Klein zeegras weg uit de Krabbenkreek 241 zeeland Bloeiende club in recordtijd om zeep Dijkversterking Nieuws van Sportpunt Zeeland! www.sportpuntzeeIand.nl Geen aanpak wateroverlast in Poortvliet MOOIE ZONNEBRIL nlvision.nl woensdag 13 juni 2012 -r—-li i iiiiii nm iii«iiiwwiiiiiiiwi'iiiiiiiiiiWMiiiiiiiHiBMiiii(inMiiwinriiniiw 1 nai 11111 ■iiinjii 1 miMHmwh 1 wnmiiiHiiiniinnniiiiiiii mnni Stichting MusicalXpres uit Poortvliet was een bloeien de organisatie, die in tal van plaatsen in Zeeland en West-Brabant theaterlessen verzorgde. In recordtijd is er niets meer van over. Aan Den Enghel, het sta tige nieuwe onderko men in Bergen op Zoom, heeft directrice Esther Langenhuizen zich totaal vertild. „Er is geen geld meer en al les is naar de knoppen. Dat is een feit", erkent zij. MusicalXpres heeft vermoedelijk een wereldrecord gevestigd. Op 21 april nam de stichting de exploita tie over van zalencomplex Den Enghel op de Grote Markt in Ber gen op Zoom. Amper zes weken la ter blijkt het al een luchtkasteel. MusicalXpres heeft de zaak abrupt op slot gedaan en haar eigen faillis sement aangevraagd. Het perso neel staat op straat. Het toonaange vende gebouw in de Bergse bin nenstad staat leeg. Deze affaire roept vragen op. Lan genhuizen geeft iedereen de schuld, behalve zichzelf. Musical- Jgeen wachtlijsten J Nieuw zwemlesaanbod Sportpunt Zeeland heeft een nieuw zwemlesaanbod. Kies op zaterdagochtend voor Zwem-ABC met 2 lesuren achter elkaar en diplomagarantie, of door de weeks zwemmen met 1 of 2 lesuren verdeeld over de week. Kijk op onze website voor meer informatie. introducé actie". Schrijf uw kind vóór 30 juni in en maak kans op 10 gratis zwemlessen! Sportpunt Zeeland Zwembadweg 3, Goes Telefoon (0113) 23 33 88 Let op: vanwege groot onderhoud aan gepaste openingstijden van 11 t/m 20 juni Sportpunt Zeeland» Wm/SSSgSSamxmiSBSlltiemWim^ door Arthur't Hart producent StiHMul uit Antwer pen, waarvoor musicaltalenten zouden worden opgeleid, deed plots niet meer mee. Payrollorgani- satie Kolibrie keerde de salarissen ineens niet meer uit. En de ge meente het na gebreken aan het ge bouw te repareren. Die verwijten lijken onzin. MusicalXpres kwam in Den Enghel in een gespreid bed je terecht. StiHMul is in Vlaanderen nooit een prominente musicalproducent geweest, de club is al een paar jaar niet meer actief. En dat een pay- rollbedrijf de lonen niet uitbetaalt, is logisch wanneer het zelf geen geld van MusicalXpress ontvangt. De waarheid lijkt dat Esther Lan genhuizen mogelijk verstand heeft van toneel en dans, maar weinig kaas heeft gegeten van zakendoen en horeca-exploitatie. Vooral met dat laatste ging het meteen falie kant mis in Den Enghel. Projectbureau Zeeweringen is een samenwerkingsverband van Rijkswaterstaat en Waterschap Scheldestromen. Het bureau zorgt voor de versterking van de steenbekleding van de dijken in Zeeland. Deze voldoet niet meer aan de wettelijke norm. Om te voorkomen dat het zeld zame klein zeegras verloren gaat door werkzaamheden voor dijk versterking wordt de vegetatie verhuisd van de Slikken van de Krabbenkreek bij Sint Philips- land naar de Slikken van Viane bij Ouwerkerk. door Piet Kleemams Waar het precies aan ligt weet niemand, maar het is een hard feit In de afgelo pen drie decennia is het areaal klein zeegras op de slikken in de Oosterschelde teruggelopen van 1200 tot naar schatting 60 a 80 hec tare. Het groot zeegras is al uitge storven. Om het ldein zeegras te behoeden voor een definitieve on dergang wordt voorzichtig omge sprongen met wat er nog over is van deze vegetatie. In 2013 wordt door projectbureau zeeweringen de dijk bij Sint Philipsland ver sterkt. Om dat werk te kunnen doen is een 'werkstrook' aan de natte voet van de dijk nodig. In 2007 is het bureau Zeeweringen in samenspraak met onderzoekers van de Radboud Universiteit in Nijmegen begonnen met het ver plaatsen van Klein Zeegras van plekken waar het bedreigd wordt naar plaatsen waar het ongehin derd tot wasdom kan komen. Na afloop van het werk monito ren onderzoekers van de Radboud Universiteit de groei van de plan ten op de nieuwe locatie. Rad- boud-woordvoerder Wim Giesen: „We zien vaak dat het in het eer ste en tweede jaar na de 'verhui zing' nog goed gaat, maar vaak in het derde jaar een dip ontstaat. Maar we zijn er nog niet achter 'We zien vaak dat het in het eerste en tweede jaar na de 'verhuizing' nog goed gaat' waar dat precies in zit." Om de om standigheden voor het te verhui zen klein zeegras zo gunstig moge lijk te maken wordt onder meer ge keken of er ter plaatse niet al te veel wadpieren zitten. Deze dier tjes kunnen met het hun gewroet in de slikbodem zorgen voor on dermijning van de toplaag waar door het zeegras mogelijk niet aan slaat. Giesen: „Als er meer dan 40 wadpieren per vierkante meter slik zitten moeten we ingrijpen. Wat we dan doen is voor het plan ten van het zeegras eerst een schel penlaag aan te brengen en dan pas de plak slik met zeegras. Wadpie ren komen niet door die schelpen laag heen." Het projectbureau Zeeweringen be schouwt de Slikken van Viane als een natuurlijke groeiplek voor het klein zeegras. De verhuizing van het klein zeegras neemt naar ver wachting één week in beslag. Pro jectbureau Zeeweringen versterkt de steenbekleding van in totaal 325 kilometer dijk in Zeeland. Het project moet in 2015 afgerond zijn. POORTVLIET - De gemeente Tholen neemt geen maatregelen om de wateroverlast in de Deestraat in Poortvliet op te lossen. Dertien ga rageboxen staan daar regelmatig blank. Volgens het college kunnen de ei genaren de problemen zelf voor een relatief klein bedrag oplossen. Het ophogen van de vloeren van de garageboxen met vijftien centi meter zou voldoende soelaas bie den en kost 5000 euro. Dat is min der dan 400 euro per eigenaar. Volgens het college is de lage lig ging van het garageplein de oor zaak van de overlast. Dat zou al tientallen jaren zo zijn. De ontwik kelaar van de garages woonde vol gens B en W aan de Deestraat toen hij ze in 2000 bouwde. Daar om had hij op de hoogte kunnen zijn van de kwetsbaarheid van het gebied. Hoog tijd voor een (op sterkte) Optiek De Jonge Lange Vorststraat 40, 4461 JP Goes Tel.: 0113-211272 www.optiekdejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58