Vlissingse triatlete in Italiaanse dienst 321 sport kwart donderdag 14 juni 2012 'Ik ben gewoon van start gegaan, heb met mijn hardloopschoenen gefietst en de wedstrijd gewonnen.' Priscilla Meerman Priscilla Meerman heeft afgelopen maand twee kwarttriatlons gewon nen: in Breukelen en Zeebrugge. door Rudy Boogert VLISSINGEN - Priscilla Meerman, ze ventien jaar jong, triatlete sinds ruim een half jaar en nu al in dienst van een Italiaans team. Het lijkt een jongensdroom, maar het is een meisjeswerkelijkheid. Zater dag is de Vlissingse voor het eerst in Zeeland aan het werk te zien, bij de Triatlon Zeeland in haar woonplaats. Het wordt pas de vijf de triatlon voor de-Zeeuwse in Ita liaanse dienst. Eind vorig jaar besloot ze pas om zich toe te leggen op de triatlon. Daarvóór was ze een rising star bij het openwaterzwemmen. Ze had daarin verschillende nationale ti tels behaald. „Maar in het zwem men had ik eigenlijk alles bereikt wat ik kon bereiken", vertelt de cios-studente. „Ik was toe aan een nieuwe stap, aan een nieuwe uitda ging." Vader Ronald had het al 's voor zichtig over de triatlon gehad en dat leek Priscilla wel wat. Zwem men was haar met de paplepel in gegoten, hardlopen deed ze al als training voor het zwemmen en wielrennen was de stiel van haar vader. Ze vertelde over haar beslis sing aan een Italiaan die ze bij zwemwedstrijden in het Italiaanse Posillipo had leren kennen. Toen ging er een balletje rollen. „Ik had altijd gedacht dat hij een zwemmer was, maar hij bleek een triatleet te zijn. Hij nodigde me in januari uit voor een trainings kamp in Italië, bij zijn club Circolo Canottieri Napoli. Ik dacht dat het niet meer dan een trainingskamp was, maar het was meer een selec tietraining. Op de laatste dag kwa men ze met papieren aanzetten en kon ik tekenen voor de club." De voordelen zijn legio. De club neemt bij wedstrijden (waarvan Ruim zevenhonderd triatleten aan de start De tweede editie van de Triatlon Zeeland brengt vrijdag en zaterdag ruim zevenhonderd sporters op de been in Vlissingen. Vrijdagochtend (start 10.00 uur) staan meer dan vierhonderd studenten aan de start voor scholencompetitie. Voor de triatlons op zaterdag hebben zich 305 sporters ingeschreven. Zij komen uit op de minitriatlon (start 10.00 uur), de achtste triatlon (start 11.08 uur) of de kwarttriatlon (start 11.00 uur). De meesten (150 triatleten) doen mee aan die laatste variant, onder hen de winnaar van vorig jaar, Remy Vasseur uit Vlis singen. Die kwarttriatlon bestaat uit één kilometer zwemmen, veer tig kilometer fietsen en tien kilo meter lopen. Vrijdagavond wordt het program ma omlijst door een trimloop, de derde uitvoering van de Zwakke Schakelloop. Vanaf 19.30 uur kun nen afstanden van drie, vijf of acht kilometer gelopen worden. Start en finish zijn bij de Boulevard Ban- kert Priscilla Meerman gaat zaterdag van start in de Triatlon Zeeland. ze er jaarlijks vier in Italië moet doen) hotel- en vervoerskosten voor zijn rekening, in kleding wordt voorzien, voedingsupple menten, alles om Priscilla Meer man een zorgeloze reis naar de top te bezorgen. „Het doel van de club is namelijk om Priscilla in het Itali aanse nationale team te krijgen", vult vader Ronald aan. Met haar vader is meteen haar steun en toeverlaat genoemd. Hij foto Lex de Meester is haar trainer, (mental) coach, sparringpartner op de fiets, materi aalman, chauffeur, noem maar op. „Als ik maar naar hem luister, komt het goed." Vader Ronald heeft zichzelf als zodanig ontwik 1 kilometer zwemmen O 40 kilometer fietsen Zoutelande Koudekerks keld. „Door veel te kijken, te pra ten met anderen en door logisch na te denken", zegt hij. „Hij heeft ook vaak gelijk. Zelfs als ik probeer om iets niet te laten werken, werkt het toch. Hij wilde me bijvoorbeeld een andere tech niek aanleren bij het zwemmen. Eerst heb ik 25 meter gezwommen met mijn eigen techniek, daarna met die van hem. Met mijn eigen techniek zwom ik expres hard, bij die van hem deed ik het rustiger aan. Met die van hem was ik tóch nog sneller." Maar er gaat ook wel 's wat mis. Twee weken geleden in Zeebrugge bijvoorbeeld. „M'n vader had de verkeerde trappers aan mijn fiets gezet. Daardoor kon ik mijn schoe nen er niet inklikken. Hij kwam er vlak voor de wedstrijd achter. Hij was zó boos op zichzelf dat hij meteen naar huis wilde. Ik ben ge woon van start gegaan,, heb met mijn hardloopschoenen gefietst en de wedstrijd gewonnen." Het fietsen is het favoriete onder deel van Priscilla Meerman. „Als je keihard fietst en de wind langs je voelt gaan, dat vind ik mooi. Óf met 63 kilometer per uur naar be neden racen... Het lopen is mijn minste onderdeel. De tien kilome ter moet ik in 38 minuten doen. Met de Kerst deed ik er 49 minu ten over, een tijdje terug in Sluis 45 minuten, dus het gaat de goede kant op." Vooralsnog richt Priscilla Meer man, wiens zusje Nastenka zater dag aan het NK trampolinesprin gen meedoet, zich op de kwart triatlons. Het doel voor dit seizoen is het Italiaans kampioenschap in september. Haar langetermijndoel zijn de halve en hele triatlons en uiteindelijk de Iron Mans, met als summum de Iron Man op Hawaii. „Maar dan zal Priscilla al een jaar of 25 zijn", vermoedt haar vader. Vlissingen 10 kilometer hardlopen 1 ZEELAND - VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32