Duitse toeter klinkt anders dan de onze 21 zeeland Raad staat turbines toe Windei donderdag De krant 6 weken voor 18 euro! PZC donderdag 14 juni 2012 Volgens intemetencyclo- pedie Wikipedia is een windei een zwanger schap waarbij het em bryo zich niet (verder) ontwik kelt, hetgeen in een miskraam re sulteert. Een windei is ook een kippenei met een zachte schaal. En dan is er nog zoiets als het Gouden Windei; dat is de naam van de prijs die de consumenten organisatie Foodwatch jaarlijks uitreikt aan een levensmiddelen producent die zich bezondigt aan misleidende reclame. Dit maal ging het Gouden Windei (net als vorig jaar trouwens) naar Unilever, fabrikant van onder meer Becel Pro-Activ. Unilever zou het botertje dat ik al jaren trouwhartig op mijn boterham men smeer om gezond te blijven, eigenschappen (goed voor hart en bloedvaten) toedichten die nooit en te nimmer wetenschappelijk bewezen zijn. Ben ik dan al die jaren door Unile ver belazerd? Ja, zegt de voedsel- waakhond. Nee, zegt de levens middelengigant. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Wie moet ik geloven? Ik zou het niet weten. Het gewelles en genietes tussen Foodwatch en Unilever doet mij denken aan een kwestie die zich lange tijd geleden afspeelde voor een rechtbank ergens buiten deze provincie. Daar stond een man terecht om dat hij een partij shampoo had verhandeld waarvan op het etiket werd vernield dat het hier echte eiershampoo betrof. Nader onder zoek had echter uitgewezen, dat het haarwasmiddel vele goedjes bevatte, maar van een ei ontbrak elk spoor. Of de man maar wilde bekennen dat hij zich schuldig had gemaakt aan misleiding. Dat deed hij. Met een brede glimlach. „Maar is dat nou zo erg, edelacht bare, dat er geen eieren in mijn shampoo zitten?", sprak hij. Óm vervolgens met een triomfantelijk gebaar een blik met prinsessen- boontjes op tafel te zetten. Hij overhandigde de magistraat een blikopener en zei: „Maakt u maar open, meneer de rechter, wedden dat zich in dit blik niet één prin ses bevindt?" Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl door Willem van Dam Leuke mensen die Duitsers, leuke mensen die Nederlan ders. Maar samen Neder- land-Duitsland kijken, is bij zonder. De Duitsers zitten links, Nederlanders rechts. door Edith Ramakers Het Duitse volkslied klinkt. De 25 Duitse toe risten in camping De Boomgaard in Westka- pelle hebben het te laat in de ga ten, maar dan wordt er toch plots mee gehumd. Het Wilhelmus be gint beter en het applaus is en thousiaster. Nederland lijkt een thuiswedstrijd te spelen. Nederland-Duitsland in een rede lijk volle kantine met vijftig voet balliefhebbers is begonnen. 5e minuut: Van Persie krijgt een grote kans, maar mist. Oei klinkt het rechts, schade klinkt het links. 7e minuut: bal tegen de paal, Ste kelenburg in tweede instantie. De Duitse tafels juichen al. Daarna is het een tijdje rustig.. Een echtpaar uit Tilburg is een vas te gast op de camping. Ze komen altijd naar de kantine bij grote eve nementen om samen te kijken. „Brave mensen Duitsers, maar dat is logisch, ze moeten nog naar huis." Typisch Nederlandse branie. Als dat maar niet afgestraft wordt. 24e minuut: Het linkse kamp Vaste gast Toos: sms-je naar huis: „Goed van de Duitsers." juicht, na een goal van Gomez. De Nederlanders kijken op hun neus. „Ach, zegt een Duitse vrouw, die medelijden met haar Nederlandse vrienden heeft. „Het duurt nog lang hoor. Ik denk dat het 2-2 wordt." Het Nederlandse kamp begint te mopperen. „Weer net als tegen De nemarken, wel kansen creeren, maar niets afmaken." De uitbater van de kantine gaat rond met stukjes frikandel en mayonaise. „Iedereen heeft een op pepper nodig." 35e minuut: De Duitsers juichen, weer Gomez: 2-0. „Het kan nog hoor, 2-2, blijft de Duitse mevrouw aardig. Inder daad, hoop is het laatste wat sterft Sms-jes komen binnen. Toos uit Eindhoven, Oranje cowboyhoed op, Nederlands shirtje en sjaal laat het bericht van haar kindlezen: 'Naar de klote'. „Ik heb maar gerea geerd met: goed van Duitsland." In de pauze niets dan somberheid uit het Oranjekamp en buiten op de camping haalt een man al oran je vlaggetjes weg: ze verdienen het niet, zegt hij. 51e minuut: handen van Duitsers gaan weer omhoog, maar Hum mel komt net te kort. Het Duits overwicht is groot. Vinden ook de Duitsers. Zo kun je niet winnen, zeggen ze over het spel van Oran je. 73e minuut: Van Persie eindelijk: 2-1. Zou het dan toch nog? „Nee, zuchten de Nederlanders. Ik denk dat wij vanavond stil zijn." Een Duitse toeter loeit na afloop. „Dié klinkt anders dan de onze." Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal ina28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal ina28| ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (Ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaai zmgmkJig om mei persoonsgegevens In hel colofon treft u nadere informatie aai DEN HAAG - Windparkuitbater OS K mag negen windmolens bou wen op Neeltje Jans. De Raad van State heeft woensdag in een uitspraak alle bezwaren van educatiepark Neeltje Jans tegen de natuurbeschermingswetvergun ning verworpen. De provincie verleende een ver gunning voor de bouw van negen windturbines (6 megawatt per stuk) met een wiektiphoogte van 180 meter en de aanleg van een stroomkabel door de Oosterschel- de. Delta Park vreest dat vogels en zeehonden door het project van Neeltje Jans verdreven worden. De Raad van State stelt vast dat het leggen van een kabel naar het vas teland geen blijvende gevolgen voor de Oosterschelde heeft. Ver der ziet de Raad ook geen onaan vaardbaar nadelige gevolgen voor vogels. Volgens OSK zou Delta Park blij moeten zijn met de turbi nes, dan is er nog meer te zien voor de bezoekers. De bouw be gint op zijn vroegst in 2014. ABONNEE VEILING VANDAAG SONY TABLET BIEDEN VANAF 0 WWW.PZC.NL/VEILING PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2