Strengere regels voor evenementen SCHOUWEN-DUIVELAND m Even pauze met een ijsje Eerste veiling vroege piepers almanak Kinderkoor Verkeer richting Zeeland stokt 22 en 23 WOENSDAG 13 juni 2012 College betreurt incident met markt tijdens kerkdienst in Renesse door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland gaat het evene- mentenbeleid aanscherpen. Dat antwoordt het college van B en W op vragen van het CDA over mark ten op zondag. De christen-demo craten hebben zich gestoord aan een markt onder kerktijd. In Haamstede is het volgens het CDA voorgekomen dat kerkgan gers zich vanwege een evenement op zondag niet op een normale manier konden verplaatsen naar de kerk en weer terug naar huis. Dat leverde behoorlijk wat negatie ve reacties van dorpelingen op. Een ander incident betreft de op bouw én start van een markt ter wijl op dat moment een kerk dienst aan de gang was in de Jaco- buskerk in Renesse. Het college zegt hetgeen in Haamstede en Ren esse is gebeurd te betreuren. Op zich staat in het evenementenbe- leid niet dat evenementen op zon dag taboe zijn, maar is het wel de bedoeling dat de zondagsrust geen geweld wordt aangedaan. Daarom wil het college voortaan meer marge inbouwen voor wat betreft de opbouwtijd van mark ten. In de praktijk zal dat beteke nen dat men later dan nu gebruike lijk mag beginnen met de opbouw van de markt. Verder zegt de ge meente steeds meer signalen te krijgen van omwonenden, winke liers én marktorganisatoren dat het vaak wel veel van hetzelfde is tijdens markten. „Op dit moment wordt een nieuw evenementenbeleid voorbereid waarin we wat minder geregelde snuffelmarkten willen en de mark ten van ondernemers wat meer on derscheidend willen laten zijn", al dus het college. Het dagelijks ge meentebestuur deelt de mening van het CDA dat snuffelmarkten, themamarkten en halloweenmark- ten niet bijdragen aan de kwaliteit van het toeristisch product slechts ten dele. „Themamarkten kunnen naar onze mening wel een kwali teitsimpuls geven", stelt het colle ge. „Dat hangt af van hoe het wordt ingevuld." Het college voegt er aan toe dat het niet bijdragen aan kwaliteit van het toeristisch product wette lijk geen grond is om vergunning voor een evenement te weigeren. ZIERIKZEE - In deze tijd van avondvierdaagsen laten de verzorgingshuizen zich niet onbe tuigd. Vijfenzeventig bewoners en evenzoveel verzorgers van De Wieken en Borrendamme in Zierikzee doen deze week mee aan de wan- deldriedaagse. Maandag werd het peloton ont vangen op het gemeentehuis en gistermiddag was er tijdens de rustpauze op het Havenplein een ijsje, gesponsord door cafetaria Deans. Borrendamme en De Wieken volgen eigen routes, maar komen elkaar elke dag ergens te gen. Vanmiddag komen ze samen bij de finish in het MFC-gebouw, waar een vaantje, een roos, een koek van Zeelandia en een borrel wachten. Een accordeoniste zorgt voor de sfeer. BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling FZC SINT-ANNALAND - In de veiling in Sint-Annaland zijn dinsdag de eer ste vroege aardappelen geveild. Vo rige week moest de eerste veiling nog worden afgelast, omdat de aardappelen door de vele regenval niet gerooid konden worden. De opbrengst van het eerste kistje Doré-aardappelen ging naar Sta- voordö, dat geld inzamelt voor KWF Kankerbestrijding. Het leverde 997 euro op. De vei ling vulde dat bedrag aan tot 1800 euro. Tip? redactie@pzc.nl De kemphaantjes in de Maalstede in Kapelle hebben de strijdbijl nog lang niet begraven. Inzet is een haan die volgens de buren te fanatiek en te vroeg kraait. Ondanks een uitspraak van rijdende rechter Frank Visser in 2009 dat de haan mag blijven, duurt de twist voort. De gemeenteraad be moeit zich niet met deze affaire. De raadzaal mag niet het podium zijn van een 'ordinaire' burenruzie. De klaagster heeft een nieuw middel gevonden om de haan het zwijgen op te leggen. Een kinderkoor. De hele zondagmiddag verspreidde de 'getto blaster' de iets te vrolijke klanken van dit koor, tot grote ergenis van buurtgenoten, over de tuinen van de Maalstede. Dankzij de repeatknop kwam er geen einde aan. De haan kon niet op tegen dit ge weld en liet zich niet meer horen. On getwijfeld moet bij hem de zin van acrice Carice van Houten in de film Zwartboek door het hoofd spoken: 'Houdt het dan nooit op'. foto Dirk-Jan-Gjeltema 1491Ü \y\evo.nV f)tejóp\us.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49