'Snel en veilig Zeeland in' zeelandI 23 N59 Bezitter oranje auto voorspelt zege van Nederland Voorkeursrecht Haringvlietplein is een kwestie van vertrouwen De Kunstschouw 2012 koestert kinderen woensdag 13 juni 2012 ^^gS5i^lBBB5il8BB88i^^i&3SB^Tv De gebrekkinge doorstroming van de N59 tussen het Hellegatsplein en de Oosterscheldekering is niet alleen een Zeeuws probleem,-maar ook een pro bleem voor de provincie Zuid-Holland De doorstroming op de noord- zuidverbinding naar Zeeland moet beter. Dat vindt de over grote meerderheid van Provincia le Staten. Dan gaat het over de verbinding van het Hellegats plein naar Goes en naar de Oos terscheldekering door Melita Lanting Dagelijkse files rich ting Rotterdam. De verstopte wegen in de zomermaanden naar Goes of de kust. De N59 heeft bij inwoners en ondernemers een slechte reputa tie: druk, vol en gevaarlijk. Op initiatief van de SGP-statenfrac- tie (en met steun van PvdA, WD en CDA) wordt opnieuw aandacht gevraagd voor deze verbinding met Zeeland. „Zie het als een op roep aan de gedeputeerde om de regierol op te pakken", zegt Harry van der Maas. Hij kreeg alle frac ties in Provinciale Staten mee met zijn initiatief Alleen de Christen- Unie en Groenlinks stemden te gen. Van der Maas pleit er voor om de hele route op te pakken als één traject. Een samenwerking tus sen de provincies Zuid-Holland en Zeeland en de betrokken gemeen ten. Volgens Van der Maas is dat de beste manier om verbetering van deze route op het meerjaren Bij Oosterland wordt nu aan de ver keersveiligheid van de N59 gewerkt. Hier komen stoplichten, om overste ken gemakkelijker te maken foto Dirk-Jan Gjeltema investeringslijstje te krijgen van Rijkswaterstaat. „Daar moeten we het echt op zien te krijgen, anders gebeurt er niets", zegt Van der Maas. Overigens kan het dan nog vele jaren duren voor er daadwer kelijk iets zal gebeuren. Van der Maas stelt dat verbetering van de doorstroming belangrijk is voor de economische vitaliteit van Zee land. Daarin staat hij niet alleen. Ook de ondernemers van Schou- wen-Duiveland pleiten al jaren voor verbetering, zoals verdubbe ling van de rijstroken op het Zuid-Hollandse deel van de weg. Zij hebben daar al veel energie in gestoken en samen andere par tijen een brochure uitgebracht. Het gaat Van der Maas niet alleen om de doorstroming, al is dat wel belangrijk. Ook de verkeersveilig heid van de weg kan veel beter. De weg staat te boek als gevaarlijk. Dat laat zich overigens slecht in statistieken vastleggen. Alleen van dodelijke ongevallen zijn redelijk betrouwbare gegevens beschik baar, laat het Regionaal Overleg Verkeersveiligheid Zeeland (RO- VZ) weten. Aanrijdingen met let sel of blikschade worden niet goed geregistreerd. Maar de verhalen zijn er wel. „Vorige week nog een ongeval bij Nieuwerkerk", zegt Car- la de Paepe, statenlid voor de WD en inwoner van Nieuwerkerk. Zij rijdt veelvuldig over deze weg en ze ziet het drukker worden in ver gelijking met een paar jaar gele den. „Ik houd er echt rekening mee als ik naar huis ga'. En als je ziet wat voor een bedrijven er bij zijn gekomen bij Middelharnis en in de Hoekse Waard, dat moet alle maal over die weg." NIEUWERKERK Open dag bij theetuin en boerenrustcamping Boerenrustcamping De Kermisrose en Theetuin De Stokroos in Nieu werkerk houden zaterdag 16 juni een open middag. Speciaal voor de plaatselijke bevolking is er de mo gelijkheid een kijkje te nemen in een nomadentent uit Mongolië. Voor kinderen is er een springkus sen en ponyrijden. Verder zijn er roofvogels te zien en worden in de theetuin lekkere hapjes geserveerd. De open middag begint om 12 uur. YERSEKE Scoutingzeilwedstrijd op Oosterschelde Scouting Ridder Boudewijngroep uit Yerseke houdt zaterdag voor de 44ste keer een zeilwedstrijd om de Oosterscheldebeker. De zeilwed strijden worden voor de Yersekse haven gevaren. Ongeveer driehon derd deelnemers van diverse scou tinggroepen doen mee in vier ver schillende klassen. Het programma loopt van 12.00 uur tot 17.00 uur. GOES Zakkenrollers slaan toe in winkels In drie winkels in Goes werden gis teren klanten, allen vrouwen uit de gemeente Goes, beroofd van hun portemonnee met geld en persoon lijke papieren In een winkel in de Beukenhof betrof het een 46-jarige vrouw. In een winkel aan de Opril Grote Markt was het een 44-jarige vrouw en in de winkel in de Kolveniers- hof werd een 64-jarige vrouw de dupe. GOES Jeugdorkest treedt op in De Hoogte Het Zeeuws Jeugdorkest maakt de ze maand een