Vogels blij met Salsa Terra Sprookjesbos Vogelliefhebber 181 zeeland Unanieme steun voor onderzoek theater Westkapelle wil nu ook toekomstplan maken Scholieren lopen geld bijeen voor Duchenne Rommelmarkt in Ritthem Aandacht voor verkeersveiligheid op Buitenspeeldag WWW.ARSENAAL.COM donderdag 14 juni 2012 MIDDELBURG - Wethouder Albert de Vries (PvdA) ziet het raadson derzoek naar de vele tonnen ver lies die de Stadsschouwburg Mid delburg tot juli 2011 heeft geleden met vertrouwen tegemoet, zo zei hij woensdagavond. De leden van de raadscommissie maatschappelijke zaken besloten dat een speciale commissie van de gemeenteraad dat onderzoek uit gaat voeren. Het is een initiatief van de fracties van Groenlinks en SGP. Volgens Paul Moens (SGP) groeit er een gevoel van onbeha gen en wantrouwen over wat er al lemaal is gebeurd. Zo wil hij bij voorbeeld te weten komen waar om de gemeenteraad niet eerder wist dat de stichting die het thea ter exploiteerde bij de overname door ondernemer Frans Lievens al bijna failliet was. Ook vindt hij dat onderzocht moet worden waarom jaar op jaar de jaarrekening nega tief was en waarom de verantwoor delijke mensen van de stichting niet eerder ter verantwoording zijn geroepen. „Zijn wij als ge meenteraad voor voldongen feiten geplaatst?" Adrie van het Westeinde (GL) vul de aan dat de raad moet weten wat er allemaal gebeurd is. Hij be nadrukte dat hij vooruitlopend op dat onderzoek niet wilde spreken over wantrouwen, 'maar dat de fei ten straks voor zich zullen spre ken. Moens benadrukte dat een ge voel van wantrouwen niet hetzelf de is als wantrouwen. Alle fracties steunen het plan voor het raadsonderzoek. De PvdA merkte wel op dat ook gekeken moet worden of de informatie die de raadscommissie kreeg, klopte. Het is nog niet bekend wanneer het onderzoek gereed is. door Henk Postma WESTKAPELLE - In de gemeente Veere mag Westkapelle niet tus sen wal en schip geraken, vinden inwoners van het dorp. Daarom hebben ze, in overleg met de dorpsraad, een klankbordgroep op gericht Die wil samen met de ge meente een toekomstplan maken voor het dorp. In dat plan moet bij voorbeeld worden vastgelegd wel ke kant het op moet met woning bouw, onderwijs, dorpshuis, sport, cultuur, toerisme, recreatie en natuur. Initiatiefnemers zijn Ronald van ABONNEE Zm VEILING VANDAAG SONYTABLET BIEDEN VANAF €0 WWW.PZC.NL/VEILING FZC de Sande, Ko Wisse, Floor Arts en Jan Reijnhout. Ze hebben de ge meente medewerking gevraagd. Er zijn al wat voorschotjes gegeven door Jan van Beekhuizen en Adri Roelse. Die bepleitten actie om voorzieningen in het dorp te be houden. Zo zijn er ideeën voor een nieuw dorpshuis met sport hal. Ook zien ze mogelijkheden voor het toerisme. Ze vinden dat de gemeente daarbij de regie op zich moet nemen. Het is de bedoe ling nu eerst een reeks 'creatieve sessies' te houden, waarop inwo ners, ondernemers, gemeente en dorpsraad ideeën kunnen spuien. RITTHEM - Korfbalvereniging Atlas en brassband Onda houden zater dag een grote jaarlijkse rommel markt in Ritthem. De rommel markt begint om 9.00 en duurt tot 15.00 uur. De tweehandspullen staan uitge stald in kramen op op het sport veld aan de Zuidwateringstraat. In de kantine van zijn tijdens de rom melmarkt onder meer koffie, dran ken, oliebollen en snacks verkrijg baar. Vogelliefhebber Jos Boot: „Dit was vroeger landbouwgrond. Nu begint het goed dicht te groeien. Met de kreek en smalle padjes erdoor en de duinen op de achtergrond is het een prachtig stukje natuur. Met de mogelijkheid voor de jeuc/tl om te voetballen en crossen." In het natuurgebied Salsa Terra Sprookjesbos aan de rand van Zoutelande is de honderste vo gelsoort gespot. Een groot suc ces voor een klein stukje natuur als dit, volgens vogelliefhebber Jos Boot. „Het bos begint nu ein delijk goed te groeien." door Pieter van Geldere In het natuurgebied tussen vakantiepark Het Kunstlicht en Zoutelande worden op vallend veel vogels waarge nomen. De teller staat nu zelfs al op 101. Helemaal verassend is het trouwens niet. Jos Boot, lid van de Vogelwerkgroep Walche ren, heeft er een verklaring voor. „Dit kleine gebied kent veel varia tie in flora en fauna. Verschil in lang en kort gras, rietkragen en het kreekje. Dat zijn allemaal om gevingsfactoren die vogels aantrek ken. De zwaluwen die aan de rand van het dorp een