsraad geproduceerde dundoek te koop was, werd on langs afgesloten omdat alle 145 vlaggen verkocht waren. Omdat er echter nog steeds vraag blijkt te zijn naar de dorpsvlag, heeft de dorpsraad besloten een extra be stelling te plaatsen bij de leveran cier. Het plan voor herintroductie van de vlag ontstond bij de offi ciële opening van de zwemsteiger vorig jaar. Daar wapperde het dun doek, dat in 1954 door enkele da mes van het dorp was gemaakt na dat de originele dorpsvlag bij de watersnoodramp van 1953 verlo ren was gegaan. Wie meer wil weten of een vlag wil bestellen kan mailen naar: dorpsrddreischor@zeelandnet.nl. I I sssssssssssmsm ÏSa«aKï0SS5S^5S5SJf5ay»5S5:: naar donateurs en dat ging eigen lijk makkelijker dan verwacht." De Leeuw: „En het aardige is dat de kerk echt dorpsbreed gesteund wordt. Niet alleen door kerkgan gers, maar ook door niet-kerkelij- lcen. De Driekoningenkerk is echt iets van het dorp." Om dat gevoel vast te houden wordt de kerk zo breed mogelijk gebruikt. Mensen kunnen er te recht voor huwelijken en begrafe nissen, maar er worden ook con certen gegeven. Zes maanden in het jaar is de kerk dagelijks open voor bezoek. De Leeuw: „Wat je nu ziet, is dat de kerk werkt als ka talysator voor allerlei activiteiten." Het onderhoud van de kerk vergt jaarlijks zo'n 10.000 euro. Daar naast lopen er verschillende verbe teringsprojecten. De oliegestookte verwarmingsinstallatie wordt ver vangen door een moderne gasge stookte. Om de kerk voor onder andere concertgangers comfortabeler te maken, wil men een via de kerk bereikbaar toilet realiseren. Er lo pen nog acties om aan geld voor die klussen te komen. Het jubileum van de Driekonin genkerk wordt zaterdag 23 juni ge vierd met een braderie, muziek van Con Amore, een veiling van schilderijen (15.30 uur), verkoop van planten en bloemen, een fo to-expositie en orgel- en accor- deonmuziek. Verder zijn er donderdag 21 juni om 17.00 uur en vrijdag 22 juni om 19.00 uur rondleidingen door het dorp en de kerk. Zondag 24 juni is er een speciale kerkdienst met me dewerking van harmonie Con OUWERKERK Open dag bij logeerboerderij De logeerboerderij van Stichting Ojee Adhd aan de Bloteweg in Ou- werkerk bestaat vijf jaar en dat wordt zaterdag 23 juni gevierd met een open dag. Er is, zo belooft de stichting, veel te doen en veel te zien. Er staat een landlevenkraam en er wordt glas gegraveerd en vis gerookt. Verder zijn er rondritten per ponykar en wordt een oud-Hol lands spellencircuit uitgezet. Aan vang 11.00 uur. BRUINISSE Wethouder Stouten opent Vissershaven Wethouder Wim Stouten opent vrijdagmiddag om half vier de ver nieuwde Vissershaven van Bruinis- se. De haven werd door de gemeen te opnieuw ingericht met bijna twee miljoen euro Europese subsi die. Na de speech van Stouten gaat iedereen aan boord van enkele mosselkotters, waarna om 16.00 uur de haven wordt geopend. Daar na volgt nog een vaartochtje. SCHARENDIJKE Wedstrijdje met onderwaterscooters Tijdens het open huis zaterdag van Duikcentrum Scharendijke in Scha- rendijke wordt onder meer een wedstrijdje met onderwaterscoo ters gehouden. Een Nederlandse en een Duitse ploeg 'racen' rond 15.00 uur van de Kabbelaarsbank naar het duikcentrum. In het duikcentrum is een beurs- vloer opgesteld waar bezoekers in formatie kunnen vinden over duik- opleidingen, scooters, duiken en snorkelen. Tussen 10.00 en 17.00 uur worden tegen gereduceerd ta rief introductieduïken aangeboden en kan er worden gesnorkeld. GOES KAPELLE Aanhouding wegens diefstal uit auto's De politie heeft gisteren een 18-jari- ge Kapellenaar aangehouden op verdenking van diefstal van autora dio's en navigatie-apparatuur. De man bleek in het bezit te zijn van een aantal autoradio's en navi- gatieapparatuur, afkomstig van dief stal uit voornamelijk auto's die niet afgesloten waren. De politie vraagt mensen van wie hun radio- of navigatiesysteem is gestolen, zich te melden. OUD-SABBINGE Concert op terras in de boomgaard Het samenwerkïngsorkest Adven- do-EMM geeft zondag een buiten concert op het boomgaardterras Van Buiten Uit in Oud-Sabbinge. Mathieu van Duiven leidt het or kest, dat een gevarieerd repertoire zal laten horen. Het gratis concert begint om 14.00 uur en Boomgaardterras Van Bui ten Uit is te vinden aan de Bouwen- putseweg. i I Bij ieder mens past een kunststof kozijn. |j i Klorinelweg 5 T 0118 - 628 707 Middelburg wvw.alkuplus.nl De SP wil dat er meer invalidenpar keerplaatsen komen aan de Oost- wal in Goes. De vijf speciale parkeerplaatsen zijn vaak allemaal bezet. Daarom moeten er meer worden aangelegd. De SP is bang dat automobilisten met een invalidenparkeerkaart an ders Goes gaan mijden. Voor deze groep is uitwijken naar een plaats verder van het centrum geen optie, stelt de fractie. ^SSSSSSSSSS! M-5r-5»555K^5»r«55 het PZC videojournaal www.pzc.nl Kor van der Werve van de dorpsraad met de vlag doek is populair. van Dreischor. Het dun- foto Dirk-Jan Gjeltema TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 www.tmcwoonwinkels.nl Mooi voor je woonideeën! inbouwkasten op maat www.cabinet.de/nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59