zeeland 23 Tunnelweg helemaal dubbel Politie slaat slag Geen Vlaamse bij Brabantse nieuwslezeres wiettelers met hoofddoek Duyvendak bij symposium over zonne-energie Subsidie voor archief over slavenhandel Zoeft niet donderdag 14 juni 2012 door Wout Bareman TERNEUZEN - De verdubbeling van de Westerscheldetunnelweg is afge rond. Nadat de tunnelgebruikers vorig jaar al konden beschikken over een vierbaansweg tussen de tolpoortjes en de tunnel aan de Be- velandse kant, zijn nu ook aan de Zeeuws-Vlaamse kant tweemaal twee rijstroken beschikbaar. Kos ten: bijna 30 miljoen euro. Het wachten is nu nog op de ver dubbeling van de Tractaatweg, van de Sloeweg én de ingebruikna me van de Sluiskiltunnel, in 2015. Tunneldirecteur Harald Schoenma kers en gedeputeerde Kees van Be- veren openden het zuidelijke tracé symbolisch: ze knipten bij de zui delijke tunnelingang trossen bal lonnen los, die over een 'na- maak-vierbaansweggetje' hingen. Schoenmakers met onverholen trots: „Wij zijn klaar voor de toe komst. Met de voltooide verdubbe ling van 'ons' stukje N62 hebben we succesvol het voortouw geno men in de complete opwaardering van de Zeeuwse N62. Ondanks de onzekerheden over andere infra structurele projecten in de regio hebben wij, als private wegbeheer- der, al in 2007 onze nek uitgesto ken en zijn we aan de slag gegaan. Mooi op tijd zodat we geen andere projecten in de weg zouden zit ten." Schoenmakers wees erop dat met de wegwerken tijdig is inge speeld op de groeiende verkeers stroom via de tunnel. Er worden nu per etmaal bijna 16.000 voertui gen verwerkt en er wordt rekening gehouden met een groei van 2 pro cent per jaar. Gedeputeerde Van Beveren noemde een goede infra structuur van levensbelang voor de verdere economiswche ontwik keling van de provincie. Hij beloof de in november kredieten voor de verdubbeling van de Sloeweg be schikbaar te stellen, zodat het kar wei niet lang daarna kan worden aanbesteed. „Ik ben wat voorzich tig, want het wordt weieens wat la ter. Maar dat is niet altijd ónze schuld. U mag me bellen als ik no vember niet haal." Sanne (16) is geslaagd voor haar vmbo-examen. foto Camile Schelstraete EINDHOVEN - De politie heeft op twaalf locaties in Brabant negen hennepkwekerijen ontmanteld. De kwekerijen werden aangetrof fen in Breda, Eindhoven, Hel mond, Tilburg, Den Bosch en Zun- dert. De politie hield zes verdach ten aan, liet ze woensdag weten. In Tilburg trof de politie boven dien een flinke hennepdrogerij aan. In totaal zijn tweeduizend wietplanten in beslag genomen, alsmede twee auto's. BRUSSEL - Bij de Vlaamse omroep VRT mag geen nieuwslezeres op tv komen met een hoofddoek. „Een nieuwslezeres met een hoofddoek kan niet en komt er niet", zei de mi nister Freya Van den Bossche woensdag in het parlement namens de Vlaamse regering. De aanleiding was een opmerking van collega-mi nister Ingrid Lieten (Media), die had gezegd dat zijzelf geen bezwaar zou hebben tegen een VRT-jour naallezeres met een hoofddoek. GOES - Wijnand Duyvendak spreekt vrijdag tijdens een sympo sium over zonne-energie in Goes. Het oud-Kamerlid van Groen- Links is tegenwoordig publicist en adviseur over milieuzaken. Het symposium is georganiseerd door de Zeeuwse Zonnefabriek, een pro ject van onder meer de ZMf en de provincie. Er zijn ook presentaties van Delta, Zeeuwind, Enerlogic en Green Spread. Locatie is Gran Café Jersey. Aanvang: 15.00 uur. DEN HAAG - Het Zeeuws Archief in Middelburg krijgt ruim 300.000 eu ro om het archief van de Middel- burgsche Commercie Compagnie (MCC) te conserveren en te digita liseren. Het gaat om 52 meter ar chief uit de nalatenschap van de MCC, die tussen 1732 en 1809 sla ven van Afrika naar Midden-Ame- rika transporteerde. De subsidie wordt verstrekt in het kader van Metamorfoze, het nationale pro gramma voor het behoud van pa pieren erfgoed. Het MCC-archief werd in 2011 opgenomen op de Werelderfgoedlijst van de Unesco. Het totale archief beslaat honderd meter. Met de subsidie kan de helft tegen inktvraat en andere aantastingen worden behandeld. Er moeten 225.000 scans worden gemaakt, om de eerste helft van het archief over twee jaar on line te zetten. Ballongoochelaars Van Beveren en Schoenmakers (r). foto Peter Nicolai En praat na op: facebook.com/JobTrackNL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23