'Yerseke moet zaal houden" 221 zeeland opruiming Restaurant begint een watertaxi Schuttevaerridder vandE Opbrengst bloembollen naar Jayden Grote schoonmaak woensdag 13 juni 2012 1 B tSSSSSBSeBS9XaXSeifSSlSmmmmmmmmSmS!SSmmmmamBmBmmmm Raad hoopt ook op bijdragen bedrijfsleven door Lilian Dominicus KRUININGEN - De gemeenteraad van Reimerswaal is het erover eens dat Yerseke op zijn minst een zaal moet behouden voor maat schappelijke doeleinden. Dat bleek dinsdagavond tijdens de opinie- raad over de gebiedsontwikkeling rond De Zaete in het gemeente huis in Kruiningen. De Stichting Promotie Yerseke moet een business case uitwerken om te onderzoeken of het lukt co-financiering bij ondernemers te vinden, vond een aantal fracties. „Bij een maatschappelijk program ma denken we aan een vergader zaal, een VW-kantoortje, een ont- haalcentrum", zo somde CDA-er Peter Koeman op. „De meeste functies zijn voor commerciële functies ook interessant. Die on dernemers moeten we zeker kun nen vinden." De WD voegde daar aan toe ïo.ooo euro ter beschik king te willen stellen aan de stich ting om de business case uit te kunnen werken. Ook Andries Jumelet hamerde op het behouden van een zaal voor de gemeenschap. „En laten we die eventuele risico's nu eens nemen, dat moet nu eenmaal wel eens in het leven." De SGP was wat behoudender. „Ga met de stichting en projectont wikkelaar in overleg, zie wat er uit te halen valt dat niet al te veel risi co's met zich meebrengt", zei Ri- nus van den Berge. Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal vond dat het college van burgemeester en wethouders in het voorstel nog teveel losse eindjes had. Thea Laban van een- vrouwsfractie Lijst Laban vertelde dat ze had begrepen dat de actie groep De Zaete mot bluuve van zin is wijzigingen in het bestemmings plan tegen te houden, mocht een dorpshuisfimctié in de nieuwe plannen verdwijnen. Het college had voorgesteld om in de gebiedsontwikkeling - waar on der meer appartementen, een well- ness-hotel en uitbreiding van on derzoeksinstituut Imares zijn ge pland - een bescheiden 'maat schappelijk programma' in te bou wen. Dat zou bestaan uit een mu seum, een VW en een stuk of tien parkeerplekken. Een ont vangstruimte of vergaderzaal, zo als het te slopen dorpshuis De Zae te nu wel heeft, zou daar niet in passen. „Dit is wat we kunnen be- jiappen", zei verantwoordelijk wet houder Hans de Kunder (CDA) daar gisteravond over. Z3!Z$SSeSSZSS& door Claudia Sondervan KORTGENE - Het motorbootje moet nog even in de reparatie, maar dit weekeinde vervoert de nieuwe Wa tertaxi van het Grand Café Kortge- ne de eerste gasten over het Veerse Meer. Als er minstens een dag tevo ren gereserveerd wordt, brengt de Watertaxi gezelschappen tot acht personen gratis van Wolphaarts- dijk naar de eigen steiger bij de Paardekreek aan de Havenweg. Aan boord krijgen de gasten vast een glaasje bubbelwijn van de sponsor, Moët Chandon. Het Grand Café hoopt zo nieuwe gas ten uit de haven en de campings van Wolphaartsdijk te trekken en de vaste gasten uit Goes en Wilhel- minadorp een plezier te doen, ver telt Jet de Looff Het rozerode boot je opereert naast het vaste fietspon- tje aan de grote steiger. HANSWEERT - Jan de Vries uit Hans- weert is koninklijk onderscheiden tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau voor zijn verdiensten voor de schippersvereniging Koninklij ke Schuttevaer tijdens het jaarcon gres van Schuttevaer. De Vries, af tredend regiovertegenwoordiger Zeeland, kwam op voor de belan gen van de binnenvaart, organi seerde kindervakantieweken be stuurde voor KNRM, was actief bij de carnavalsvereniging en vrijwilli ger bij verzorgingshuis Mariaoord. Ui i IIIITMHIIIIHIllllllMllimilllllllllWMIIIIl'l liHHKIIIIllll TEEpE SCHOENMODE Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl Prowincie steekt 85.000 euro in Bruine YBoothaven door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Noord-Beveland krijgt 85.000 euro van de Provin cie Zeeland voor de aanleg van een haven voor de Bruine Vloot in de haven van Kamperland. Dat is minder dan de som die de gemeente gevraagd had: 110.000 euro, maar niettemin een meeval ler, zegt wethouder Adrie van der Maas. Eerder mislukte een subsi dieaanvraag bij de toeristische ont wikkelingsfondsen van de Europe se Unie. De gemeente besloot de aanleg van de haven voor circa drie ton toch door te laten gaan. „We vinden het een heel belangrij ke voorziening voor het aantrek ken van toerisme. Bovendien kan het helpen om de bouwplannen rond de haven van de kant te trek ken." Die plannen voor de omvor ming van de voormalige land- bouwhaven tot maritieme woon wijk vielen stil door de geringe slagkracht in de bouw- en huizen sector op het moment. Als de steiger met tien ligplaatsen voor de historische zeilschepen ge reed is, maakt dat de Kamperland- se plannen aanlokkelijker voor pro jectontwikkelaars, denkt Van der Maas. De Kamperlandse haven moet de Bruine Vlootschippers een geschikte haven geven voor tochten over het Veerse Meer. Komend najaar begint de gemeen te aan de herinrichting van het ha venplateau. Of de steiger er voor de zomer nog zal liggen, is twijfel achtig. De bosschages aan de wal waar de walvoorzieningen voor de schippers moeten komen, zijn ge rooid, maar de verdere aanbeste dingen zijn nog gaande. De steiger zal in elk geval kort na de zomer gereed zijn, zegt de wethouder. 'S-GRAVENPOLDER - Leerlingen van basisschool De Linden in 's-Gravenpol- der houden ieder jaar een actie voor een goed doel. Dit jaar werden bloem bollen verkocht voor de Stichting Jayden. Selena (rechts) van groep 4 en Sabrina van groep 7 hadden de meeste bloembollen verkocht en mochten daarom dinsdag de cheque overhandigen aan Cees Faase, de opa van Jay den. Er was in totaal twaalfhonderd euro ingezameld waarvan 481 euro naar Stichting Jayden gaat. Cees Faase was blij met de gift. „Dit geld gaat naar onderzoek om zieke kindjes beter te maken." foto Willem Mieras De werkgroep HeinkenszancJ onderhoudt grafstenen von de begraafplaats aan de Kerklaan en van het kerk hofje aan 't Dijkje achter het gemeeateh jis. De grote schoonmaak is dinsdag begonnen 'ens worden klei ne reparaties verricht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56