WD en CDA ontwierpen forensentaks binnenland 15 weg na tien 'tropenjaren' weekendcompany® Vaaadie,i3 juni aoia woensdag 13 juni 2012 Partijen wassen hun handen in onschuld wat hij gaat doen. „Het kan van al les zijn: bedrijfsleven, een maat schappelijke organisatie. Terug naar het toneel? Dat zou niet mijn eerste associatie zijn. Al zou ik dan wel voor de vaderrol kunnen gaan, helemaal nu ik vorig jaar een zoon tje heb gekregen. Volgende week komt mijn boek uit, over hoe ik de samenleving wil inrichten. Het schrijven is me zeer bevallen. Ik ben nu eind dertig en heb nog steeds heel veel idealen en energie. Ferry Mingelen foto ANP DEN HAAG Vondelingprijs voor journalist F. Mingelen Ferry Mingelen, parlementair jour nalist bij de NOS, heeft de Anne Vondelingprijs in de wacht ge sleept Mingelen heeft naar het oor deel van de jury een 'bijzonder ge zag' opgebouwd in de politieke journalistiek, maakte de Stichting Anne Vondelingprijs gisteren be kend. De jury heeft de prijs aan Mingelen toegekend voor zijn gehe le carrière. Als ik daar iets mee wil doen, dan moet ik het nu doen." Er is geen druk op hem uitgeoe fend om te stoppen. „Integendeel. De partijvoorzitter en Alexander Pechtold waren heel verrast. Ik ga ervan uit dat ik bij de spitsen had gestaan als ik was doorgegaan." Van der Ham vindt dat hij veel heeft kunnen doen in de Kamer. „Ik heb een aantal initiatief-wets voorstellen geschreven, bijvoor beeld over het raadgevend referen- DEN HAAG Nog dit jaar geld voor gewonde veteranen Circa 1800 militairen die in het ver leden lichamelijk of geestelijk ge wond zijn geraakt tijdens een mis sie, kunnen nog dit jaar een uitke ring van het ministerie van Defen sie tegemoet zien. DEN HAAG Senaat tegen verbod rituele slacht WD en PvdA in de Eerste Kamer blij ven bij hun bezwaren en zijn tegen een verbod op onverdoofd, ritueel slachten. Een meerderheid in de Se naat wijst een verbod af, want ook D66, CDA, Christenunie en SGP spra ken zich er gisteren tegen uit Het voorstel krijgt ook niet de steun van de volledige fractie van Groenlinks. dum en de kabinetsformatie. Maar het feit dat D66 weer op zijn po ten staat en dat ik een bijdrage heb geleverd aan het debat over de vrij heid van meningsuiting geeft me de meeste voldoening. Het is fan tastisch om zulke dingen te doen, maar dat kan ook elders. En ik kan ooit nog terugkomen." zie onze website:binnenland Van der Ham verrast Pechtold met zijn besluit te vertrekken ALMERE Arrestaties voor miljoenenfraude pgb De FIOD heeft gisteren drie verdach ten aangehouden wegens een fraude van 1,5 miljoen euro met persoonsge bonden budgetten (pgb). Het gaat om leidinggevenden van een bureau in Almere dat thuiszorg levert. AMSTERDAM Mannenopvang helpt 200 slachtoffers Sinds de start van het project man nenopvang in 2008 hebben ruim 200 mannelijke slachtoffers van (dreigend) geweld tijdelijk onder dak gevonden. In de vier grote ste den zijn 40 plaatsen beschikbaar voor mannelijke slachtoffers van huiselijk geweld, eergerelateerd ge weld en mensenhandel. WD, PW en CDA ontken nen ieder de bedenker van de forensentaks te zijn. Maar een nauw betrokkene onthult dat WD en CDA het samen deden. door Frits Bloemendaal De forensentaks is mis schien wel de meest im populaire maatregel uit het begrotingsakkoord van WD, CDA, D66, GroenLinks en Christenunie. Vier van die vijf partijen willen er inmiddels niets meer mee te maken hebben. Maar wie heeft eigenlijk verzonnen dat de aftrekbaarheid van de vergoe ding voor woonwerkverkeer wordt afgeschaft? De maatregel stond al in het Cats- huisakkoord, dat op het laatst werd afgeschoten. Dus moet het de WD, het CDA of de PW zijn. Wij waren het niet, zei Mark Rut- te gisteren in de Tweede Kamer. 