uit i 7 Geslaagd! www.pzc. Puck Kerkhoven is de gids voor lekkerbekken, die ook thuis bijzonder willen eten. donderdag 14 juni 2012 De Lelie nog getest moeten wor den. We bestellen er eentje voor zijn twee, met warme kersen. De wafel is super: niet heel erg zoet, zonder al te veel vet. We moeten er zelfs nog een beetje poedersui ker over strooien. Bij de koffie krijgen we dan ook nog een lekker koekje: ze maken de molenmoppen zelf. Heerlijk. We nemen een zak mee, voor de collega's. We vragen nog of die lek kere appeltaart ook zelfgemaakt is. „Nee", zegt Jonna van der Steen. „Die komt van een goede bakker." Wij vinden het best. Molen De Lelie. Kloosterweg 2-4. 4322 ND Scharendijke Eikerzee. foto Dirk Jan Gjeltema Telefoon (0111) 851 700. www.molen-de-lelie.nl. Van 1 april tot en met 7 november dagelijks vanaf 10.00 uur geopend. Op dinsdag gesloten. Van 8 november tot en met 31 maart geopend op vrijdag, zaterdag en zondag vanaf 10.00 uur. De Lelie sluit rond een uur of acht 's avonds. Molen De Lelie is rolstoelvriendelijk. Deze week horen bijna 200.000 eindexamen kandidaten van vmbo, havo en vwo of ze ge slaagd zijn. Dat zorgt voor de nodi ge spanning, weet ik uit ervaring. Twee van die nerveuze afwach- ters behoren tot dit huisgezin. Ho pelijk mag straks de vlag uit, met twee tassen eraan! De bubbels staan al koud en we hebben voor de zekerheid wat extra kratjes pils ingeslagen. Maar een herexa men is ook niet ondenkbaar. Met name de jongste maakt het graag spannend. Ik hou u op de hoogte. Heeft u ook een zoon, dochter, kleinkind, broer of zus, neef of nicht, vriend of vriendin, buur meisje of-jongen met een kers vers middelbareschooldiploma op zak? En zoekt u nog een toepasse lijk cadeautje Ik maak een beetje reclame voor mezelf, maar ik heb dit voorjaar een kookboek uitge bracht, speciaal voor studenten en jongeren die op kamers gaan. Met daarin lekkere, gezonde, goed kope gerechten, smakelijk gefoto grafeerd. Makkelijk te maken voor startende koks, met uitsluitend verse ingrediënten! Veel van die recepten hebben al eens in de krant gestaan, misschien hebt u ze zelf al eens gemaakt of kent u ze uit uw eigen studententijd. Chi li con carne, hartige broodtaart, nasi goreng, kipcurry met rijst, stamppot rauwe andijvie met spekjes, uiensoep, Spaanse ome let, BLT sandwich, et cetera. Ze zijn samengebracht in een hand zaam, studentikoos boekje de 'Kliekjes Studentenpocket'. De on derkop is: 'Geen cent te makken, toch lekker eten!' Met onthullen de foto's van studentenkeukens (inclusief zwiepende stapels af was), koopadviezen, budget- en bewaartips van experts en me destudenten. Studenten komen standaard geld tekort aan het eind van de maand. Dan schiet lekker en gezond eten er vaak bij in. Dat hoeft niet, als je begint met minder voedsel weg te gooien. Wie creatief zijn restjes en kliekjes omtovert tot heerlijke gerechten, houdt maandelijks tientallen euro's over. Er zijn ge noeg smakelijke mogelijkheden voor dat oude brood, die halve prei, die eieren over de datum, dat restje pastasaus. Volgens het Nibud (Nederlands In stituut voor Budgetvoorlichting) heb je als uitwonend student on geveer 235 euro per maand tot je beschikking voor boodschappen: nog geen 8 euro per dag. Daarvan moeten ook schoonmaakmidde len, shampoo en wc-papier wor den gekocht. Geen vetpot, maar je kunt er gezond van eten. Als je tenminste geen kant-en-klaar spul koopt of thuis laat bezorgen. Als je niet kiest voor dure A-mer ken, maar voor het goedkopere ei gen merk. En wees niet bang voor de Aldi, de Lidl en de markt. Wie deze column al langer leest, weet dat ik een hekel heb aan voedselverspilling. Het is zonde, in alle opzichten. Maak er iets lek kers mee! Beter voor de planeet én voor je portemonnee. In 2008 schreef ik het 'Grote Kliekjes- boek'. De Studentenpocket is hier op het vervolg. Ik geef deze week een makkelijk recept uit de studentenpocket. Er kan bijna niets misgaan. Basis voor deze pizza is een groot Turks brood (lekker goedkoop!). Je kunt hem naar eigen smaak op tuigen. Veel lekkerder dan zo'n trieste diepvriespizza uit de super markt en een stuk goedkoper dan thuis laten bezorgen. Voor nog geen 5 euro eet je er met z'n drie ën ruim van. Nog zo'n budgettip: eet regelmatig met elkaar! Dat is voordeliger dan alleen voor jezelf koken. En bovendien een stuk ge zelliger. Kliekjes studentenpocket kost 14,95 eu ro en is te koop in de plaatselijke boekhandel of via bol.com. Bestelt u hem via www.koopeenleukboek.nl, dan wordt hij gratis thuisbezorgd. Pizza van Turks brood, hoofdgerecht voor drie personen benodigdheden 1 groot Turks brood; 1 pakje tomato fritto, 330 ml; 1 thee lepel gedroogde Italiaanse kruiden; 1 ui, in ringen; halve rode paprika, in reepjes; 8 plakjes salami; 8 plakjes schouderham; 100 gram gerasp te belegen kaas; olijfolie. bereidingswijze Verwarm de oven voor op 180 graden. Snijd het Turkse brood overlangs doormidden. Klap open, leg op een bakplaat en be strijk de zachte binnenkant met tomato fritto, maar hou de randen vrij. Strooi Italiaanse kruiden erover en beleg met ringen ui, reepjes pa prika, in stukjes gescheurde plakjes salami en ham. Bestrooi met ge raspte kaas. Bedruppel de broodranden met olijfolie. Bak de pizza on geveer 10 minuten in de oven, tot de kaas gesmolten is en de randen mooi goudbruin kleuren. Verdeel hem in 6 stukken. Lekker met een salade van tomaat en verse basilicum, olijfolie, peper en zout. Stukje over? Wikkel in aluminiumfolie en bewaar in de koelkast. Morgen is het ook nog heel lekker! Koud of even opgewarmd in de oven. tip Is je oven niet zo groot? Bak de onderkant en de bovenkant afzonder lijk, in twee etappes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47