Scheren vereist beleid lo I uit Natuurlijk genieten op vijfde editie Harvest Fair donderdag 14 juni 2012 door Ali Pankow T e noemt je bedrijf geen 'Bar- I bershop' als je geen affiniteit I zou hebben met scheren. He- renkapper Mark Koornneef vindt scheren een wezenlijk onder deel van zijn vak. Bedrijfsvoering en assortiment in zijn 'Barbershop Van Dam' aan de Nieuwe Bogerd- straat 39 in Zierikzee zijn specifiek gericht op de verzorging van haar én baard. Deze kapsalon/winkel ineen biedt een plek voor mannen, hoewel vrouwen er aan de vooravond van Vaderdag ongetwijfeld een pas send geschenk kunnen vinden. In de toonbankvitrine prijken bij voorbeeld scheerkwasten varië rend in prijs van 17 tot 55 euro. Ze zijn gemaakt van varkenshaar of- nog hogere kwaliteit - van dassen- haar. Maar waar is een scheerkwast ei genlijk voor nodig. Het schuim komt toch al heel veel jaren uit een spuitbus en niet meer van een nat te maken zeepstaafje? Een mee warige lach krult om Koornneefs mond. „Schuim alleen opspuiten volstaat niet. Dat moet je minstens vijf minuten inmasseren met een prettige kwast." Nederlandse mannen komen niet meer massaal naar de kapper om zich te laten scheren. Voor Duit sers is het geen uitzondering zich professioneel te laten rasieren. „Een bruidegom kiest er bijvoor beeld soms voor, of iemand met een grote hang naar vroeger. Wie wil kan hier terecht voor de zoge heten Italian Shave. Dat is een scheerbehandeling met warme en koude doeken en met pre - en after-balsem. Ik scheer met zogehe ten open mes, maar met een los mesje erin, want zo'n vast open mes moet na twee dagen 'op steen worden gezet' om te slijpen", ver telt Koornneef Hij hecht waarde aan enige cere monie rond de eerste scheerbeurt voor een jongen. Volgens hem zou dat een soort rituele waarde moe ten hebben zoals een vader vroe ger zijn zoon initieerde op weg naar volwassenheid. Hij huivert bij de gedachte dat een moeder haar zoon van veraf een bus DONDERDAG 14 JUNI Biggekerke Open tuindag en verkoop curiosa. Tuin 't Hofje, Noordweg 4,10.00-16.00 uur. Goes Avondvierdaagse, 5 en 10 kilometer, Sportpunt Zeeland, 18.30-19.00 uur. Hoedekenskerke Avonddriedaagse, 5 en 20 kilometer, Sportpark De Kouter, 18.00 uur. VRIJDAG 15 JUNI Goes Open studioweekend kunstenares Ine ke Otte. 's-Heer Elsdorpweg 39,13.00-17.00 uur ZATERDAG 16 JUNI Biggekerke Open tuindag en verkoop curiosa, Tuin 't Hofje, Noordweg 4, 10.00-16.00 uur. Zaterdag en zondag is het open tuin bij Rammekenshof in Ritthem. Cadzand Jeugdcircus Reinardi. Dè Sporthal, 14.00 uur Ritthem m Open tuindag Rammekenshof. Rammekensweg 11,10.00-17.00 uur Vlissingen Mars rond Walcheren van wandelvere niging Willen is Kunnen. Met afstanden van 25, 40 en 65 km. Vertrek clublokaal Falckstraat4, 8.00 uur ZONDAG 17 JUNI Ritthem Open tuindag Rammekenshof. Rammekensweg 11,10.00-17.00 uur Vlissingen Bingomiddag van Stichting Majoraat 50+ Van Hogendorpweg 58a, 13.30-16.00 uur WOENSDAG 20 JUNI Middelburg Avond van de Franse Film, met 'Les adieux a la reine'. Cinema Middelburg, 20.00 uur. Landgoed 'Wouwse Plantage' is vanaf vandaag tot en met zondag het decor van de Harvest Fair. Deze lifestyle- en countryfair, die voor de vijfde keer wordt gehouden, geldt als de groot ste van Zuid-Nederland. De na druk ligt deze keer op 'natuurlijk genieten', met veel aandacht voor bijzondere streekproducten. Op de Harvest Fair - dit jaar voor het eerst georganiseerd door het Zeeuwse evenementenbureau IJzersterk in Events - worden uit eenlopende producten aangebo den op het gebied van interieur 8c styling, antiek 8c kunst, mode 8c accessoires, tuin 8c buitenleven, dieren, wellness en culinair. Daarnaast is er een uitgebreid pro gramma met activiteiten voor jong en oud. Vaste onderdelen zijn de rondleidingen over het landgoed; roofvogelshows, verschillende de monstraties (onder meer van een klompenmaker) en workshops over uiteenlopende onderwerpen. Gerenommeerde tuinarchitecten en -ontwerpers geven een vrijblij vend tuinadvies. Verder kunnen bezoekers gebruikmaken van de picknickweide. Harvest Fair, t/rr\ zondag op landgoed 'Wouwse Plantage'. Dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Routebeschrijving en meer informatie is te vinden op www.harvestfair.nl. Scheerkwasten met varkenshaar en dassenhaar. scheerschuim toewerpt. Barber shop Van Dam biedt daarom een zogeheten Virgin Shave, waarbij een jongen van pakweg 14 jaar wegwijs wordt gemaakt in de kunst van het scheren. Uit respect voor de 58 jaar lange traditie van een herensalon op de ze locatie verbond Koornneef de naam Van Dam aan zijn Barber shop. „Ik had voorheen een salon in Bleiswijk, maar de behoefte aan een gebied met rust en ruimte bracht me naar Zeeland", vertelt de herenkapper. Samen met mede- dewerkster Leonie Speelman wil hij inspelen op de groeiende be hoefte bij mannen in een eigen sa lon, dus niet gecombineerd met vrouwen, hun haar te laten doen. Dat kan variëren van 'een stukje er af tot 'allerlei figuurtjes laten knip pen'. „De meeste mannen zijn Bij de ingang van Barbershop Van Dam prijkt een verkeerslicht. Voor Mark Koornneef is scheren een belangrijk onderdeel van zijn vak. Leonie Speelman knipt een jeugdige klant. (óMCGO) Figuurtjes knippen 'uit de losse pols'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50