aantal nestjes hebben gebouwd, zag je voor de aanleg van dit bos niet. Die nestjes bouwen ze nu met modder van de kant van de kreek. Rond het park staan ook een paar paarden en ezels in de wei. ok dat draagt weer bij aan de natuurlijke uitstraling van het gebied. Op de achtergrond heb je de duinen, dat is toch een prachtige omgeving om in te wan delen." Tijdens de aanleg van het park is rekening gehouden met het gedrag van diverse vogels. Zo is op verschillende stukken de on dergrond expres hobbelig gemaakt zodat de dieren in de kuiltjes naar voedsel kunnen zoeken. Als je er rondloopt kun je het eigenlijk geen bos noemen. Het ligt er alle maal nog open bij. Dat heeft vol gens Boot te maken met de eerste paar voorjaren die de aanplant heeft doorstaan. „Het bos is in 2006 aangeplant en heeft door een aantal droge periodes een moeiza me start gekend. Nu begint het ein delijk goed te groeien. Aan de an dere kant hoeft voor mij de be groeiing niet hoger te wordenom het zicht voor de vogels niet te be perken. Ook de wandelaars die hier langskomen kunnen zo meer zien. Er wordt daarom ook een wandelroute gekoppeld aan be staande routes op Walcheren. Van af de paden krijg je weer een an der beeld van je eigen omgeving." Ook andere dieren worden in het gebied waargeno men. Regelmatig lopen er reën en hazen rond. De eigenaar van de naastgelegen mini-camping heeft enkele vogelkasten staan waarin met succes een aantal to renvalken zitten. In de schuur van dezelfde camping zitten een paar kerkuilen. Aangezien er tussen Westkapelle en Vlissingen veel vogelgroepen de Westerschelde oversteken, ko men er in het bos ook veel trekvo gels langs. Boot: „De vogels zijn ook wel eens moe na al dat vlie gen en ploffen dan hier neer. De sterkere vogels vliegen vanaf West kapelle naar de overkant, de vogels die wat minder zeker zijn buigen eerst nog af richting Vlissingen. Door die vogeltrek is er het hele jaar door vanalles te zien. In de winter hebben we een Rode Wouw gezien en ook een ijsvogel heeft het gebied al eens aange daan. Op het bord van Staatsbosbeheer aan het begin van het bos (foto) staat een afbeelding van de spotvo gel. Boot:„Ik heb telkens afge vraagd waar ik deze vogel kon zien maar uiteindelijk hoorde ik van een collega dat dit dier de geluiden van andere vogels imiteerd. Het zoeken van vogels doe je voor meer dan de helft met je oren. Dat maakt het dus lastig om hem te vinden. Het is dan ook leuk dat juist deze vogel als honderdste is gespot." Op zoek naar meer vogelsoorten foto Ruben Oreel GRIJPSKERKE - De ene sponsoractie die de andere sponsoractie spon sort. Dat gebeurde woensdag in Grijpskerke. Leerlingen van de Bergpadschool liepen daar geld bij een voor onderzoek naar de ziekte van Duchenne. De groepen vier tot en met acht van de Grijpskerke basisschool lie pen rondjes rond het sportveld. Dat leverde 1436 euro op. Het geld is geschonken aan het team Zeeland4duchenne, dat in september meedoet aan de fiets tocht Duchenne Heroes en op die manier ook geld ophaalt voor het zelfde doel. „Dankzij het geld waarmee dë kin deren van de Bergpadschool ons sponsoren, komt ons sponsorbe drag ruim uit boven ons streefbe drag", vertelt Grijpskerkenaar Ton- ny van den Broeke van het team Zeeland4duchenne. „We wilden minimaal tienduizend euro opha len en dat is nu al zeshonderd eu ro meer. Dat zal nog stijgen, want mensen kunnen ons nog sponso ren." Dat kan via de website www.duchenneheroes.nl. Het Zeeuwse team bestaat naast Van den Broeke uit Remon van de Gruiter (Grijpskerke), Frank Suijk (Middelburg) en Michael de Brui ne (Kapelle). MIDDELBURG - Om de aandacht ;op het drukke verkeer in de straat te vestigen hield de wijkvereniging Klarenbeek in Middelburg woens dag de Buitenspeeldag in de Ger- brandystraat. Ingrid Hildenbrant van de wijkvereniging vroeg aan wethouder Chris Simons iets te doen aan de verkeersveiligheid in de Gerbrandystraat. Oranje en voetbal was het thema van de Bui tenspeeldag in de Gerbrandystraat. Ook in vijf andere straten in Mid delburg, in Sint Laurens en Vlissin gen werd ingehaakt op dit lande lijk initiatief om kinderen buiten te laten spelen en sporten. zie ook www.pzc.nl/video 6 - piratenpark a zeeaquarium - het-Arsenaal NU iNCL 3 GRATIS SP&LEN W VOOR I INDOORKERMIS CARROUSEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18