Scholier tussen hoop en vrees 61 binnenland Schoonenberg zoekt mensen voor een praktijktest. Gratis en vrijblijvend. Klanten razend enthousiast over uniek nieuw Siemens hoortoestel Gen collegegeld meer tijdens bestuursjaar 'Wat ik kan' woensdag 13 juni 2012 Veel meer gezakten verwacht door aangescherpte exameneisen Middelbare scholieren krijgen vandaag en morgen hun exa menuitslag. 9 De verwachting is dat het aan tal zakkers groter zal zijn dan in voorgaande jaren. Oorzaak zijn de verscherpte exameneisen. door Jan ter Harmsel DEN HAAG - De schooltassen en vlaggen voor de geslaagden zullen de komende dagen weer in de stra ten hangen. Maar wel een stuk minder dan vorig jaar. Onderwijs bonden, scholen en leerlingen ver wachten dat de strengere examen eisen hun tol gaan eisen. Uit cijfers van de VO-raad voor voortgezet onderwijs blijkt dat vo rig jaar 18.000 extra kandidaten EINDEXAMENS 2012 zouden zijn gezakt als de strengere eisen toen al van kracht waren ge weest. Dat is een verdubbeling. Het gemiddelde slagingspercenta ge over alle schoolniveaus zou zo van 90 naar 80 procent gaan. Vandaag horen vmbo'ers of zij ge slaagd zijn, morgen havisten en vwo'ers. Leerlingen kunnen slechte cijfers op het centraal examen niet langer compenseren met hoge cijfers die tijdens de schoolperiode zijn be haald. Voor iedereen geldt dat het gemiddelde cijfer over alle centraal examens een 5,5 moet zijn. Voor vmbo'ers van de basisbe roepsgerichte leerweg geldt sinds dit jaar dat het school- en eindexa- mencijfer even zwaar meetelt. Voor havo- en vwo-leerlingen komt daar vanaf september een extra eis bij: voor de vakken Neder lands, Engels en wiskunde mag maximaal één 5 worden behaald. Voor de andere twee vakken dient ten minste een 6 behaald te wor den. Scholen hebben de laatste maan den wel extra maatregelen geno men door middel van bijspijkercur sussen en extra begeleiding voor de leerlingen. Het aantal direct geslaagden leek nog veel lager uit te vallen door de vele computerstoringen, waardoor scholieren niet altijd meteen aan hun examen konden beginnen. Zij mochten de afgelopen weken als nog examen doen met een nieuwe versie van de opgaven, verzekert de Inspectie van het Onderwijs. Leerlingen die door een fout van de school hun examen over moe ten doen, behouden hun kans op een herkansing. Net als vorige jaren moeten meer dere klassen in z'n geheel terugko men voor een examen, omdat de school onterecht atlassen heeft uit gedeeld of doordat de leerlingen een halfuur te lang in de examen zaal hebben gezeten. „Zoiets is na tuurlijk heel erg vervelend", bena drukt de onderwijsinspectie. „Maar alleen op die manier kun nen we garanderen dat iedereen een eerlijke en gelijke kans heeft gehad." Er zijn 124.552 klachten van leerlin gen binnengekomen bij het Lande lijk Aktie Komitee Scholieren, ruim 10.000 minder dan vorig jaar. De probleemvakken van 2012 zijn: Nederlands (vmbo), Geschiedenis en Management en Organisatie (havo) en Duits en Frans (vwo). De moderne, superkleine boortoestellen vallen nauwelijks op. Maar voor Siemens, één van 's werelds grootste leveranciers van hooroplosslngen, speelt naast het formaat, ook de techniek een hoofdrol. Die moet immers zorgen voor een nagenoeg natuurlijk hoorresultaat. Schoonenberg wil dat nu in de praktijk testen. Daarom zoeken wij mensen die het modernste Siemens hoortoestel nu 2 weken gratis willen uitproberen. Gehoorverlies hoeft vandaag de dag geen probleem meer te zijn. Vaak treedt het langzamerhand op zonder dat men het merkt. Daarbij heeft gehoorver lies ook invloed op de mensen rondom degene die er mee wordt geconfronteerd, ledereen kent wel de misverstanden die optreden als woorden of zinnen niet goed worden verstaan. Zeker bij gesprekken in gezelschap of in een lawaaiige omgeving is dit een veelvoorkomend probleem. Met alle mogelijke irri taties van dien. Een audicien of KNO-arts kan uit komst bieden. Goede moderne boortoestellen Uit interviews met mensen met gehoorverlies blijkt telkens dat er nog steeds veel vooroordelen zijn over hoortoestellen. Ze zijn groot, ze fluiten, ze zijn on comfortabel en er moeten vaak nieuwe, dure batte rijen in. Siemens bewijst dat het tegendeel waar is. De supermoderne XCEL hoortoestellen van deze Duit se fabrikant hebben al heel wat klanten op andere gedachten gebracht door hun grote draagcomfort en geavanceerde techniek. Alle gebruikers hadden de zelfde wensen. In de eerste plaats wilden ze uiter aard weer goed kunnen horen. Het liefst met behulp van een