'Peuterbeleid verantwoord1 EINDELIJ! ZOMER!! I Liefde voor Franstalig lied 241 zeeland Misbruik vergunningen bezoekers binnenstad Wijnen proeven in Hulster tuinen MOOIE ZONNEBRIL nlvijbn.nl fffnjB Bagijnestraat volgende week op de schop Frangoise Waxin woensdag 13 juni 2012 College Hulst wuift kritiek weg door Eugène Verstraeten HULST - De fusie tussen peuter- speelzaalwerk en kinderopvang in de gemeente Hulst is dan wel mis lukt, maar dat wil niet zeggen dat er geen sprake is van een harmoni satie zoals die bij wet is verplicht. Burgemeester en wethouders ant woorden dat op kritische vragen van de fractie Progressief Hulst. Het college wijst er op dat er net als voor kinderopvang nu ook kwa liteitseisen zijn voor het peuter- speelzaalwerk, voor wat betreft ac commodaties en pedagogisch be leid. Daarnaast moeten peuter speelzalen ook worden opgeno men in het Landelijk Register Kin deropvang en Peuterspeelzalen. Bo vendien wordt er bij het peuter- speelzaalwerk met ingang van 1 au gustus ook een inkomensafhanke lijke ouderbijdrage ingevoerd. In de gemeentelijke beleidsnota Voor- en Vroegschoolse Educatie, die deze maand door de gemeente raad wordt vastgesteld, wordt de onderlinge samenhang en -wer king tussen kinderopvang, peuter- speelzaalwerk en basisonderwijs aangegeven. Dat alles overziende zijn B en W van mening 'dat op een verantwoorde wijze sprake is van harmonisatie tussen de kinder opvang en het peuterspeelzaal- werk'. Aanvankelijk was het de bedoeling dat het gesubsidieerde peuterspeel- zaalwerk in zijn geheel zou wor den overgenomen door aanbie ders van kinderopvang. De ge sprekken verliepen echter moei zaam, omdat de aanbieders van kinderopvang aanvullende voor- waarden stelden. Bovendien zou de gemeente met extra geld over de brug moeten komen om een aantal locaties met relatief weinig kinderen open te kunnen houden. Tenslotte bleek ook het bestuur van de Stichting Peuterspeelzalen Hulst (SPH) niet echt op een fiisie te zitten wachten. Uiteindelijk is besloten dat SPH als zelfstandig aanbieder van peuterspeelzaal- werk verder gaat. In de fusiebespre kingen heeft het college steeds in gestoken op het behoud van alle peuterspeelzalen in de verschillen de kernen. „Het bestaan van een peuterspeelzaal, kinderopvang en basisschool dragen voor een groot deel bij aan de leefbaarheid van on ze kernen." B en W vinden nog steeds dat het goed zou zijn om beide werkvor men samen te brengen, maar wij zen er ook op dat zo'n besluit aan SPH is. HULST - Het Bezoekersmanage- ment Hulst houdt voor de zeven de keer de Tuinproeverij. Vier tui nen in de binnenstad worden be zocht, waarbij in iedere tuin een aantal wijnen kan worden ge proefd. Het evenement vindt plaats op vrijdag 22 juni, aan het begin van de zomer, wanneer de tuinen op hun mooist zijn. Een stadsgids begeleidt de groepen en vertelt op de route van de ene naar de andere tuin de deelnemers wat historische feiten en verhalen. De samenkomst is om 18.45 uur in de tuin van het 's Landshuis, van waar de drie groepen vertrekken voor hun rondgang langs de ande re stadstuinen. Inschrijven voor de Tuinproeverij kan via het VW-kantoor Hulst en kost 17,50 euro per persoon. Er kunnen maximaal 75 mensen mee doen. Hoog tijd voor een (op sterkte) www.laceboo!!;Com/NLvision. De Cock Optiek Dorpsstraat 19, Breskens Raadhuisplein 3, Oostburg Tel. 0117 - 385300 453657 Optiek Sluis Oude Kerkstraat 15 4524 CT Sluis Tel. 0117-461204 www.optieksluis.nl Afgelopen weekend zong Francoise Waxin uit IJzendijke de sterren van de hemel tijdens de finale van de Vlaamse talen tenjacht The Special Voice in Antwerpen. Ze haalde met haar vertolking van Edith Piafs Mon manege a moi de top 5. Als be loning ligt een aantal optredens in het verschiet. door Pascalle Cappetti Het geluk lacht Francoise Waxin uit IJzendijke eindelijk toe. Alsof haar leven nu pas echt begint. Zo voelt ze dat ook. „Ik ben wel een oudere vrouw, maar ik voel me nog jong. Dit is mijn laatste kans. Die moet ik grijpen." Het levensverhaal van de vijftigjari ge Frangaise heeft wel wat overeen komsten met dat van haar grote idool Edith Piaf Ook de Franse zangeres had een rotjeugd, met een moeder aan de drank en een vader als straatacrobaat, voordat zij wereldberoemd werd. Het leventje van Francoise Waxin kende evenmin een vrolijke start. Als tweejarig meisje in een gezin van veertien kinderen, werd ze uit huis geplaatst. Francoise kwam te recht in een pleeggezin. Maar in plaats van een