M arrea Uurtje zweten bij de telefoon 221 zeeland Celstraf geëist tegen man die jongeren opzadelt met schulden www.marrea.nl donderdag 14 juni 2012 Uw vakantie begint al tijdens de oversteek naarTerschelling. Fietsen, wandelen of een huifkartocht. Over schelpenpaadjes of door het bos. De geur van het Wad en het groene gras. Even in het zonnetje op een terrasje. Lekker eten en lange luie avonden.... Da's pas genieten! De eilanders zijn supertrots op hunTerschelling: omgeven worden door zoveel natuur, wind en zee blijft een belevenis. Na een mooie strandwandeling is het heerlijk om na te genieten in een gezellig strandpaviljoen. En dan snel weer in de benen want er is nog veel meer te zien; vuurtoren de Brandaris, het cranberrybedrijf, de kaas boerderij, musea, galerieën en natuurlijk de boetiekjes en terrasjes in de gezellige dorpjes' m SUPERVOORDELIG GENIETEN OPTERSCHELLING 3 of 5 dagen logeren in het gezelligste hotel van het eiland! Het arrangement: Feestelijke fles Prosecco op de kamer 2 of 4 x overnachting op een luxe kamer met bad 2 of 4 x ontbijtbuffet Fiets tijdens het gehele verblijf Entree Cranberrybedrijf Informatiekrant de Sjouw 20% korting op de overtocht bij Rederij Doeksen** 3 dagen van 132,50 voor:* 92,50 juni en sept. t/m nov. 99,75 juli augustus 5 dagen van 248,00 voor:* 181,50 juni en sept. t/m nov. 197,50 juli augustus Optioneel bij te boeken: 3-gangendiner a 23,00 p.p. *Prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer. Geen toeslag alleengebruik op een kamer met douche. Kinderen t/m 2 8,- p.n.; 3 t/m 11 50% korting (mits zij bij 2 volbetalenden op de kamer verblijvenj.ToeslagTuinsuite 19,00 p.p.p.n.Toeristenbelasting: 1,00 p.p.p.n. Reservedngskosten: 7,50 per boeking.**Voor meer informatie en voorwaarden zie onze website. Dit arrangement is geldig t/m november 2012, m.u.v. Oerol festival. Hotel de Walvisvaarder is gelegen midden op het eiland, op een steenworp afstand van natuurgebieden De Koegelwieck en De Boschplaat. Bij dit familiehotel staat gastvrijheid en vooral gezellig heid hoog in het vaandel. Het restaurant en de gezellige bar met open haard passen helemaal in de sfeer van de karakteristiekeTerschel- linger boerderij. Achter de boerderij vindt u 70 ruime kamers die van alle gemakken zijn voorzien. Wilt u in echte luxe logeren? Boek dan een mooie tuinsuite die is voorzien van een bubbelbad, stoomcabine en een flatscreen tv met dvd speler in zowel de woon- als slaapkamer. In het hotel is ook een sauna en een schoonheidssalon aanwezig. Boeken via www.marrea.nl/WEG061 „Ik ben superblij en zó opgelucht! Het is voorbij!" Sanne Dieleman hoorde woensd. geslr.agd is. Voor duizenden vmbo'ers brak woensdag het uur van de waarheid aan. Ze kregen te horen of ze geslaagd of gezakt waren voor hun eindexamen. door Corneileke Blok Met een nerveuze gie chel doet Sanne Diele man (16) uit Terneu- zen woensdag even voor tweeën de deur open. „Ik ben zo zenuwachtig! Ik heb er ge woon zweethanden van!" Tussen twee en drie uur kan ze ge beld worden door haar mentor. Een rinkelende telefoon betekent slecht nieuws, want alleen de leer lingen die gezakt zijn, worden ge beld. Sanne moet er niet aan den ken. „Ik ben al een keer blijven zit ten in de derde. Ik ben bang dat ik van school af moet als ik zak. En anders zit ik in de klas met kinde ren die twee jaar jonger zijn dan ik. Daar heb ik echt geen zin in." Ze wil door met haar leven. „Ik sta al ingeschreven voor de opleiding verpleegkunde." Alhoewel ze het centraal examen met zessen en zevens in ging, heeft Sanne geen idee hoe ze er voor staat. Ze durfde niet naar de antwoorden op internet te kijken. Sanne neemt plaats aan de eettafel in de woonkamer. Elke vijf minu ten kijkt ze op haar telefoon hoe laat het is. „Ais ze de leerlingen op alfabetische