Onder eigen vlag een fort Veroveren' Littekens 22\mmnïd Kinderkoor 'Dit scheelt zóveel werk' almanak Tip? redactie@pzc.nl woensdag 13 juni 2012 1 Z 't zit zo door Raymond de Fre! In de rubriek 't Zit zo wordt een actueel onderwerp nader belicht. Des kundigen, mensen die betrokken zijn of om een andere reden een me ning hebben over een kwestie, laten hun licht schijnen op het onder werp. In deze aflevering: Multifunctioneel Activiteitencentrum Sas. TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Uit het exploot d.d. 08-06-2012 van A.A.A.M.G. van Damme, ge rechtsdeurwaarder te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van de stichting Stichting Woongoed Zeeuws Vlaanderen, gevestigd en kantoorhoudend te Terneuzen, aan Antonius Gerardina Wilhel mus Meirmans, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het proces verbaal d.d. 08-06-2012 waaruit blijkt dat beslag is gelegd onder de daarin nader omschreven derde. Van dit exploot kan belang hebbende afschrift verkrij gen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl De kemphaantjes in de Maalstede in Kapelle hebben de strijdbijl nog lang niet begraven. Inzet is een haan die volgens de buren te fanatiek en te vroeg kraait. Ondanks een uitspraak van rijdende rechter Frank Visser in 2009 dat de haan mag blijven, duurt de twist voort. De gemeenteraad be moeit zich niet met deze affaire. De raadzaal mag niet het podium zijn van een 'ordinaire' burenruzie. De klaagster heeft een nieuw middel gevonden om de haan het zwijgen op te leggen. Een kinderkoor. De hele zondagmiddag verspreidde de 'getto blaster' de iets te vrolijke klanken van dit koor, tot grote ergenis van buurtgenoten, over de tuinen van de Maalstede. Dankzij de repeatknop kwam er geen einde aan. De haan kon niet op tegen dit ge weld en liet zich niet meer horen. On getwijfeld moet bij hem de zin van acrice Carice van Houten in de film Zwartboek door het hoofd spoken: 'Houdt het dan nooit op'. Zeeuws-Vlaanderen telt vele forten en vestingen, als littekens van de oorlogen die er zijn uitgevochten. Hun militaire functie hebben ze vaak al eeuwenlang verloren, maar ze blijven interessant als overblijfselen van een (haast) vergeten tijd én om af te schrikken. De Provinciale Fortendag 2012 moet militaire sterkten en verde- dingswerken meer bekendheid geven. In Zeeuws-Vlaanderen staan forten en wallen in Hulst, Aardenburg, Axel-Koewacht en IJzendijke zaterdag 23 juni in de schijnwerpers. door René Hoonhorst Museum Het Bolwerk nodigt bezoekers tij dens de Fortendag uit op haar eigen bol werk in IJzendijke: fort Ravelijn. Op dat verdedigingswerk van prins Maurits vertelt Raymond Wauters een spannend verhaal, ge baseerd op De Laaiende Linies, het stripalbum van Suske en Wiske. Het bestuur van Het Bolwerk wil de komende jaren meer publiek trekken. Mede daarom worden ten toonstellingen en activiteiten rond om het museum ook op kinderen afgestemd. Na het luisteren naar het spannende verhaal maken kin deren, geholpen door hun (groot)ouders, een vlag met een ei gen wapen of afbeelding. Kunst en cultuurdocente Yolenta Becude helpt een beetje als materiaalken nis of inspiratie ontbreekt. Als de gezinsvlaggen gereed zijn, trekken de deelnemers - voorafge gaan door slagwerkers van de plaatselijke harmonie Geduld Overwint - al vendelzwaaiend naar de Markt van de Mauritsstad. Het is de bedoeling om twee groe pen te maken, die - 'op vriendelij ke wijze', verzekert stichtingsbe stuurslid Anne-Lies Soet - apart Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" van elkaar optrekken. Op het cen trale plein, excercitieterrein voor de troepen van Maurits vier eeu wen geleden, houden de deelne mers een presentatie: een vlaggen- parade waarbij ze elkaar kunnen aftroeven. Na het optreden op de Markt gaat de stoet - het Bolwerkbestuur re kent op dik dertig