Meldpunt overlast mag van PvdA SCHOUWEN-DUIVELAND Nemag Zierikzee bouwt EK-grijper PZC almanak Huntelaar! DONDERDAG 14 juni 2012 17 Kerk toen én nu middelpunt 18 en 19 Raadslid Petri d'Anjou: 'College moet de term samenscholing vermijden' door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Als het gaat over wer kelijke overlast door jongeren, dan heb ik er best begrip voor dat daar een speciaal telefoonnummer voor wordt ingesteld. Maar het college heeft het over samenscholing van jongeren die gemeld moet wor den. Dan is er nog geen sprake van een overtreding." PvdA-raadslid Petri d'Anjou is daarom niet tevreden met het ant woord van burgemeester en wet houders op haar vragen over de 'klikcultuur' op Schouwen-Duive- land. „Nee, ze gaan niet in op de essentie van mijn vragen." Kort voor Pinksteren riepen B en W inwoners op om samenscho ling van jongeren in Renesse te melden. Dat schoot de PvdA-frac- tie in het verkeerde keelgat. Te meer daar B en W eerder hadden opgeroepen overlast van vrachtwa gens in het centrum van Zierikzee te rapporteren. „De geschiedenis leert ons dat zul ke oproepen kunnen leiden tot een klikcultuur die mensen wan trouwend en achterdochtig maakt," stelde d'Anjou in raadsvra gen aan het college. Als antwoord gaven B en W dat beide meldpunten niet te vergelij ken zijn en dat de ernst van de overlast in Renesse het instellen van een meldpunt rechtvaardigt. „Het door kunnen geven van over- lastmeldingen tijdens Pinksteren is een extra service voor de inwo ners. Het adequaat opvolgen van klachten levert juist veel waarde ring op bij inwoners, onderne mers en gasten. Een klikcultuur is naar onze mening echt wat an ders." Het woord 'samenscholen' is vol gens het college een wettelijke term die slaat op overlast veroorza kende groepen." „Dat zal best," oordeelt d'Anjou. „Maar dat is niet waaraan de ge middelde burger denkt bij het woord 'samenscholing'. Het is heel gebruikelijk dat jongeren elkaar op zoeken in het uitgaansleven. Daar draait het juist om. Door dit als 'sa menscholing' te betitelen geven B en W er een negatieve lading aan." igssaBMBBgMBBwgaaawéMsiwwaKBiiwb r Mi i tzasgsroaiBiK ZIERIKZEE - Door constructiebedrijf Nemag in het EK voetbal wilde het staalbedrijf een oran- Zolang het EK duurt, wordt de grijper niet ge- af. De grijper is in geopende toestand 7 meter Zierikzee is gisteren een grote oranje kraan- je grijper voor het lossen van ijzererts. Nemag bruikt. Meteen daarna wordt het stuk gereed- breed en weegt 14,5 ton. In 2004 bouwde Ne- grijper afgeleverd bij Tata Steel - het voormali- zette er voor de aardigheid een leeuw, een schap aan een kraan gehangen. Na een paar mag een roze grijper met het portret van Ma- ge Hoogovens - in IJmuiden. In verband met voetbal en de tekst 'We're gonna grab it' op. dagen ijzer scheppen, zijn de afbeeldingen er rilyn Monroe erop. foto Dirk-Jan Cjeltema abonnee veiling VANDAAG SONY TABLET BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling GOES Nederlandse sterren op de Grote Markt Tal van Nederlandse artiesten ko men dinsdag 26 juni naar Goes voor opnames van 'Tros Muziek feest op het plein'. Onder anderen Frans Bauer, Gerard Joling, René Froger en Nick Simon maken hun opwachting. Jan Smit presen teert het programma. Fans van het Nederlandstalige lied kunnen al vanaf 19.00 uur terecht op de Grote Markt voor het voorprogramma. Om 20.30 uur beginnen de opna mes. Bij 6500 bezoekers wordt de Grote Markt afgesloten. OOSTBURG Werkhandschoenen buit van inbrekers Inbrekers die in de nacht van dins dag op woensdag een bedrijfspand aan de Industrieweg in Oostburg bezochten, zitten voorlopig niet zonder handschoenen. De ongenode gasten namen daar volgens de politie enkele honder den paren werkhandschoenen mee. De dieven ontfermden zich ook over een jerrycan schoonmaak middel. De inbraak moet zijn gebeurd tus sen dinsdag 20.30 uur en woensdag 7.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl Een straat ergens in Zeeland, enkele uren voor de match der matches. „Olé olé olé olééé, kampioenen!" Met oranje sjaal, in oranje shirt, op oranje klompen, onder een oranje pruik. En een rood-wit-blauw vlag getje op zijn wang. Een echte supporter, constateerde de passerende oma. Hoe kan hij nou al kampioenen roepen voor de wed strijd is gespeeld? Zij volgde zijn niet geheel rechtlijnige gang richting een uitbundig oranje versierd rijtjeshuis. Achter het raam zag ze zijn vrouw in een nauwsluitend oranje niemen dalletje uitnodigend naar hem zwaaien. Oma zuchtte. Waar was de tijd gebleven, dat horden min naars aan haar voeten lagen? „Huntelaar", schalde het door de straat. Oma zag de oranjeman in de deuropening zijn vuist ballen. Wat roept hij nou toch? „Huntelaar!" Ach. Ze knikte vaag in de richting van de fan. En dacht: „Wel netjes datzo'n man zich even voorstelt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57