Babyshampoo op het kerkhof zeeland 123 Jan Minnaard Niet buitenspel op Vaderdag! DeeE Heinkenszand af van wateroverlast dTrx Informatieavond over zoetwater rond Rilland woensdag 13 juni 2012 <3X0 K5S5K5XSKSïKSKa2ZB!5MOS^^Ï«^2SSïgiSSJ^rai^^SafeSZïaB5iS5K5KiKSS3!Sl»»WaiÖS»»X®XSSSS!S5KS OVEZANDE Alcoholvrij feest in poppodium De Klomp Poppodium De Klomp en de Jonge- renraad Borsele houden zaterdag in De Klomp in Ovezande een alco holvrij feest, DanceFlash. Het the ma en tevens dresscode voor de avond is EK/Oranje. Op deze avond zal JeBroer, bekend van de num mers 'Zo heet' en Wie ben jij', op treden. Het feest begint om 20.00 en duurt tot 00.30 uur. Entree vijf euro inclusief consumptie. Er rij den gratis bussen naar De Klomp. KLOETINGE Tuin bij historische buitenplaats open De tuin van de historische buiten plaats in Kloetinge is zondag 17 juni van 10.00 tot 17.00 uur openge steld voor bezoekers. De tuin is tus sen 1840 en 1870 aangelegd in land schappelijke stijl, met majestueuze bomen waaronder de grootste mammoetboom van Zeeland. In de tuin bevinden zich een historisch Zeeuws bergje en borders met bloeiende planten en rozen. YERSEKE Scoutingzeilwedstrijd op Oosterschelde Scouting Ridder Boudewijngroep uit Yerseke houdt zaterdag voor de 44ste keer een zeilwedstrijd om de Oosterscheldebeker. De zeilwed strijden worden voor de Yersekse haven gevaren. Ongeveer driehon derd deelnemers van diverse scou tinggroepen doen mee in vier ver schillende klassen. Het programma loopt van 12.00 uur tot 17.00 uur. THOLEN Chantez a Dieu viert dertigjarig bestaan Het christelijke kamerkoor Chan tez a Dieu viert zaterdag haar der tigjarig bestaan met een concert in de N. H. Kerk van Tholen. Neder landse componisten door de eeu wen heen staan centraal, zoals J.P. Sweelinck, J. Verhulst en D. Manne ke. Het concert begint om 19.45 uur- De entreeprijs is 7,50 euro. GOES Zakkenrollers actief in centrum van Goes In drie winkels in Goes werden dinsdagmiddag vrouwelijke klan ten beroofd van hun portemonnee. In een winkel in de Beukenhof werd een 46-jarige vrouw slachtof fer. In een winkel aan de Opril Gro te Markt was het een 44-jarige vrouw en in de winkel in de Kolve- niershof werd een 64-jarige vrouw de dupe. In alle portemonnees die uit de tassen werden gestolen, za ten papieren en tientallen euro's. LEWEDORP Duwers gezocht voor rolstoeldriedaagse Wielercomité Lewedorp heeft een bijzonder probleem: 45 rolstoelers willen meedoen met de vierde wandel- en rolstoeldriedaagse, dins dag 19 tot en met donderdag 21 juni. Maar er zijn nog duwers no dig. Vrijwilligers voor de vijf kilo- metertochten zijn welkom bij Christiane Bek: c.bek@svrz.nl of 0113-612557. www.rondevanlewedorp.nl HANSWEERT Zomeravondrondgang als oranjesupporters Muziekvereniging Scheldegalm maakt haar zomeravondrondgang door Hansweert woensdag in oran jesferen. De muzikanten zijn uitge dost als oranjesupporters ter ere van de EK-wedstrijd Neder- land-Duitsland. De vereniging hoopt op even oranje publiek. De tocht begint om 19.30 uur en leidt naar de Muziektuin aan de Boom- dijk. GOES Jeugdorkest treedt op in De Hoogte Het Zeeuws jeugdorkest maakt de ze maand een rondje door Zeeland. Daarbij wordt vrijdag Goes aange daan. Het optreden begint om 20.00 uur in kerkgebouw De Hoog te aan de Populierenstraat. De en tree bedraagt 8 euro. Met een jeugd- pas kost het de helft. Later volgen nog concerten in Terneuzen (16 juni) en Veere (23 juni). Toen de emotie en de verontwaardiging over het begrafenisbeleid van de ge meente Borsele was weggezakt, kostte het weinig moeite voldoende vrijwilli gers te vinden voor onze werkgroep." Het ruikt een beetje naar pas ge wassen babyhaartjes op de alge mene begraafplaats aan de Kerk laan in Heinkenszand. Vrijwilli gers zijn dinsdag begonnen met de schoonmaak van grafstenen. Het tere natuursteen wordt ge wassen met babyshampoo. door Frank van Cooten T an Minnaard kijkt naar het I oudste deel van het kerkhof I aan de Kerklaan. Hij beseft jn&t. „Zonder onze inzet zouden de meeste grafstenen weg zijn." De werkgroepen zijn verantwoor delijk voor het onderhoud aan grafstenen op begraafplaatsen. Vrij willigers zijn ook actief op begraaf plaatsen in onder meer Ellewouts- dijk, Baarland, Nisse en Nieuw- dorp. Ze zijn vorig jaar opgericht naar aanleiding van de commotie rond om het nieuwe begrafenisbeleid van de gemeente Borsele. Het ge