Nieuwe jachthaven nog ver weg Raad van State: korte metten met Homegrow WALCHEREN Visamy wint wedstrijd Haringpartij almanak FZC Huntelaar! DONDERDAG 14 juni 2012 17 Vogels blij met Terra Salsa N59 al jaren druk, vol en Sprookjesbos 18 en 19 gevaarlijk 20 en 21 Ontwikkelaar wacht op gemeente Vlissingen Qg kl*tlclfl Stciclt WCCF door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Ook al roepen zowel wethouders als ontwikkelaars al ja ren dat de jachthaven in het Schel- dekwartier in Vlissingen zo snel mogelijk aangelegd moet worden, het ziet er nog niet naar uit dat dat spoedig gaat gebeuren. Namens een groep Zeeuws-Vlaam- se investeerders, waaronder Vroon en Verstraeten, komt Piet Otten al drie jaar op het stadhuis van Vlis singen: „Maar die gesprekken verlo pen al een jaar hetzelfde. Iedereen kijkt naar elkaar, er gebeurt niets. Het stopt tussen de gemeente en de ontwikkelaar." De ontwikkelaar, dat is Volker Wessels. Die wacht weer tot de ge meente Vlissingen heeft vastge legd wie wat gaat ontwikkelen in het Scheldekwartier; de regieover eenkomst die de gemeenteraad vo rige week heeft verwezen naar de prullenbak. „Dat document was voor externe partijen als Otten be langrijk om te weten met wie ze in gesprek kunnen", zegt Albert Abee van Volker Wessels. „Natuur lijk is de realisatieovereenkomst veel belangrijker, maar we moeten eerst een positie hebben." Wat Volker Wessels al wel heeft ge daan, is in kaart brengen wat no dig is om de marina aan te leggen, welke vergunningen nodig zijn en hoe het zit met veiligheidsconto uren. Zoals Abee het zegt: „Het is geen kwestie van vlonders leggen en klaar is Kees. De opbrengst zal vooral zitten aan de vastgoedkant, waarvoor we denken aan recreatie woningen. Maar voordat we dat he lemaal uitzoeken, hebben we die regieovereenkomst nodig. Of iets wat daarop lijkt." Gelukkig hebben de Zeeuws-Vla mingen veel geduld. „Onze groep blijft intact, we zijn immers fami lie en vrienden van elkaar, en on ze intenties blijven dat ook", bena drukt Otten. „En ik snap ook best dat ze voorzichtig zijn, zeker nu de hele bouwsector op zijn gat ligt. Maar als het allemaal heel lang gaat duren, dan houden wij er re kening mee dat het niet door zal gaan. Dat is zonde. Als het aan ons had gelegen, was het allemaal veel sneller gegaan. Dan waren we dit jaar al begonnen." Aan de andere kant van de Bin nenhaven, wacht men ook. „Sinds het vertrek van wethouder Polder man is er een doodse stilte", zegt Hans Vroegindewij, voorzitter van watersportvereniging De Schelde, die met 150 ligplaatsen wil uitbrei den in de Tweede Binnenhaven. „Een paar dagen voordat de wet houder werd afgezet, heb ik nog met hem gesproken. We hebben toen afspraken gemaakt over de in deling van de haven. Dat staat ook zwart op wit. Maar nadien hebben we niks meer gehoord." Toch blijft Vroegindewij optimis tisch. „De gemeente moet de Euro pese subsidie voor die haven heb ben besteed in 2013. Leak Repairs is er nu alles aan het weghalen. Dus er is vooruitgang." BREUKELEN - De Vlissingse viswin kel Visamy heeft de wedstrijd ha ringpresentatie gewonnen op de Nationale Haringparty in Breuke- len. Visamy won dankzij de pre- ABONNEE VEILING sentatie vanuit een nagebouwde Gevangentoren. De jury was ook erg te spreken over de authentieke kledij en de haringhapjes, zoals de haring in Zeeuwse oesters. VLISSINGEN - Het bankje voor de Machinefabriek was woensdagochtend al vroeg bezet. En toen de oude man netjes eenmaal zaten, gingen ze er ook niet meer weg. Voormalig Scheldewerknemers waren het. Andere Vlis- singers fietsten af en aan. Ze haalden herinneringen op aan het vroegere Vlissingen. Met ai die kranen die de ge restaureerde Scheldekraan overeind trokken, de bedrij- vigheid en gehelmde vakmannen eromheen, leek het immers weer even als toen, toen het geen moment stil was op het Scheldeterrein. Met het overeind zetten van de kraan is het beroemde silhouet van Vlissingen weer een beetje in ere hersteld. De kraan is klaar, maar de ko mende weken worden er wel nog testen uitgevoerd. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl VANDAAG SONY TABLET BIEDEN VANAF €0 wwW.pzc.nl/veiung DEN HAAG - Volgens de Raad van State heeft burgemeester Roep van Vlissingen niet met twee maten ge meten door Homegrow te sluiten en de andere coffeeshops in Vlis singen niet. De Raad constateerde gisteren dat de coffeeshops Purple en Aarden zich houden aan het zogenoemde Damoclesbeleid. Daarom hoeven die niet dicht. Veroordelingen voor het kweken van hennep en het uitvoeren van softdrugs naar Engeland zijn de be langrijkste redenen dat Vlissinger Ad Koole coffeeshop Homegrow moest sluiten. Dat hij jarenlang al leen hennep kweekte om in zijn ei gen coffeeshop te verkopen en zo niet afhankelijk te zijn van crimi nelen, herkent de Raad niet als ver zachtende omstandigheid. Een straat ergens in Zeeland, enkele uren voor de match der matches. „Olé olé olé olééé, kampioenen!" Met oranje sjaal, in oranje shirt, op oranje klompen, onder een oranje pruik. En een rood-wit-blauw vlag getje op zijn wang. Een echte supporter, constateerde de passerende oma. Hoe kan hij nou al kampioenen roepen voor de wed strijd is gespeeld? Zij volgde zijn niet geheel rechtlijnige gang richting een uitbundig oranje versierd rijtjeshuis. Achter het raam zag ze zijn vrouw in een nauwsluitend oranje niemen dalletje uitnodigend naar hem zwaaien. Oma zuchtte. Waar was de tijd gebleven, dat horden min naars aan haar voeten lagen? „Huntelaar", schalde het door de straat. Oma zag de oranjeman in de deuropening zijn vuist ballen. Wat roept hij nou toch? „Huntelaar!" Ach. Ze knikte vaag in de richting van de fan. En dacht: Wel netjes datzo'n man zich even voorstelt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17