Nu is Masela weer boos Blessure houdt Andy Schleck uit Tour 29 Roeien in de Ronde van Zwitserland donderdag 14 juni 2012 Sport in het kort Céline van Gerner voorgedragen voor de Olympische Spelen UITSLAGEN door Ad Pertijs STRASSEN - Een windvlaag heeft de Tourdeelname van Andy Schleck letterlijk omver geblazen. Naar nu pas blijkt heeft de Luxem burgse renner vorige week bij de val in de tijdrit van het Criterium du Dauphiné het heiligbeen van zijn bekken gebroken. „Toen me dat dinsdag verteld werd, stortte mijn wereld in", zei Schleck giste ren op een persconferentie in het Luxemburgse Strassen. „Ik zal de Tour van 2012 niet winnen. Ik zal er zelfs niet bij zijn." De jongste van de broers Schleck is bezig aan een pech- cq rampjaar. Hij kwam slecht in vorm aan de start van Parijs-Nice en stapte daar ook nog eens ziek af. Toen vervol gens ook de Ardense klassiekers op niets uitdraaiden, zwol de kri tiek van alle kanten aan. Ook bin nen zijn eigen ploeg RadioShack- Nissan. Zijn nieuwe ploegbaas Jo- han Bruyneel eiste prestaties. „Ik moest toch iets doen om de boel wakker te schudden", zei de Belg voor de start van het Criterium du Dauphiné. In de Franse rittenkoers bleek Schleck echter nog altijd ver van zijn topvorm verwijderd te zijn. Tot overmaat van ramp blies een windvlaag hem omver in de tijdrit, een onderdeel dat toch al gold als de achilleshiel van de 27-ja- rige man uit Mondorf Even leek het of de renner er zonder blessu res van af was gekomen, maar in de volgende ritten werd de pijn in zijn onderrug steeds erger. Zater dag stapte Schleck af in de konin- ginnerit naar Morzine. De uitslag van de mri-scan van dinsdag is ergens een geluk bij een ongeluk voor Schleck. Want zelfs Bruyneel betwijfelde of zijn pupil in de huidige vorm enige kans zou maken op de eindzege in de Tour de France. Drie weken van verve lende vragen blijven Schleck nu be spaard. De nieuwe winnaar van de Tour van 2010 weigerde gisteren in te gaan op vragen over hoe de Ronde van Frankrijk verlopen zou zijn als hij niet was gevallen. „Ik weet niet of ik in Parijs in het geel op het po dium had gestaan. Het was wel het doel. Maar één ding weet ik ook: als straks Wiggins, mijn broer Frank of iemand anders de Tour wint, zal ik hem niet zeggen dat hij geluk heeft gehad omdat ik er niet bij was." Het herstel van de breuk duurt vier a zes weken. Andy Schleck hoopt eind juli weer van de partij te zijn in de olympische wegrace. Daarna staat de Vuelta op zijn pro gramma. Daarin gaat hij de strijd aan met Alberto Contador, de Spanjaard die vanwege een doping- schorsing de Tour dit jaar niet mag rijden. Schleck toonde zich in Strassen ook alweer strijdbaar. „Ik geloof dat ik sterker terugkom." TENNIS Londen, mannen. Tweede ronde: Bolelli (Ita) - Simon (Fra/4) 4-6 6-3 7-6 (2), Roger-Vasselin (Fra) - Roddick (VSt/7) 6-4 4-6 7-5, Lopez (Spa/5) - Darcis (Bel) 6-3 3-6 7-5, Malisse (Bel) - Bogomolov (Rus/13) 6-3 4-6 6-0, Ma- hut (Fra) - Murray (GBr/1) 6-3 6-7 (4) 7-6 (1), Tsonga (Fra/2) - Baker (GBr) 6-3 6-2. Halle. Mannen. Tweede ronde: Berdych (Tsj/3) - Troicki (Ser) 6-3 6-2, Joezjni (Rus) - Dolgopolov (Oek/4) 6-4 3-6 6-3, Raonic (Can/5) - Ze Zhang (Chn) 6-1 6-1 WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. World Tour. Vijfde etappe, Trimbach/Olten - Gansingen: 1. Isajtsjev (Rus) 192,7 km in 4.58.28, 2. Perez Moreno (Spa), 3. Puccio (Ita) 4. Kroon (Ned), 5. Minard (Fra), 13. Slagter 11.07, 27. Poels, 39. Gesink, 51. Kruijswijk, 54. Ten Dam, 98. Hoogerland, 102. Terpstra, 106. Mollema, 119. Dekker, 142. Langeveld 11.55. Klassement: 1. Costa (Por) 20.53.27, 2. Frank Schleck (Lux) 0.08, 3. Kreuziger (Tsj) 0.15, 4. Pinot (Fra) 0.19, 5. Roche (Ier), 16. Kruijswijk 0.47, 20. Gesink 1.09, 24. Poels 1.43, 29. Slag ter 1.59, 36. Ten Dam 2.46, 40. Hoogerland 4.25, 59. Dekker 9.30, 66. Langeveld 11.32, 75. Kroon 13.19, 84. Mollema 14.59, 108. Terpstra 24.06. r Ricky van Haaren zet zijn voetbal loopbaan voort bij VW-Venlo. De Limburgse eredivisionist neemt de 20-jarige middenvelder transfervrij over van Feyenoord. Van Haaren ondertekent een tweejarig con tract in Venlo. Bij Feyenoord kwam hij in drie seizoenen tot negentien wedstrijden in de eredivisie. Daarin scoorde hij één keer. Van Haaren doorliep meerdere nationale jeugd- selecties van de KNVB en werd on langs op het jeugdtoernooi in Tou lon gekozen tot beste speler. I sc Heeren veen heeft zich voor ko mend sei zoen ver sterkt met aanvaller Matthew Amoah. De 31-jarige Ghanees