meentebestuur wilde de grafste nen weghalen als de nabestaanden geen grafrechten meer zouden be talen. Dit voornemen leidde tot een storm van protest. Joop Rooze uit Ellewoutsdijk kwam met het idee om werkgroepen op te richten voor het onderhoud van grafzer ken. Hij sprak met verantwoorde lijk wethouder Jan Zandee. De ge- Vrijwilligers van de werkgroep Hein kenszand zijn dinsdag begonnen met het onderhoud aan grafstenen. Ze zijn vrij van zand, modder en al gen gemaakt. foto Willem Mieras meente ging deels overstag. Alle grafstenen van voor 1970 en graf stenen waarvoor veertig jaar graf rechten zijn betaald, blijven staan. De vrijwilligers van de werkgroe pen onderhouden die grafzerken. Samen met de Stichting Land schapsbeheer Zeeland is een werk plan gemaakt. Een groot aantal grafstenen zijn dinsdag vrij van zand, modder en algen gemaakt. „Ze hoeven er na tuurlijk niet als nieuw uit te zien. Anders is een stukje karakter weg. De opschriften moeten weer te le zen zijn", zegt Jan Minnaard van de werkgroep Heinkenszand. De begraafplaats aan de Kerklaan telt circa 448 zerken. De werk groep onderoudt het oudste deel (tussen het noordelijk toegangs hek en het baarhuisje) en twee rijen grafmonumenten in de zuid oosthoek van de begraafplaats. Het eerste deel bevat 126 grafmo numenten en in de twee rijen in de zuidoosthoek staan 48 grafmo numenten. Het vinden van voldoende vrijwil ligers viel Minnaard honderd pro cent mee. „Toen de emoties waren weggeëbd telde onze werkgroep vrij snel zestien vrijwilligers. We kunnen er echter nog meer gebrui ken. Het onderhoud blijft immers nodig." Anita van Damme van de werk groep onderhoudt de grafstenen uit respect voor de mensen die daar liggen en 'die nog steeds om ons heen zijn'. „Als ik daar lag, en ik zou weten dat de grafsteen werd verwijderd, zou ik gaan spo ken. Het weghalen van grafstenen is zo respectloos. Dit stukje histo rie moet je met rust laten." door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De bewoners van de Slaakweg en omgeving in Hein kenszand zijn waarschijnlijk vanaf half maart 2013 eindelijk van de wateroverlast af Zij hebben al tien tallen jaren bij extreme regenval last van 'natte voeten'. Waterschap Scheldestromen start eind oktober met de aanleg van een fiets- en wandelpad met daar naast een sloot over het voormali ge tracé van de Sloelijn in Hein kenszand. Deze nieuwe waterloop zorgt voor een betere afvoer van het overtollige water. Het plan en de planning zijn dins dagavond gepresenteerd in de raadsboerderij in Heinkenszand. Het project is het resultaat van een samenwerking tussen de gemeen te Borsele, het waterschap en Na tuurmonumenten. „De Slaakweg en omgeving zijn heel lang geteisterd door watero verlast. Door dit probleem op te lossen met een waterloop kan ook eindelijk het fiets- en wandelpad met mooie natuurelementen wor den aangelegd", zei wethouder Ad Schepk. De nieuwe waterloop sluit aan op de hoofdwaterloop van gemaal De Piet. Het water van Heinkenszand gaat nu nog naar het verder gele gen gemaal Borssele maar dat gaat dus veranderen. Gemaal De Piet wordt op dit moment omge bouwd en gaat van 240 naar 440 kuub te verwerken water per mi nuut. Het nieuwe fiets- en wandelpad volgt de oude Sloelijn van Hein kenszand richting de Sloeweg. Voor de aanleg worden kleischel- pen gebruikt. Het definitief ont werp is begin juli klaar. RILLAND - De provincie Zeeland houdt dinsdagavond 19 juni een in formatiebijeenkomst over de zoet watervoorziening in het overgangs gebied Zuidwest-Brabant/Zuid-Be veland. Focus van de bijeenkomst ligt op de Reigersbergsche polder, het ge bied in en rond Rilland. Als het Volkerak-Zoommeer zout wordt, vervalt de huidige zoetwatervoor ziening van dit meer en moeten er alternatieven komen. Er wordt ge dacht aan het vrijkomend, overtol lig water uit de Brabantse Wal. In plaats van het af te voeren naar de Westerschelde, kan het dienen als zoutwatervoorziening voor de Rei gersbergsche polder. De resultaten van het onderzoeksproject Water uit de Wal zullen er worden toege licht. De bijeenkomst vindt plaats in het dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland. David Beckham Instinct Eau de toilette, 75 ml. DE ALLERGOEDKOOPSTE VAN NEDERLAND. Deze aanbieding is geldig van dinsdag 12 juni t/m maandag 18 juni 2012 Kijk ook op Dirx.nl iir.riftj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57