2 o zeelan Zeeuwse aanpak wietteelt Domburgs restaurant krijgt gepeperde boete Verdachten handel in drugs aangehouden Verkeersdruk donderdag 14 juni 2012 Hennepconvenant door Luc Oggel GOES - Politie, Openbaar Ministe rie, Belastingdienst, woningcorpo raties, Delta netwerkbedrijf, UWV en de Zeeuwse gemeenten hebben gezamenlijke afspraken gemaakt over de aanpak van wietkweke- rijen in Zeeland. Die zijn vastge legd in het Regionaal Hennepcon venant Regio Zeeland, dat vanaf vandaag ter inzage ligt op de ge meentehuizen. Aanleiding voor de meer gestructu reerde aanpak is het feit dat hen nepkwekerijen in Zeeland op zeer grote schaal voorkomen, een vol gens de partners ongewenste ont wikkeling waartegen maatregelen moeten worden genomen. Doel van de intensievere samen werking is onder meer om het aan tal criminele samenwerkingsver banden op het gebied van georga niseerde hennepteelt terug te drin gen, gevaarlijke situaties in de leefomgeving te beëindigen, onder drukking en uitbuiting tegen te gaan en oneigenlijk gebruik van woonruimte en illegale stroomaan- sluitingen aan te pakken. De samenwerking bestaat uit 'een consequente en actieve deelname aan de integrale aanpak van hen nepteelt door het nemen van voortvarende, op elkaar afgestem de maatregelen en acties ten aan zien van bewoners, gebruikers van woningen, plaatsen, voer- of vaar tuigen waarin zich hennepkweke rijen bevinden'. Alle ontmantelin gen en ontruimingen vinden plaats op basis van strafrecht, de operationele regie ligt bij de poli tie. Gemeenten zijn verantwoorde lijk voor het maken van afspraken op lokaal niveau die in lijn zijn met het convenant, bijvoorbeeld met particuliere verhuurders en ziet toe op naleving ervan. Het OM heeft de regie over de aanpak van achterliggende criminaliteit. Hoewel het besluit tot 26 juli ter in zage ligt, kan er geen bezwaar te gen worden gemaakt. Het conve nant treedt per 1 september in wer king en geldt voor vijfjaar. VLISSINGEN - Een 29-jarige Vlissin- ger is dinsdagavond aangehouden op verdenking van handel in hard drugs. De aanhouding werd ver richt door de Regionale Ondersteu ningsgroep van de politie. De man is de hoofdverdachte in het onder zoek dat dinsdag eerder al leidde tot de aanhouding van twee ande re Vlissingse mannen, van 25 en 45 jaar oud. Zij worden verdacht van afnemen van drugs van de hoofdverdachte en het in bezit hebben van harddrugs. Na ver hoor zijn deze twee mannen weer heengezonden. De hoofdverdachte is overgebracht naar Torentijd. Zijn woning is doorzocht. door Henk Postma DOMBURG - De inzet van Chinese HZ studenten in zijn keuken, is ei genaar André Riemens van Dom burgs restaurant 'In den Walcher- sen Dolphijn' duur komen te staan. Hoewel hij voor de zeven studenten, die hij een centje liet bijverdienen, keurig belasting en premies afdroeg, legde de Arbeids inspectie hem een boete op van 56.000 euro. Zijn vergrijp: de stu denten hadden verzuimd een werkvergunning aan te vragen. Riemens zegt dat hij zich van geen kwaad bewust was. De rechtbank toonde daar begrip voor, maar de Raad van State vonnist nu dat hij het geld definitief kwijt is. Alhoewel Riemens met opgehe ven hoofd zijn verlies neemt („Als je je billen verbrandt, moet je op de blaren zitten"), heeft hij weinig begrip voor de hoogte van dit soort boetes. „Als zoiets een begin nend ondernemer overkomt, dan ben je meteen failliet." Hij snapt niet waarom de instanties niet eer der aan de bel trokken. „Ze laten je eerst twee jaar loonbelasting en premies afdragen, en dan pas roe pen ze: die werken illegaal." Rie mens heeft nu Polen in de keuken staan. Die hebben daar geen ver gunning voor nodig. Hellegatsplein Zierikzee Nieuwerkerk Het verkeersaanbod op de N59 zal tot 2020 toenemen volgens de Statenfractie van de SGP. De fractie baseert zich op verschillende studies van zowel de provincie Zeeland als van Rijkswaterstaat. Knelpunten op de N57 knelpunt I I opgelost knelpunt Goeree- Overflakkee Brüïnisse (bypass) Schouwen-Duiveland "y'h: y j_ZuT3r?eveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20