volgorde bellen, dan zouden ze mij al best wel vroeg bellen toch?", zegt ze hoopvol. Haar moeder Cecile, die al even ze nuwachtig is, zit naast haar. Op de buffetkast liggen twee mo biele telefoons. „De school belt op het nummer van mijn moeder. Mijn vader is op fietsvakantie in Frankrijk, maar hij heeft zijn tele foon voor de zekerheid ook maar thuis gelaten." Om half drie stuurt ze haar vrien din Mina een berichtje. „Ben jij al gebeld?" Ook niet. „De knoop in mijn maag wordt al iets kleiner", zegt ze. Pas om 14.56 uur durft Sanne echt te hopen. „Nu gaan ze toch niet meer bellen hè?" Klokslag drie uur haalt Sanne's moeder de vlag, rugtas en bloe men tevoorschijn. Haar vriend Timo ontkurkt de champagne. De nerveuze blik die Sanne een uur geleden had, is veranderd in een stralende lach. „Ik ben superblij en zó opgelucht! Het is voorbij!" Examenuitslagen Uit een voorzichtige schatting van Stichting Platforms VMBO blijkt dat het aantal gezakten op het vm- bo tot nu toe twee keer zo hoog ligt ten opzichte van vorig jaar. De strengere eisen zijn daar waar schijnlijk de oorzaak van. De eisen houden in dat het gemiddelde cij fer van alle eindexamenvakken bij het centraal schriftelijk examen vanaf dit jaar een voldoende (5,5 of hoger) moet zijn. In totaal 206.870 scholieren heb ben eindexamen gedaan. Havo- en vwo-leerlingen horen vandaag of de vlag uit mag. MIDDELBURG - Een aantal Walcher- se en Bevelandse jongeren heeft grote schulden opgebouwd omdat ze in de val zijn gelopen van vier Vlissingse en Amsterdamse (jon ge) mannen. Ze werden meegeno men naar elektronicawinkels in vooral Amsterdam en moesten daar dure telefoons, abonnemen ten en andere apparatuur aanschaf fen. Ook moesten ze in enkele ge vallen hun pinpassen afgeven. De verschillende slachtoffers kre gen te horen dat ze er geen finan cieel nadeel van zouden ondervin den. Het tegendeel is het geval. Zo zit een Walchers meisje nu met een schuld van zo'n 10.000 euro. Een streekgenoot moet ook vele duizenden euro's afbetalen en de deurwaarders staan geregeld voor zijn deur. Door de stress heeft hij nu al een achterstand bij zijn stu die, zo werd woensdag duidelijk tij dens de rechtszaak tegen de vier. Een ander slachtoffer moest stop pen met haar studie, werkt nu om de schulden af te betalen en is zo bang voor de verdachten dat ze de rechtbank liet weten dat ze gaat verhuizen naar een andere stad. Rechtbankvoorzitter M. Steenbeek toonde zich tijdens de zitting ver baasd dat het zo makkelijk gaat om meerdere telefoonabonnemen ten af te sluiten. Een van de slacht offers kon namelijk in een dag tijd vier verschillende abonnementen afsluiten zonder dat dat op proble men stuitte. Een verdachte schrok er niet voor terug, zo zei officier van justitie E. Bethlehem, te dreigen met een vuurwapen als de slachtoffers twij fels toonden. Volgens haar kreeg een Walchers meisje zelfs een pis tool tegen haar hoofd toen ze niet langer mee wilde werken. De ver dachten ontkenden vooral. De offi cier liet wel weten dat de slachtof fers niet alleen heel naïef waren ge weest en waren bedreigd. Sommi gen dachten ook dat ze zelf voor deel zouden plukken van hun me dewerking aan de fraude omdat ze te horen kregen dat ze geld kon den verdienen. Desondanks eiste ze tegen de hoofdverdachte (23) uit Amsterdam een celstraf van 28 maanden waarvan 6 voorwaarde lijk. De Vlissinger (18) moet vol gens haar bestraft worden volgens het jeugdrecht. Ze eiste tegen hem een celstraf gelijk aan zijn voorar rest en hij moet cursussen volgen om te voorkomen dat hij nog eens in de criminaliteit vervalt. Tegen twee andere Amsterdammers (18 en 19) eiste ze ook celstraffen ge lijk aan het voorarrest en werk straffen van 200 en 240 uur. Uitspraak 27 juni. boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22