atleet tot Chinafietser Lindner nog steeds Zeeuws recordhouder sport 131 Vijf Zeeuwen actief op NK atletiek Westkappels zestal fietst voor het goede doel 'Ik wilde het land echt proeven en dat kun je volgens mij het beste doen op de fiets' Zie in deze vissershaven maar eens je eigen bootje terug te vinden. Even uitblazen bij een van de vele monumenten die China rijk is. In Zeeland is Henk Lindner voor al bekend als atleet. In de jaren zeventig gold de loper van de Vlis- singse atletiekclub Marathon als een van de grootste talenten van onze provincie en ook landelijk maakte hij furore. Maar door rug problemen zat zijn atletiekcarrière er op 21-jarige leeftijd al op. „Een enorme domper. Toch ben ik blij dat ik een klein beetje het leven van een topsporter heb mogen meemaken." Wie de Zeeuwse atletiekranglijsten bekijkt, komt de naam van Henk Lindner nog wel regelmatig tegen. In 1979 werd hij zelfs bijna Neder- MIDDELBURG - Aan het Nederlands kampioenschap atletiek, zaterdag en zondag in het Olympisch Sta dion in Amsterdam, doen vijf Zeeuwen mee. De uit Vlissingen afkomstige Yvon ne van Langen-Wisse zal op twee onderdelen actief zijn. De meer kampster doet mee aan het ver springen en loopt de 100 horden. De AAC-atlete veroverde op beide nummers al eens de nationale titel en is ook nu medaillekandidate. Haar clubgenote Joeri van der Hooft kan mogelijk ook op twee disciplines in actie komen. De Oost burger is verzekerd van deelname bij het hinkstapspringen en is voor- lands kampioen op de 1500 meter. „Het NK werd gehouden in Nijme gen en een week eerder had ik in Den Haag het Zeeuws record al aan gescherpt. Jo Schout, die het record in bezit had, zei toen dat ik het een week later maar eens flink moest verbeteren. En dat heb ik toen ook gedaan. Ik kan de wedstrijd nog zo terugspoelen. Het was een bijna ideale race, die voor mij net dertig meter te. kort was. Anders was ik waarschijnlijk Nederlands kam pioen geworden." Lindner klokte uiteindelijk 3-43,6 minuten, een tijd die tot op de dag van vandaag nog steeds als Zeeuws alsnog eerste reserve bij het ver springen. Bij het hinkstapspringen hikt de achttienjarige Zeeuws- Vla ming tegen de 14 metergrens aan. Zijn persoonlijk record is 13,96. De in Wolphaartsdijk woonachtige Steven Nuytinck loopt in Amster dam de 400 horden. De adeet van AV'56 moet in staat worden geacht de finalerace van zondag te kun nen halen met zijn inschrijftijd van 53,45 sconden. Samantha Lernout uit Hulst, lid van RKHAV, loopt bij de vrouwen de 400 horden. De uit Oost-Sou burg afkomstige Wouter Jansen, die voor het Nijmeegse Cifla uit komt, doet mee op de 1500 meter. record in de boeken staat. „Na af loop van die race ging ik met wat familieleden bij de plaatselijk Chi nees wat eten. De tv stond er aan, op Studio Sport. De hele race werd integraal uitgezonden, maar het bi zarre was dat na een paar seconden het beeld uitviel. Het geluid bleef wel aanstaan, maar ik heb m'n ei gen race dus nooit teruggezien. Ik heb later nog wel eens contact ge zocht met de afdeling Beeld en Ge luid van de NOS, maar de beelden zijn helaas niet bewaard gebleven. Dus mocht er iemand zijn die dit leest en die race toevallig op band heeft staan..." Boekpresentatie 9 Het boek 'Peking-Shanghai' is te bestellen via de website chinafiet- ser.nl (ISBN-nummer 978946193 2983) Het boek kost 21.50 euro en telt 112 pagina's. G Aanmelden voor de reisberichten van Henks volgende reis die even eens door China gaat, kan even eens via de site. Op 