zo klein mogelijk onopvallend toestel. Hoog op de verlanglijst stonden verder een eenvoudige be diening en een maximaal draagcomfort. De XCEL hoortoestellen van Siemens voldoen zonder meer aan deze eisen. Je kunt maar één keer een eerste in druk maken. De nieuwe Siemens XCEL is ontworpen met deze gedachte. Het resultaat is een uitermate flexibel in te stellen hoortoestel. Speciaal gericht op een zo snel mogelijke optimale gewenning. De ver houding tussen versterking, spraakverstaan en ge luidsbeleving staat hierbij voorop. Siemens staat verder al jaren bekend om zijn grote gamma aan accessoires als laders, en multifunctionele afstand bedieningen.Deze toestellen zijn dan ook de ideale oplossing in alle hoorsituaties. Verkeersgeluiden Zeker in het verkeer is het noodzakelijk om goed te kunnen bepalen waar geluid vandaan komt. Geluiden als een fietsbel of sirene moeten immers niet alleen worden waargenomen, het is net zo belangrijk om vastte kunnen stellen uit welke richting ze komen. Feestjes en partijen Mensen zijn sociale wezens die het liefst samen ge nieten. De kwaliteit van leven wordt dan ook direct bepaald door de mate waarin men mee kan praten én luisteren op bijvoorbeeld feestjes en partijen. Werksituatie In de werksituatie hebben we veel met achtergrond geluid te maken, bijvoorbeeld in vergaderingen en bij telefoongesprekken. Terwijl het er juist dan op aan komt dat we alle details goed kunnen verstaan. m Siemens XCEL, klein en onopvallend. Nauwelijks groter dan een 7 euro munt! Natuur Niets is zo ontspannend als de natuur. Niet voor niets worden het gezang van vogels ën het ruisen van de bomen gerekend tot de mooiste en meest rustgevende geluiden die er bestaan. Cultuur Ook hier kunnen we alleen met een volwaardig ge hoor optimaal genieten van de klankenrijkdom. Zoals in het theater, de bioscoop of de concertzaal. De Schoonenberg praktijktest levert het bewijs "De deelnemers aan onze praktijktest krijgen de ex clusieve mogelijkheid om de nieuwste hoortechniek van Siemens twee weken geheel vrijblijvend uit te proberen. Thuis, onderweg, in de vrije natuur of bij een concert, u kunt alle tijd nemen om van de vele functionaliteiten te genieten." vertelt productspecialist drs. Henry van Ophuizen van Schoonenberg enthousiast. "Voor deze praktijktest zoeken we nu mensen met of zonder hoortoestel. ledereen met gehoor verlies kan meedoen." Van Ophuizen bena drukt dat "het is voor ons van groot belang dat we leren van de er varingen van alle deel nemers. We besluiten daarom de praktijktest meteen uitgebreid in terview." Productspecialist drs. Henry van Ophuizen Belangstelling? Meld u voor 30 juni aan op 0900-0616 (iscpm) of via www.schoonenberg.nl/praktijktest. Deelname is helemaal gratis en zonder verplichtingen! "Ik heb al langere tijd problemen met horen. Schoonenberg hielp mij meteen hoortoestel dat helemaal aansluit bij mijn wensen. Het is het eerste toestel dat niet ergens in een kast beland is." "Mijn advies: doe mee met de test en ontdek zelf het verschil!" Schoonenberg HOnprnMFORT*^ ZWOLLE - Prinses Maxima bezoekt Onderwijscentrum De Twijn in Zwol le, dat onderwijs biedt aan leerlin gen met een lichamelijke, verstande lijke en meervoudige beperking. DEN HAAG - Studenten die een jaar bestuurslid worden van bijvoor beeld een studentenvereniging, hoe ven niet langer collegegeld te beta len. Tot nog toe moesten besturen de studenten ingeschreven staan bij een universiteit of een hbo om een bestuursbeurs te kunnen krijgen. Dat was duur voor de studenten, maar ook voor de overheid die jaar lijks duizenden euro's per student bijpast. De Tweede Kamer stemde dinsdag in met het voorstel van WD-Kamerlid Anne-Wil Lucas en D66-Kamerlid Boris van der Ham. Voortaan kunnen studenten zich tijdens een bestuursjaar uitschrij ven en toch nog een beurs krijgen. Door de aanpassing hebben deze studenten ook geen last meer vap de langstudeermaatregel. Die geldt voor studenten die meer dan een jaar vertraging oplopen tijdens hun bachelor- of masterstudie. Het colle gegeld gaat voor hen met 3000 euro per jaar omhoog. Na een jaar een bestuursfunctie, zou een extra ver traging een dure grap worden, vreesden de studenten. Volgens Lu cas krijgen studenten die zich inzet ten voor 'goed onderwijs, een bloeiend verenigingsleven of een ambitieus sportklimaat nu volop de ruimte om zich te ontplooien'. Het is aan de universiteiten om te bepalen voor welke functies de rege ling gaat gelden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6