81 buitenland Baby Azaria tóch opgegeten door dingo Assange vraagt om heropening van zaak 'De praktijk wijst uit dat goed zitten klachten helpt voorkomen.' ki Vondst gaaf skelet op velden Waterloo Meer dan 30 modellen in verschillende stijlen en maten! woensdag 13 juni 2012 WATERLOO - Bijna 200 jaar na de Slag bij Waterloo is een uitzonder lijk gaaf skelet gevonden van een gesneuvelde militair. In zijn rib ben zat nog een ronde kogel ge klemd. „Je kunt hem bijna zien sterven", zei de Belgische archeoloog Domi nique Bosquet tegen nieuwssite Le Vif gisteren. De identiteit of natio naliteit van de soldaat is nog niet vastgesteld. Bij de stad Waterloo (ten zuiden van Brussel) versloegen Britse, Pruisische en Nederlandse troe pen in juni 1815 het leger van de Franse keizer Napoleon. Op het slagveld vielen 47.000 doden en ge wonden. Uit respect geldt er nog steeds een bouwverbod op het ter rein. Nederland bouwde er een pirami de met de Nederlandse leeuw. De slag betekende het definitieve einde voor de keizer, hij werd daar na verbannen naar St. Helena. LONDEN - WikiLeaks-voorman Julian Assange heeft dinsdag het Britse Hooggerechtshof gevraagd zijn uitlevering aan Zweden op nieuw te bekijken. Het is een onge bruikelijke juridische manoeuvre die moet voorkomen dat hij wordt uitgeleverd. De zaak-Assange sleept al twee jaar. Vorige maand verwierp het hof het beroep dat Assange tegen zijn uitlevering had aangetekend. Zijn advocaten bestrijden echter de geldigheid van het oordeel van de rechters, omdat die hun besluit hebben gebaseerd op bewijzen die de verdediging niet voldoende heeft kunnen bestuderen. Ze heb ben de rechtbank daarom ge vraagd de zaak te heropenen. Een dergelijke stap is nog niet eer der voorgekomen in de Britse rechtspraak en volgens juridische deskundigen zou het beschamend zijn voor de rechters als de zaak daadwerkelijk wordt heropend. „Het zou erg schadelijk zijn voor hun reputatie", aldus Julian Know- les, een advocaat van het Londen- se kantoor Matrix Chambers. Een woordvoerder van het Hoog gerechtshof zei dat de rechters kun nen besluiten het verzoek van de advocaten terzijde te schuiven. Zé kunnen de zaak ook heropenen en beide partijen vragen om schrif telijke uiteenzetting van hun stand punten. Ook kunnen ze besluiten tot een nieuwe zitting. Wanneer er een beslissing wordt genomen over het verzoek is onduidelijk. De 40-jarige Assange wordt door Zweden gezocht om gehoord te worden inzake twee aanklachten van verkrachting en mishandeling. Hij is niet aangeklaagd en Assange ontkent schuldig te zijn. Hij is bang dat Zweden hem te zijner tijd uitlevert aan de VS omdat dit land hem schuldig acht aan ont hulling van staatsgeheimen. DARWIN - Azaria Chamberlain is volgens de Australische autoritei ten in 1980 tóch opgegeten door een dingo. Dat bleek dinsdag tij dens de vierde rechtszaak rondom de verdwijning van het destijds ne gen weken oude meisje. De zaak houdt de gemoederen al sinds 1980 bezig. De moeder van de baby werd in 1981 veroordeeld voor moord, maar toen de rechts zaak vijfjaar later werd heropend, werd Lindy Chamberlain vrijgela ten. Azaria's vader, Michael Cham berlain, werd eerst veroordeeld als medeplichtige waarop hij een voor waardelijke straf kreeg. Ook hij werd in beroep vrijgesproken. In 1995 werd er voor de derde keer onderzoek gedaan naar de doods oorzaak van het meisje. Uit dat on derzoek kwam geen antwoord op de vraag hoe Azaria stierf. Dankzij de uitspraak van de lijk schouwer nu, wordt de doodsoor zaak van Azaria definitief vastge steld. „Het is duidelijk dat een din go in staat is een kind aan te val Lindy Chamberlain toonde gisteren, met naast zich ex-man Michael Cham berlain (links), de overlijdensakte van Azaria. foto Patrina Malone/EPA len, mee te nemen en te doden", aldus de lijkschouwer. Azaria werd nooit teruggevonden na haar vermissing in Mount Isa, Queensland. Maar in de jaren na haar verdwijning kwamen steeds meer gevallen van door dingo's aangevallen kinderen in het nieuws. In 2001 vielen de woestijn honden nog een 9-jarige jongen in de staat Queensland aan, die als ge volg daarvan overleed. De lijk schouwer baseert haar uitspraak op deze nieuwe informatie. Lindy Chamberlain toonde zich gisteren opgelucht over de uit spraak en onderstreepte dat Austra lië 'prachtig, maar soms gevaarlijk kan zijn'. Michael Chamberlain zei dat het juridische gevecht 'veel te lang' heeft geduurd. Hij stelde wel dat de uitspraak aantoont dat het mogelijk is gerechtigheid te krij gen, 'zelfs als alles verloren lijkt'. Het verhaal van de moeder van Azaria werd verfilmd in A cry in the dark met Meryl Streep in de hoofdrol. Bij zitten draait het om comfort. Het is belangrijk om in een prettige houding te zitten en geen pijn te ervaren. Een goede ondersteuning geeft meer stabiliteit en dat leidt tot ontspanning. Spanning kost het lichaam veel energie. Als het lichaam goed ondersteund wordt, ontspannen de spieren en gewrichten. Milton Neijs Fysiotherapie Houten-Zuid Het ziet er heel herkenbaar uit. U buigt zich naar voren, spant de spieren van uw benen en drukt u met uw armen omhoog. It zo een zware lichaam. Gezond opstaan Gezond opstaan zou u kunnen zien als 'weglopen' uit uw stoel. De stoel brengt u in de goede positie. Uw wervelkolom blijft recht. De stoel tilt uw lichaamsgewicht over het dode punt en uw spieren blijven ontspannen. Benito Leverbaar in stof Elektrische bediening Sta op functie Nekkussen Vanaf lilfillll:;;; Vancouver Opblaasbare lendensteun Leverbaar in stof en leder Elektrische bediening Draadloos elektrisch Vanaf 1 1 Romeo Opblaasbare lendensteun Leverbaar in stof en leder Elektrische bediening Sta-op functie Vanaf 19C Naam Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk24 KI pzc Zonder postzegel opsturen naar: Kwiek, Antw. nr. 707, 8070 WB Nunspeet Demonstratie bij u thuis Gezond zitten en opstaan Q- U vindt Kwiek dealers door heel nederland. Kwiek komt kosteloos en Kijk op de website of vrijblijvend bij u thuis met bel: 0341 - 2740 42 5 modellen om een advies op maat te geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8