Jongeren in toneelversie Dorsvloer vol confetti 2 donderdag 14 juni 2012 door Ali Pankow Vrouwenmantel? Kun je die aandoen als je naar de kerk gaat?",vraagt Ka- telijne, hoofdpersoon in Dorsvloer vol confetti, aan haar moeder. De vraag is typerend voor de sprankelende fantasie van het meisje, vindt dramadocente Josien de Graaf Zij maakte met leerlin gen van Jeugdtheaterschool Zee land een toneelversie van dit be kende boek van Franca Treur. De voorstelling is zaterdagavond te zien in Podium 't Beest in Goes. „Vrouwenmantel is een plantje. De zorg van moeder gaat vooral uit naar wat groeit en bloeit, maar Katelijne zou graag wat meer per soonlijke aandacht van haar krij gen", zegt De Graaf Het is een van de thema's die haar theatrale aan knopingspunten boden. Franca Treur gaf spontaan toestem ming voor een toneelvoorstelling door jongeren op basis van haar boek en liet De Graaf daarin de vrije hand. De schrijfster was en thousiast over het script en zij zal zaterdagavond ook bij de voorstel ling aanwezig zijn en er met de spelers nog even over napraten. Twintig jongeren van 13 tot 17 jaar deden auditie voor elf rollen. „De negen afvallers heb ik echt met pijn in mijn hart moeten laten gaan. Ze beschikten allemaal dui delijk over speltalent. Yoni van Op stal was me tijdens de audities di rect opgevallen als aangewezen persoon voor de hoofdrol." De Graaf zegt als bewerker en re gisseur dicht bij het boek te zijn ge bleven. „Voor de duidelijkheid: ik ben zelf niet orthodox opgegroeid, maar het was beslist niet mijn in steek om met deze voorstelling commentaar te leveren op een streng gelovig gezin. Ik heb er met de spelers over gesproken als was het een zoektocht in een wereld die we niet kennen. Dat zouden we ook doen als we bijvoorbeeld een bewerking van een Griekse tra gedie zouden maken." Het verhaal op de speelvloer wordt verteld van COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl uit de belevingswereld van de 12-ja- rige Katelijne. Als enig meisje tus sen zes broers wordt ze nauwelijks bij het boerenwerk betrokken. Een begrip als 'schuldbekentenis' speelt een belangrijke rol in dit ge lovige gezin. „We hebben deskun dig advies ingewonnen over de im pact die het heeft om ten over staan van iedereen in de kerk een schuldbekentenis te doen", vertelt De Graaf Hoewel haar voorkeur meestal uitgaat naar abstracte vormgeving, koos zij dit keer voor een decor met meer realistische elementen. Verder werkte ze sa men met componist Rieks Veen- ker. „Ik wilde graag een tegenstel ling tussen de zware kerkmuziek en de sprankelende fantasie in het DONDERDAG 14 JUNI Goes Concert Marco Borsato met gasten Krystl en Sharon Doorson. Zeelandhallen, 20.15 uur VRIJDAG 15 JUNI Burgh-Haamstede Voorronde DJ Contest Beachboom. Tavenu, 22.00 uur Goes Rondje Zeeland, Zeeuws Jeugdorkest o.l.v. Carlo Nabbe. De Hoogte, 20.00 uur 's-Heer Abtskerke Optreden Tienerkoor van de Zeeuwse Muziekschool o.l.v. Janny Dieleman. Prot. kerk, 19.30 uur. Middelburg Accordeonist Nihad Hrustanbegovic met Magnus Opus 12, muzikale vertol king van 12 meesterwerken. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Zomeravondmelodieën van Beetho ven, Mozart, Schubert en Mendelssohn door Bart van Oort (forteppianist) en Ma rieke Schneemann (solofluitiste). Doopsgezinde kerk, 20.00 uur Sas van Gent Hollands onder de Brug. Bij brug Arsenaalstraat, 19.00 uur Terneuzen Ska-avond met de Bazzookas en Goeie- middag. De Pit, 21.00 uur ZATERDAG 16 JUNI Brouwershaven Korenavond met vijf regionale koren en dameskoor uit Hellevoetsluis. St. Nicolaaskerk, 19.30 uur. Burgh Concert ensemble 'Don Giuliani' met mandoline en gitaar. Ned. Hervormde kerk, 16.00 uur Burgh-Haamstede Trompetoptreden Frans Friederich, Galerie Haamstede, Noordstraat 43, 14.00-16.00 uur Toneelvoorstelling 'De liefde van de ze ven poppen', door Applaus Rozen. Dorpshuis De Schutse, 16.00/20.00 uur Goes Concert met Haags Vocaal Ensemble, leerlingen Goese Lyceum, Stichting Dansz e.a. ter gelegenheid van uitreiking Culture le Prijs Goes aan dirigent MaNOj Kamps. Grote Kerk, 19.45 uur Toneelvoorstelling 'Dorsvloer vol Con fetti', Jeugdtheaterschool Zeeland. Podium 't Beest, 20.00 uur Sas van Gent Rock Around The Bridge. Bij brug Arsenaalstraat, 15.00 uur Terneuzen Rondje Zeeland, Zeeuws Jeugdorkest o.l.v. Carlo Nabbe. Grote Kerk, 20.00 uur It's partytime, met E-Turn-AI, Maik-E, Maximum Destruction, Noob Saibot, Rhu- nee, San-D, Speedfolter, Uncle Rubbish, Baryon, the Executioner Ofearia (hard- core/terror/early/industrial/frenchcore). De Pit, 22.00 uur Vlissingen Voorstelling Balletschool Suzanne de Jong. Arsenaaltheater, 19.30 uur Laatste Hybrid-avond van het seizoen, met als headliner Goli Ashburner. Ver der met IIAN, Jahua en NaNa. De Piek, 21.00 uur Wolphaartsdijk Tweede editie PolderPop, met Blood- shift, The Brave May Fall, Remote World, WarHead, Nailed It, Gülls Diget, The Black Carrots, Punt!, MZ2e, Raptured, De- humanization en Back-up. Perponcherpolderweg, 19.00 uur ZONDAG 17 JUNI Burgh-Haamstede Trompetoptreden Frans Friederich. Galerie Haamstede, Noordstraat 43, 14.00-16.00 uur Ellemeet Optreden Shag, Whiskey Botox. Yoni van Opstal als Katelijne, die een regen aan confetti laat neerdalen tijdens het bruiloftsfeest van haar broer. foto's Jeroen van Opstal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42