Afspraken over aanpak hennepteelt Jonge Maltezers halen bezem door de wijk Concert Yellow üavenconcert Kunst en Eer vanaf de ZZ10 School wint bus vol met wetenschappers Historie KjuiNCU.3GRW5 5PEUENWV0aR[ KORTGENE - De band Yellow geeft zaterdag een concert in café Graaf van Buren in Kortgene. Het Zeeuwse gezelschap brengt een muzikale mix van popliedjes met invloeden van Coldplay, John Mayer, Blof en Ilse Delange. Het optreden begint om 22.00 uur. ABONNEE VEILING S BIEDEN VANAF €0 WWW.P2C.NL/VEItlNG FZC donderdag 14 juni 2012 Gezamenlijke 'spelregels' gemeenten door Luc Oggel GOES - Politie, Openbaar Ministe rie, Belastingdienst, woningcorpo raties, Delta netwerkbedrijf, UWV en de-Zeeuwse gemeenten hebben gezamenlijke afspraken gemaakt over de aanpak van wietkweke- rijen in Zeeland. Die zijn vastgelegd in het Regio naal Hennepconvenant Regio Zee land, dat vanaf vandaag ter inzage ligt op de gemeentehuizen. Aanleiding voor de meer gestructu reerde aanpak is het feit dat hen nepkwekerijen in Zeeland op zeer grote schaal voorkomen, een vol gens de partners ongewenste ont wikkeling waartegen maatregelen moeten worden genomen. Doel van de intensievere samen werking is onder meer om het aan tal criminele samenwerkingsver banden op het gebied van georga niseerde hennepteelt terug te drin gen, gevaarlijke situaties in de leefomgeving te beëindigen, onder drukking en uitbuiting tegen te gaan en oneigenlijk gebruik van woonruimte en illegale stroomaan- sluitingen aan te pakken. De samenwerking tussen de conve nantpartners bestaat uit 'een con sequente en actieve deelname aan de integrale aanpak van hennep teelt door het nemen van voortva rende, op elkaar afgestemde maat regelen en acties ten aanzien van bewoners, gebruikers van wonin gen, plaatsen, voer- of vaartuigen waarin zich hennepkwekerijen be vinden'. Alle ontmantelingen en ontruimingen vinden plaats op ba sis van strafrecht, de operationele regie ligt bij de politie. Gemeenten zijn verantwoordelijk voor het ma ken van afspraken op lokaal ni veau die in lijn zijn met het conve nant, bijvoorbeeld met particulie re verhuurders en ziet toe op nale ving ervan. Het OM heeft de regie over de aanpak van achterliggende criminaliteit. Hoewel het besluit tot 26 juli ter in zage ligt, kan er geen bezwaar te gen worden gemaakt. Het conve nant treedt per 1 september in wer king en geldt voor een periode van vijfjaar. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Jeugdige bewoners van de wijk Malta steken zaterdag de handen uit de mouwen tijdens een opschoonactie in de Zierikzee- se wijk. De grote schoonmaak is te vens het startsein voor de Thuis-in-Malta-dag. Terwijl de kinderen de wijk schoonmaken, worden bewoners ouder dan 80 jaar bezocht door vrijwilligers. De ouderen worden in het zonnetje gezet met een sur prise. Tevens wordt hen gevraagd mee te doen aan een onderzoek van Eilandzorg voor het project 'Nooit te oud om mee te dpen'. 's Ochtends kunnen ouderen in ap partementengebouw Valetta te recht voor koffie met een bolus. Het middagprogramma wordt geo pend met een lawaaioptocht van kinderen door de wijk met.muzi kale begeleiding van de Scaldis Jazz Band. De optocht eindigt op het Calandpleïn waar vervolgens een groepsfoto wordt gemaakt. Het is de bedoeling om iedereen uit Malta op die foto te zetten. Op het muziekpodium treden di verse artiesten op en verder is er ene terras, een snuffelmarkt en wordt een kleine loterij gehouden. Voor de jongeren is er een basket balworkshop en in de Mr. Breet- veltspeeltuin zijn allerlei spelletjes voor kinderen, op het Calandplein is een 'kleedjesmarkt'. De Thuis-in-Malta-dag wordt afge sloten met een buurtbarbecue in het multifunctioneel centrum. ZIERIKZEE - Als de weergoden mee willen werken, verzorgt Koninklij ke Harmonie Kunst en eer uit Zie- rikzee zaterdag 23 juni een Haven concert vanaf mosselkotter ZZ10. Het schip ligt dan afgemeerd in de haven bij 't Sas, tussen de Stads en Commerciewerf en wooncom plex Rollandthof Het harmonieorkest brengt een luchtig en gevarieerd programma met onder meer werken als; Hotel California, Als het water, Borsato Symphonica, The Best of Earth and Fire, El Camino Real en When the Saints. Kunst en Eer staat onder leiding van dirigente Cathy Kotoun. Op de wal wordt ten gerieve van het publiek gezorgd voor zitgelegen heid. De toegang tot het muzikale fes tijn in haven 't Sas is uiteraard gra tis. MiDDELHARNis - Een bus vol jonge wetenschappers brengt vandaag een bezoek aan de christelijke scholengemeenschap Prins Mau- rits in Middelharnis. Het bezoek is het resultaat van een prijsvraag gekoppeld aan het pro ject 'De Jonge Akademie on Wheels' Klas V2b van CSG Prins Maurits bedacht twee originele onder zoeksvragen over de taal en de re gering van het fictieve Moendoes, waar het wetenschapsspel Expedi tie Moendoes aan gewijd is. Gege ven de grote reisafstanden op Moendoes zijn dialecten te ver wachten en de klas wil graag we ten welk dialect het meest gespro ken wordt. De wetenschappers bezorgen de leerlingen een 'sportdag voor de hersenen' met workshops, een es tafette en allerlei experimenten. De Driekoningenkerk kent een rijke historie. De hard stenen doopvont is waarschijnlijk één van de oudste overblijfselen uit de eerste tijden van de kerk. Het kwam bij de restauratie in de jaren '50 onder de preek stoel vandaan en werd in oude functie hersteld. 0 PIRATENPARK ft ZEEAQUARIUM - het-Arsenaal MDQQRKERM'5 carrousel WWW.ARSENAAL.COM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58