rondje door Zeeland. Daarbij wordt vrijdag Goes aange daan. Het optreden begint om 20.00 uur in kerkgebouw De Hoogte aan de Populierenstraat. De entree be draagt 8 euro. Met een jeugdpas kost het de helft Later volgen nog concerten in Terneuzen (16 juni) en Veere (23 juni). door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Vier vastgoedbezitters op bedrijventerrein Haringvliet plein hebben formeel bezwaar ge maakt tegen de vestiging van ge meentelijk voorkeursrecht op hun pand. Wethouder Ad Verseput ziet eventuele procedures echter met vertrouwen tegemoet. De gemeenteraad is positief over het plan waarmee de gemeente de regie rond de huurontwikkeling van het Haringvlietplein in eigen hand neemt. Door het voorkeurs recht in te stellen, heeft de ge meente het eerste recht om een pand te kopen, mocht de eigenaar het van hand willen doen. „Wij zijn heel erg huiverig dat over tien jaar nog geen heringe richt Haringvlietplein hebben als we dit" niet doen", antwoordde Verseput op vragen van verschil lende fracties tijdens de commis- BBSSglBBiWiMlliMBSg door Emile Calon ZOUTELANDE - De oranje Renault Megane van Gijs en Bas Melis, Robbert van de Graaf en een ze vental andere jongemannen uit Zoutelande zorgt voor heel wat be kijks. Als ze met hun auto door het dorp rijden, lacht iedereen en kin deren rennen vrolijk roepend mee, weet Van de Graaf Zelfs Duit se toeristen steken volgens hem hun duim op als ze hen in hun zeer opvallende auto zien passe ren. Of die Duitse toeristen mor gen ook nog zo vrolijk zijn bij het zien van de oranje wagen weet hij echter niet. Want hij weet zeker dat het Nederlands elftal, 'met Van Persie en Huntelaar in de basis', vanavond met 3-0 wint van het Duitse team. „En zondag wordt het een kleine 2-1 tegen Portugal." Vervolgens rolt het team van Van Marwijk ook alle andere tegenstan ders op en keert het over dik twee weken met de beker terug naar huis, zo voorspelt de speler van De Meeuwen. De vriendengroep uit Zoutelande pimpt al enkele ja ren, voorafgaand aan een groot voetbaltoernooi, een oude auto. Vier jaar geleden namen ze een Fiat Panda onder handen. Ze von den dat samen klussen zo leuk en de reacties waren ook dusdanig dat ze twee jaar later, voorafgaand aan het WK in Zuid-Afrika een Su zuki Swift een grote beurt gaven. En nu dus een oude Renault. Ze hebben hem flink onder handen genomen. Zo is de auto deels ge verfd en deels gespoten en ook voorzien van een zeer krachtige ge luidsinstallatie. Omdat het dak ge deeltelijk is verwijderd is het nu mogelijk om met veertien man een rondje door het dorp te ma ken. Volgens de inwoner van Zou telande is veertien niet het maxi mum. „Als we goed ons best doen moet het mogelijk zijn om er nog meer man in te krijgen." Het Nederlands elftal verslaat vanavond het Duitse team en zondag de Por tugese voetballers, zo weten ze in Zoutelande. foto Ruben Oreel sievergadering Openbare Ruimte. Wat de gemeente Schouwen-Dui- veland precies voor ogen heeft met het Haringvlietplein, bleef ook maandagavond nog even on duidelijk. In de detailhandelstruc- tuurvisie, een document waarin de gemeente bepaalt waar welke winkels kunnen komen, wordt dit wel helder. Duidelijk is al wel dat er meer ruimte komt voor 'volumi neuze detailhandel', wat een prijs opdrijvend effect kan hebben. Met het instellen van voorkeurs recht, voorkomt de gemeente dat panden keer op keer wordep ver kocht en uiteindelijk zo'n hoge prijs hebben dat ontwikkelingen niet meer van grond komen. De raad moet eind deze maand -met terugwerkende kracht- in stemmen met het voorkeursrecht. De detailhandëlstructuurvisie komt waarschijnlijk pas na de zo mer in de gemeenteraad. BURGH-HAAMSTEDE - De Kunst- schouw Westerschouwen 2012 be steedt weer specifieke aandacht aan de schooljeugd. Beeldend kun stenares Kris van der Werve, win nares van de Kunstschouw Award 2010, ontwierp een schoolproject. Zij brainstormt met kinderen van basisschool De Kirreweie in Burgh-Haamstede over hoe de we reld er in de toekomst uit zal zien. Vanuit hun creativiteit ontwerpen en bouwen de schoolkinderen in-- dividueel futuristische maquettes van een dorp of stad uit witte ma terialen als wol, watjes, papier, piepschuim. De maquettes wor den in een gezamenlijk project worden samengevoegd tot één we reld. Op woensdag- en zaterdag middag kunnen kinderen en vol wassenen in boerderij Oud Bra- bers aan de Steursweg 2 in Burgh- sluis zelf zo'n maquette maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51