26 juni is er een boekpresenta tie. Meer info op: www.paag- man.nl/chinafietser donderdag 14 juni 2012 ETTEN-LEUR Zesde plaats Maaskant op Jumping Etten-Leur Annemiek Maaskant behaalde in de competitie voor vijfjarige springpaarden tijdens Jumping Et- ten Leur met de hengst Carrera een keurige vierde plaats. De amazone uit Bruinisse plaatste zich daarmee voor de in handicap verreden fina le van de vijf-, zes- en zevenjarigen. In de barrage haalde Maaskant met de Vainqueur-zoon een paal naar de bodem en eindigde hiermee op de zesde stek. MIDDELBURG Inhaalrace Paauwe tijdens EK karten Karter Menno Paauwe is op het EK karten in de klasse KZ 2 (125CC scha kelklasse) op de achttiende plaats geëindigd. De inwoner van Bieze- linge, met zijn vijftien jaar de jong ste deelnemer aan de race, plaatste zich als vijfde voor de finale op het circuit in het Duitse Wackersdorf. Bij de start werd Paauwe echter aangetikt, waardoor hij werd terug geworpen naar de 34e plaats. Niet temin slaagde hij er nog in om van uit het achterveld zestien karts te passeren. MIDDELBURG Speelsters RBVM naar EK rolstoelbasketbal Amy Kayen en Sylvana van Hees zijn uitverkoren voor het Neder landse team onder 22 jaar dat mee doet aan het Europees kampioen schap rolstoelbasketbal in Enge land. Beide speelsters maken deel uit van het talententeam van de Middelburgse rolstoelbasketbalver- eniging RBVM. Het toernooi in Stoke Mandeville wordt gehouden van 7 tot en met 16 juli. WESTKAPELLE - Het team Westka- pelle on Wheels begint vrijdag aan de driedaagse fietstocht Ride for Hope. Dit is één van de benefiet wedstrijden ten bate van de kan kerbestrijding. Met een afstand van 750 kilometer is het meteen ook de langste Nederlandse fiets tocht voor het goede doel. Westkapelle on Wheels bestaat uit Henk Wielemaker, Linda Huibregt- se, Bastiaan de Visser, Wendy Min- derhoud, Arja Janse en William Kooman. Zij rijden in drie dagen vanaf Neeltje Jans tot Groningen en via de Afsluitdijk langs Amster dam naar de Cauberg in Limburg. Per dag wordt er 250 kilometer ge fietst. Een deel van het team rijdt de volledige afstand, terwijl een an der deel in estafetteverband fietst. In totaal staan er zestig deelne mers aan de start. Die moesten per persoon minimaal 1500 euro ophalen. Westkapelle on Wheels is daar ruimschoots in geslaagd. Het zestal bracht ruim 20.000 euro bijeen. De opbrengst van Ride for Hope gaat dit jaar naar de Stich ting Stop Hersentumoren. De offi ciële start is vrijdagochtend om 7.00 uur vanaf Neeltje lans. Oud-profrenner Teun van Vliet, die enkele malen werd getroffen door een hersentumor, lóst het startschot. DE NIEUWE FIAT PUNTO TWINAIR HET GRATIS COOL&BLUE PAKKE LENTE! 1- FIAT PUNTO TIJDELIJK V.A. €10.990,- Gem. brandstofverbruik: 4,2 1/100 km (1 op 23,8). CO,: 98 g/km. Fiat. De laagste gemiddelde CQ.-uitstoot van Europa.' waarde oanberaling Totaal Kredletbedrag looptijd Vaste debet-rentevoet op jaarbasis Jaa/tl|tao Koslen Percentage (JKP) Tomii|nbedrag Totaal te belalen bedrag e 10.990- 4 490, 6.500, 96 0.0% 0.0% 160.56 C 6500,- vergunningsnumnsr 12013694) oiTder vooibehoud van kredietacceptatie en toetsing BKR te Tel. Max. kredietbedrag 6.500,-. Dere 3 jaar garantiet voorde Fiat Pun opgebouwd uH2jaartaDrteksgarantieon i |aar al als korting worden verrekend 3 jaar'gesn wegenbelasting is niet geldu Mst verkochte Europese automerken in 2011 Let op! Geld lenen kost geld aJt www.automondo.nl ïautomondo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31