Nieuw Amsterdams Peil speelt werk Leos Jandcek Rock Around The Bridge knipoogt naar Vlaanderen donderdag 14 juni 2012 podium www.pzc.nl/uit Een roddelscène waarin met veel overtuiging kwaad wordt gesproken over anderen. Pim de Bruijn (als vader) leest uit de Bijbel, Jasper Aarts als de oudste zoon luistert aandachtig. hoofd van Katelijne. Dat bleek niet eenvoudig. Voor het publiek zal het ook even wennen zijn. Het zijn geen popliedjes." Het stuk is in eerste instantie ge- Hoeve Den Haerd, Rampweg 24, 16.00-18.00 uur Goes Concert popkoor Flashback. Manhuistuin, 12.00-13.00 uur Première van voorstelling 'Moordwijf van de productie 12+-groep van Jeugd- theaterschool Zeeland. 't Beest, 14.00 uur Zeeland's got Talent. 't Beest, 16.00 uur Oud-Sabbinge Buitenconcert samenwerkingsorkest Advendo-EMM o.l.v. Mathieu van Duiven. Tevens mogelijkheid tot wandeltocht (5 km) of fietstocht (25 km). Boomgaardterras Van Buiten Uit, Bowen- putseweg, 14.00 uur Veere Concert Nieuw Amsterdams Peil met Gerard Bouwhuis en Heieen Hulst. Groete Kerk, 15.30 uur Vlissingen Voorstelling Balletschool Suzanne de Jong. Arsenaaltheater, 14.30 uur maakt voor een festival van jeugd- theaterscholen in Deventer. De op voering zaterdag zal wat langer zijn dan die daar mocht worden gebracht. In het najaar komt de groep met een nog iets langere ver sie van dit stuk. Zaterdag 16 juni, Podium 't Beest, Goes, 20.00 uur. Het concert zou aanvanke lijk plaatsvinden in april, maar moest toen vanwege persoonlijke omstandigheden wor den afgelast. Zondag komt Nieuw Amsterdams Peil alsnog naar Muziekpodium Zeeland, voor een optreden in de Grote Kerk in Veere. Centraal staat het werk van Leos Janacek (1854-1928). Hij vormde als componist met Dvorak en Sme- tana een soort Tsjechisch drieman schap, dat zich door de Slavische volksmuziek liet inspireren en daarmee een beslissende stempel drukte op de Tsjechische muziek aan het begin van de twintigste eeuw. Nieuw Amsterdams Peil heeft voor dit concert een selectie ge maakt uit het omvangrijke oeuvre van Leos Janacek, waardoor een zeer divers kamermuziekprogram ma is ontstaan. Verwachte hoogte punten zijn In the Mist (voor pia no solo) en Strijkkwartet nr 1 'Kreutzer'. Nieuw Amsterdams Peil bestaat deels uit voormalige leden van het destijds in Zeeland gestationeerde Xenakis Ensemble, onder wie pia nist Gerard Bouwhuis en violiste Heieen Hulst. Nieuw Amsterdams Peil, zondag 17 juni in Grote Kerk, Veere. Aanvang: 15.30 uur. door Raymond de Frel Dat Vlaanderen een kweekvijver is voor alter natief talent, is allang geen geheim meer. Rock Around The Bridge speelt handig in op de populariteit van 'al het goede van de buren'. In dit geval letter lijk, want als de inwoners van het nabijgelegen Zelzate een beetje hun best doen, horen ze zaterdag in hun achtertuintjes dat de Vlaamse held Daan de 21e editie van het festival onder de brug van Sas van Gent afsluit. Zanger Daan Stuyven is met zijn rockband DAAN de absolute pu bliekstrekker. Zijn muzikale va riant op 'het Belgische surrealis me' uit zich in eigentijdse electro nic. Van heel andere orde is de op metal geënte rockmuziek van het Antwerpse kwartet The Hickey Underworld. Ook hier mee mikt de festivalorganisatie op aanloop vanuit België. De hoofdacts zijn dus Vlaams, maar verder krijgen Nederlandse (en Zeeuwse) bands alle ruimte. Misschien wel de opvallendste naam op het affiche is die van Ru- deboy, de voormalige zanger van Urban Dance Squad. Onder het pseudoniem The Arguido is hij een samenwerkingsverband aan gegaan met The Phantom Four, een band die is ontstaan uit het surfgezelschap The Treble Span kers. Rudeboy werd gevraagd voor het inzingen van één num mer voor een cd. Dat was het be gin van een samenwerking, die nu al twee jaar duurt. De Brabants-Zeeuws-Vlaamse band Vanderbuyst stond in 2009 ook al eens op Rock Around the Bridge. Was het powerrocktrio rond de uit Terneuzen afkomsti ge gitarist Willem Verbuyst toen nog een groentje in hardrock- land, inmiddels mogen ze zich een gevestigde naam noemen. Hun authentieke jaren zeven- tig-hardrock bracht hen al op tal van Europese festivals. Haast letterlijk uit de oude doos komt de Zeeuws-Vlaamse metal- band Mindlink. Na ruim tien jaar is de band weer uit de as herre zen. Een aantal bandleden van Mindlink heeft het zaterdag extra druk, want zij spelen ook in de al ternatieve rockband Souljacker. De band rond frontman Elton Boussen mag het festival na DAAN uitluiden. Op het middag programma staat vanaf 15.00 uur Zeeuws-Vlaams (Zebrapad en Gork A27) en Vlaams talent (Stunned Ziggy). Een dag voor het rockfestival (vrijdag) is er op het terrein geen ruimte voor Vlaamse klanken. Dan staat de derde editie van Hol lands Onder de Brug op het pro gramma. Peter Beense mag zich met zijn Amsterdamse levenslie deren hoofdact noemen. Ook op de planken: Vinzzent, die in 2010 meedeed aan het Nationaal Song festival. DJ's Coen en Sander van 3FM draaiden zijn nummer Dro- mendans grijs, waardoor het een grote hit werd. Het duo Helemaal Hollands hebben met hun med leys hetzelfde doel als de overige artiesten (René Karst, Sjakco de Braai en Wilfred) op het Holland se feestje: ambiance brengen, op zijn Vlaams gezegd. Hollands Onder De Brug, vrijdag vanaf 18.00 uur.Rock Around The Bridge, zaterdag vanaf 15.00 uur. Meer info op www.ratb.nl. Peter Beense, vrijdag hoofdact van Hollands Onder De Brug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43