kinderen met ouders of grootouders - weer in optocht naar partycentrum Het Mauritshof voor een eenvoudige, doch voedzame lunch. Mocht het mooi weer zijn dan kunnen de kin deren hun 'vlaggenstrijd' nog een keer presenteren. Bestuurslid Anne-Lies Soet hoopt dat veel gezinnen zich vóór volgen de week maandag 18 juni aanmel den. Niet alleen om Het Maurits hof te laten weten hoeveel lunches er geserveerd moeten worden, maar vooral om kinderen vanaf 5 jaar én hun ouders enthousiast te maken voor museum Het Bolwerk en het plaatselijk erfgoed. Het Bolwerk komt voort uit het 'al oude' museum 'West-Zeeuws- Vlaanderen presenteert' én is spe ciaal ingericht om de Staats-Spaan- se Linies onder de aandacht te brengen. Het stichtingsbestuur wil daarbij de drempel zo laag moge lijk leggen. Soet: „We houden al een paar jaar verjaardagspartijtjes en speciale workshops voor kinderen. Juist om de jeugd vertrouwd te maken met het museum en hen er van te doordringen dat een bezoek niet saai hoeft te zijn. Maar gezinsactivi teiten, waarbij zowel kinderen als hun ouders of grootouders wor den aangesproken, hadden we nog niet eerder op het programma staan." Het terrein van Rock Around The Bridge is geoptimaliseerd. Kijk naar de video op www.pzc.nl/video KLASSENWERK Lees alle afleveringen van de rubriek Klassenwerk op de website van de PZC: www.pzc.nl/klassenwerk Er kan zoveel je maar wilt op het festivalterrein on der de brug in Sas van Gent. Zeker als je alles in eigen hand hebt. Of beter, als je het terrein pacht van de gemeen te. Dat maakt de 21e editie van Rock Around the Bridge zaterdag weer net iets aangenamer. Het podium staat al grotendeels, maar eigenlijk is dat werk maar een peulenschilletje in vergelij king met de arbeid die al in een eerder stadium is gedaan. Zo is de grond op een aantal delen van het terrein verhard, onder meer ach ter het podium en bij het barge- deelte. „Dat scheelt ons een hele boel gesjouw met zo'n drie- to vierhonderd vierkante meter hou ten vlonders", vertelt festivalorga nisator Jan Vinke. „Daarnaast heb ben we een hekwerk rond het ter rein geplaatst, dat gewoon kan blijven staan. Voorheen was er twee man twee dagen bezig met het plaatsen en afbreken van hek ken." Ook is het meeste gehannes met urine passé. De plasjes van de he ren verdwijnen vanuit de welbe kende 'evenementenpisbak' recht streeks in het riool. Alleen vrou wen en 'heren die het zittend pre fereren' moeten nog gebruikma ken van een wc, waarin doorspoe len niet gelijkstaat aan een trans port naar de waterzuiveringsin stallatie. Met al die aanpassingen gaat een langgekoesterde wens van Rock Around the Bridge in vervulling. En ook volleybalvereniging Savok en Showband Sas wrijven zich in de handjes. Ook zij gaan namelijk gebruikmaken van het terrein, dat is omgedoopt tot Multifunctio neel Activiteitencentrum Sas (MAS). Eigenlijk kan iedereen het terrein huren van de Stichting Rock Around the Bridge, zolang er maar een vergunning van de ge meente voor het evenement is. „Het zou mooi zijn als we ook nog een vaste stroom- en water voorziening kunnen maken, maar dat was dit jaar financieel niet haalbaar. Daarom gebruiken we net als voorgaande jaren stroom en water via de buren, de water sportclub", aldus Vinke. Waar de vrijwilligers dit jaar nog veel energie staken in het aan brengen van de permanente voor zieningen, verwacht Vinke dat zij daar vanaf volgend jaar de vruch ten van plukken. „Dan zijn er nog maar twee grote klussen over: het podium en de bartent opbouwen. Deze permanente voorzieningen schelen zóveel werk." Kijk op www.pzc.nl naar een video over Rock Around the Bridge. Jan Vinke: „Vanaf volgend jaar zijn er nog maar twee grote klussen over. De permanente voorzieningen schelen dan zóveel werk." foto Raymond de Frel VIDEO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62