komt over van het Turkse Mersin Idman Yur- du en tekent in Friesland voor één seizoen. Amoah verruilde afgelo pen zomer NAC Breda voor de Turkse middenmotor, maar keert nu terug in de eredivisie. Hij begon zijn carrière bij Vitesse en speelde behalve voor NAC ook nog voor de Duitse topclub Borussia Dort mund. FC Twente versterkt zich met de Chileen Felipe Gutierrez. De mid denvelder komt over van Universi- dad Católica. De 21-jarige Gutiér- rez moet nog medisch gekeurd worden en tekent naar verwach ting volgende week een vijfjarig contract in Enschede. Gutiérrez speelde tot nu toe vijf interlands voor Chili. Céline van Gerner krijgt de voorkeur boven haar concurren te Wyomi Masela. e Masela is teleurgesteld en overweegt een gang naar de rechter. Epke Zonderland was al zeker van de Spelen. door Edwin Fischer BEEKBERGEN - Céline van Gerner is door gymanastiekbond KNGU voorgedragen voor uitzending naar de Olympische Spelen. Ze kreeg de voorkeur boven de eerder aangewezen Wyomi Masela. Bij de mannen was Epke Zonderland vo rige week al zeker van uitzending, toen zijn concurrent Jeffrey Wam mes zich terugtrok. De beslissing van topsportmana ger Hans Gootjes van de KNGU om Van Gerner aan te wijzen en niet Masela, kan betekenen dat de soap van de afgelopen maanden nog een vervolg krijgt. De zwaar teleurgestelde Masela kondigde, en kele uren na het voor haar negatie ve nieuws, aan dat ze zich niet neerlegt bij de beslissing van de KNGU. „We gaan uitzoeken welke stappen we kunnen nemen tegen dit besluit. Ik sluit niet uit dat ook ik nu naar de rechter zal stappen", vertelde de achttienjarige turnster van TON Almelo. Eerder dit jaar was Van Gerner met succes naar de rechter gestapt toen Masela door de KNGU was aangewezen voor deelname aan de Spelen, na een vergelijkbare proce dure bij de mannen waarin de rechtbank de KNGU had terechtge wezen. De rechtbank bepaalde toen dat de KNGU Zonderland ten onrechte al een ticket voor Londen had beloofd, ten koste van Wammes. Pas na het EK en enkele wereldbekerwedstrijden zou be slist kunnen worden wie ernaar Londen mag. Die wedstrijden zijn er nu geweest. Jeffrey Wammes trok zich vanwe ge een blessure terug, waardoor Gootjes probleemloos het ticket kon toewijzen aan Zonderland. Ook zonder Wammes' afhaken was er overigens geen enkele dis cussie geweest. Zonderland liet met name de laatste twee weken, met wereldbekerwinst op rekstok in Maribor en Gent, zien dat hij de beste turner is met het meest kans op een olympische medaille (het belangrijkste aanwijscriterium). Ook Masela raakte onlangs gebles seerd, maar zij wilde toch dat Gootjes zou oordelen over de bes te vrouwelijke olympische kandi daat. Die keus viel, gezien de uitste kende prestaties in de afgelopen weken dus op Céline van Gerner. Dat was ook de verklaring van Gootjes: „Als je objectief naar de cijfers kijkt, met vooral het cijfer op brug van Céline zondag in Gent, dan heeft zij met haar fictie ve bronzen WK-medaille nu het meest kans op olympisch ereme taal. Tot zondag waren de beide turnsters cijfermatig gelijkwaardig aan elkaar. Daarom is het ook nu nog een hele zware afweging ge weest." Masela vindt dat de strijd van de laatste weken een oneerlij ke geweest is. „Omdat ik alleen het EK heb kunnen turnen. Op de we reldbekerwedstrijden was ik gebles seerd. Ik heb niet kunnen laten zien dat ik al sprongen met een uit gangswaarde van 5.8 en 5.9 be heers. Daarmee hoor je tot de top-vijf van de wereld." GANSINGEN - Twee wielerfans volgen de vijfde etappe in de Ronde van Zwitserland vanuit een opblaasboot. Na 192 kilometer fietsen ging de overwinning naar Vladimir Isajtsjev. De 26-jarige Rus van Katoesja was de sterkste in de sprint van een kopgroep van zes, waarin ook de Nederlan der Karsten Kroon zat. Kroon eindigde op de vier de plaats. Het peloton liet de kopgroep, waarin geen gevaarlijke mannen voor het klassement za ten, al vroeg in de wedstrijd wegrijden. De gele trui bleef in het bezit van Rui Costa, die in de gro te groep eindigde. foto Peter Klaunzer/EPA Roberto di Matteo wordt defini tief de coach van Chelsea. De Italiaan fun geerde de laatste maan den van het voorbije sei zoen al als interim-trainer. In die periode won hij met Chelsea de FA Cup en de Champions League. Di Matteo. te kende een contract voor twee jaar. „Hij heeft met de club geschiede nis geschreven. Het is logisch dat Di Matteo blijft", zo liet Chelsea in een verklaring weten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29