n Honderden Kevers komen zaterdag bijeen in Bruinisse Hoeveel merken haargel bij Barbershop Van Dam donderdag 14 juni 2012 etalage De grote landelijke Kever dag die voor zaterdag ge pland stond in Budel is ge annuleerd, maar de jaarlijkse Ke verdag in Bruinisse gaat zaterdag wel gewoon door. „Dat zal tot ge volg hebben dat de 27e Keverdag in Bru meer deelnemers dan voor heen zal trekken", luidt de ver wachting van coördinator én kever fanaat André van Gilst. Een paar honderd kevers, busjes, buggy's en Karmann Ghia's worden verwacht in het vissersdorp. De kevers zul len van 10.00 tot 17.00 uur opge steld staan aan het Kerkplein, op het Havenplateau en in de Oude straat. In het centrum van het dorp wordt een onderdelenmarkt gehouden en in de Vissershaven hoopt Harry Sonnemans uit Burgh een demonstratie te geven met zijn tot 'Schwimmwagen' om gebouwde 181 Kubel-kever. De au to's maken geen rondrit over het eiland. Volgens André van Gilst loopt het enthousiasme bij de deel nemers aan de ontmoetingsdag voor dergelijke tochten terug. „De mensen staan liever op een vaste locatie om met belangstellenden over hun auto's te praten", is zijn ervaring. Zware eisen omtrent vei ligheid en beveiliging waren reden voor het annuleren van de landelij ke Keverdag. Het bestuur van de Keverclub Nederland beraadt zich over een andere opzet. Shampoo, haargels, scheer schuim van de merken Ame rican Crew en van het Itali aans Proraso, maar ook scheerkwas ten in verschillende prijsklassen behoren tot het assortment van Barbershop Van Dam. „Mooie geschenken voor Vader dag, maar wie het moeilijk vindt een keus te maken, kan bij ons ook terecht voor een cadeau bon",zegt kapper Mark Koornneef. Hij legt de lezers de vraag voor hoeveel merken haargels in zijn Ba- rershop verkrijgbaar zijn. Voor de winnaar stelt hij een mooie prijs ter beschikking: een scheerkwast van dassenhaar en een serie verzorgingsproducten. Dat alles ter waarde van 115 euro. Het antwoord op deze vraag kan in de winkel worden ingeleverd of gemaild worden naar: info@barbershopvandam.nl Vorige week luidde de prijs vraag bij het verhaal over de Schelpenwinkel in Cadzand-Bad: Hoeveel zeesterretjes liggen er in dit mandje? Het juiste antwoord is 44. P. Hoogland uit Vlissingen zat ér met 42 dichtbij. Hij mag voor vijftien euro cadeautjes uitzoeken in de Cadzandse Schelpenwinkel. Kapperszaak Van Dam is een begrip in de Nieuwe Bogerdstraat Een mooi scheerproduct of een cadeaubon voor Vaderdag foto's Dirk Jan Gjeltema niet zozeer bezig met verzorging van gezichts- en hoofdhuid, maar het wordt anders als het gaat om huidproblemen: roos, vet haar of haaruitval. Daar hebben we na tuurlijk allerlei producten voor in het winkelgedeelte." De gesprekken in deze salon con centreren zich op echte 'mannen zaken'. Het draait hier dus vooral om auto's, vakantie én om voetbal natuurlijk. Kleurrijke Kevers bijeen tijdens een eerdere Zeeuwse ontmoetingsdag in Middelburg. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51