warm nest trof ze een liefdeloos gezin, 's Avonds zong het jonge meisje zichzelf in slaap. „Het enige dat me op de been hield was zingen, blijven zin gen." Op tienjarige leeftijd maakte ze al indruk tijdens een zangwedstrijd HULST - De bewoners van de Grote Bagijnestraat in Hulst krijgen tot zeker eind dit jaar te maken met werkzaamheden in hun straat. De riolering moet worden vernieuwd en aansluitend daarop ook de be strating. De stoepen en de rijbaan komen op dezelfde hoogte te lig gen. Het werk begint tussen de Lange Nieuwstraat en Kreupelstraat.Vol- gende week start Delta met het tij delijk verplaatsen van kabels en lei dingen. Dat duurt tot begin juli. In augustus en september wordt de nieuwe riolering gelegd. Dan be gint Delta half september met het verleggen van kabels tussen de Kreupelstraat en het Schuttershof In de herfstvakantie krijgt ook dat deel van de straat nieuwe riole ring. Het weer en archeologische vondsten kunnen nog roet gooien in de tijdsplanning. met de tranentrekker Oh maman, maman. Ze haalde er zelfs de krant mee. Ook in het internaat waar ze op haar veertiende terecht kwam, was muziek de enige bron van vreugde. „Zingen was mijn droom. Het was alles wat ik had." Francoise vluchtte op achttienjari ge leeftijd uit het tehuis, maar be landde vrijwel direct in de armen van een 'foute vriend'. Later ont fermde een vriendin zich over haar, maar ook die buitte haar uit. In Nederland begon ze op 24-jari- ge leeftijd een nieuw leven. „Het begin was heel moeilijk. Ik sprak geen woord Nederlands. Ik ging aan de slag bij de thuiszorg, en dat ging heel goed. Ik vond het heel fijn om andere mensen te hel pen. Later leerde ik mijn man ken nen. Hij heeft een eigen zwem school. Ik heb hem na ons trou wen een tijd geholpen. Maar het zwembad was echt zijn ding. Ik wilde heel graag iets voor mezelf beginnen." Met de muziekinstallatie die ze van hem cadeau kreeg, kon ze aan de slag. Elke euro die ze verdiende, ging in de spaarpot. „Ik begon met karao ke zingen in cafés, heb zelfs de eer ste prijs gewonnen in de Sanrobi Karaoke wedstrijd." Het was haar buurvrouw Louise Adelaar die haar zes jaar geleden stimuleerde om te stoppen met ka raoke en 'meer met haar mooie stem' te doen. „Ik hoorde haar stem en dacht: als ik hier al kip penvel van krijg, moeten veel meer mensen dit horen." In oktober vorig jaar kwam Francoises eerste cd uit: Les années inoubliables, de voorbije jaren, en inmiddels heeft Frangoise diverse optredens achter de rug, zoals op D'Oekse Feesten en afgelopen za terdag dus bij The Special Voice in Antwerpen. „Mijn man had nooit gedacht dat ik zo ver zou komen", lacht Francoise. „Ze is zo gegroeid en veel zelfverze kerder geworden", ziet ook Louise. door Wout Bareman TERNEUZEN - In de binnenstad van Temeuzen wordt veelvuldig mis bruik gemaakt van bezoekersver gunningen, blijkt uit onderzoek door verkeersdeskundigen. De kaarten, die de gebruiker in de vergunningzone maximaal drie uur parkeertijd bieden, worden vaak doorgedraaid. Gedupeerde be woners, die een parkeerplek verlo ren zien gaan, beamen dat. Ook parkeerschijven voor de blauwe, zo ne in de Axelsestraat en omgeving worden misbruikt. In de parkeer- nota, waarin het beleid voor de ko mende jaren wordt aangegeven en die woensdagavond in de raads commissie Omgeving wordt be handeld, wijst het college van B en W met de beschuldigende vinger naar de werknemers van bedrij ven in het centrum. Keer op keer blijkt - vooral in de eerste maanden van het jaar - dat een aantal bewoners zijn bezoe kersvergunning doorverkoopt aan mensen, die in de binnenstad wer ken. De bezoekersvergunning wordt ook 'misbruikt' als derde be wonersvergunning, wat soms leidt tot ruimtegebrek voor andere be woners. Terneuzen ging te rade bij .andere gemeenten. In Roosendaal kan al leen betaald worden geparkeerd. Tilburg en Rotterdam kennen een bezoekerspas, die bij betaalautoma ten kan worden opgeladen. Veel andere gemeenten (waaronder Goes en Vlissingen) maken ge bruik van een gelimiteerd aantal kraskaarten. Terneuzen bekijkt die mogelijkheid. In het najaar wordt ook de invoering van een nieuwe (fraudebestendigere) bezoekers- kaart voorbereid. 'Zingen was mijn droom. Het was alles wat ik had. Het hield me als kind op de been. Ik zal nu heus geen we reldster worden, maar neem Susan Boyle. Die kwam ook uit het niets tevoorschijn met haar geweldige stem en deed iedereen versteld staan.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64