'Wij', dat is de WD, want Rutte, die als premier was opgeroepen, sprak overduidelijk als WD-lijst- trekker. Wie het dan wel had ge daan, wilde hij niet zeggen. De PW was het in elk geval niet, zei ex-PW-Kamerlid Hero Brink man. Bleef over het CDA, maar Brinkman had al gezien dat de fractieleden van die partij hard 'nee' zaten te schudden. Navraag leert dat het een kindje is van de WD en het CDA gezamen lijk, met een hoofdrol voor de WD. Bij de Catshuisonderhande- lingen was het het CDA dat ermee kwam, zegt een nauw betrokkene. Maar de WD, zegt deze bron, stel de voor het bedrag te verhogen dat het CDA wilde binnenhalen. Het CDA wilde aanvankelijk de af trekbare vergoeding verlagen, de WD kwam met het voorstel om die helemaal te schrappen. In januari antwoordde WD-staats- secretaris Frans Weekers op vra gen van de PW dat hij samen met WD-minister van infrastructuur Melanie Schultz onderzocht of een verlaging van de vergoeding voor woonwerkverkeer de files kon verminderen. Dat sloeg bij de WD in als een bom. Weekers maakte meteen duidelijk dat er toch echt geen plan lag om dit te doen. Het idee komt uit de koker van een werkgroep uit de tijd van het kabinet van CDA, PvdA en Christenunie, dat een lijst met mo gelijke bezuinigingen liet maken. Eén daarvan was beperking van de onbelaste vergoeding voor woonwerkverkeer. Opbrengst: 100 miljoen euro per cent beperking. Rutte: forensentaks weg bij alternatief Het staat partijen vrij om afstand te nemen van de forensentaks, maar dan moeten ze wel een alter natief bieden dat de Staat een zelf de opbrengst geeft voor de begro ting van volgend jaar. En dat moet dan in de formatie worden uiton derhandeld. Dat zei premier Mark Rutte gisteren in de Tweede Ka mer. Hij had zondag gezegd dat er een reële kans is dat de WD het af schaffen van de belastingvrije reis kostenvergoeding in haar verkie zingsprogramma terug zal draaien. dan via de ambassade vraagt met elkaar te verbinden. De Boliviaanse mij te praten, is ook heel bijzon- president had ook een ontmoeting der", zei de SP-voorman. Morales met minister Rosenthal van Buiten- noemde het na het gesprek belang- landse Zaken. Met hem sprak hij rijk om verschillende groepen met over de duurzame winning van het metaal lithium, dat veel gebruikt wordt in apparaten zoals mobiele te lefoons. Morales brengt verder nog een bezoek aan de Floriade in Ven- lo. foto Roel Rozenburg/ANP Korting 46% 142 beschikbaar! OP=OP 2-daagse Topper in Twente incl. entree Sauna Vital! 1 overnachting S 1 x ontbijtbuffet 7 Gratis entree Sauna Vital y' Vlakbij Enschede Hengelo y Verblijf tlm 30 september 2012 Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21.00 uur za 10.00 uur - 16.00 uur zo 12.00 - 16.00 uur www.weekendcompany.nl mSÏÏS 'Prijs o.b.v. 2-persoonsbezeltmg en exd. reserveririgskoslen 12,50 per boeking. Kijk voor de volfedlge voorwaarden op de website. Let op! Alleen op 13 juni tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5