sport 141 lang niet aan haar plafond Ondo ontloopt degradatie 14t/m harvestfair.nl Willeboordse kan niet kiezen woensdag 13 juni 2012 MIDDELBURG - Er is niet één favoriet olympisch mo ment van Elisabeth Willeboordse. Ze heeft er vele en kan niet kiezen. „Als kind zat ik al gebiologeerd naar de Spelen te kijken. Ik vond het bijvoorbeeld mooi om Carl Lewis (foto) te zien, die de ene na de andere medaille pakte", vertelt de Middelburgse judoka. „Later heb ik mensen die dicht bij mij staan plakken zien verdienen, zoals Mark Huizinga in 2000 en Edith Bosch in 2004. En zelf won ik natuurlijk brons in 2008." foto ANP meule durft een stap verder te gaan. Hij acht een klassering tus sen de grote vedettes niet uitgeslo ten. „Als je er nu al zo dicht bij zit, mag de lat gerust hoog gelegd wor den", licht hij die stelling toe. Matthijssens tweede doelstelling is om de driedaagse koers 'fatsoen lijk' uit te rijden. „Dus door niet zoals vorig jaar in de vijfde groep achter het peloton te finishen, maar meer voorin. Qua inhoud en kracht moet dit kunnen. Maar wel licht blijkt de praktijk toch weer barstiger", houdt ze een slag om de arm. Matthijsse belandde per toeval op de fiets. Dit gebeurde in de jaren dat zij in Engeland woonde. De aan de universiteit van Durham ge promoveerde cultureel antropolo ge werd door haar toenmalige vriend enthousiast gemaakt voor het wielrennen. Ze werd lid van de Ferryhill Wheelers CC, waar zij nog altijd de records bij de vrou wen op de tien, vijfentwintig, vijf tig en honderd mijl in haar bezit heeft. „Ik bleek over onvermoede talenten in de tijdrit te beschik ken. Dit werd ook de discipline waarin ik in de buurt van Durham vanaf 2008 aan wedstrijden ging meedoen. En niet zonder succes, mag ik wel zeggen." Lachend: „Op den duur reed ik m'n vriend eraf." Matthijsse keerde in 2010 terug naar Zeeland. In Domburg werkt zij tegenwoordig in een hotel. Een baan als cultureel antropologe in de provincie zit er vooralsnog niet in. „Elders zeker wel, maar ik wil - nu althans - niet weg uit Zeeland. Daar ben ik best koppig in. En daardoor moet ik mijn huidige baan voor lief nemen." Matthijsse kwam vorig jaar uit voor Rabo Ladyforce, de voorgan ger van het huidige Team Nuts- werk. Ze trok haar conclusies toen MIDDELBURG Tjoba oefent tegen Zeeland 4 Als afsluiting van het korfbalsei zoen speelt een selectie van spelers uit de vierde klasse donderdag te gen Tjoba, dat ongeslagen kam pioen werd in de eerste klasse. Zeeland 4, zoals het team genoemd wordt, won vorig jaar van de huidi ge Belgische kampioen Sikopi. De wedstrijd wordt gespeeld op het veld van Volharding in Yerseke en begint om 20.00 uur. GOES De Bat stopt als scheidsrechter KNVB Scheidsrechter Jo-Annes de Bat stopt met fluiten van wedstrijden voor de KNVB. De Goesenaar, ac tief in de op één na hoogste groep van het amateurvoetbal, heeft te horen gekregen dat hij volgend sei zoen degradeert, ondanks zijn eer ste plaats in de beoordelingen. De reden voor zijn degradatie is dat hij te weinig wedstrijden heeft ge floten afgelopen seizoen. MIDDELBURG Zeeuwse lopers in actie in Bavoloop Zaterdag staan Michel Schrier, Tim Pleijte, Anjolie Engels en Marianne de Kok aan de start van de 25e St. Bavoloop in Rijsbergen. Ze gaan de strijd aan met onder andere mara thonkampioen Koen Raymaekers, Neals Strik (winnaar Halve van Renesse), Merel de Knegt, Ilonka van den Hengel en Rik Wolswin kel. De afstand is 10 kilometer, de start is om 20.00 uur. MIDDELBURG A.T.S. Racing wint race in ereklasse Het team van A.T.S. Racing heeft de veertiende race van het Zeeuws indoor kartkampioenschap gewon nen. De wedstrijd werd verreden bij Indoor Karting Middelburg. De snelste rondetijd werd gereden door Michiel Haegens van A.T.S. Ra cing. D.K.C. 1 werd na 163 ronden twee de. De Golden Girls eisten de der de plek op. UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden klein. Kees Verbeek koppeltoer- nooi. Tweede ronde. Tonny v. Iwaarden/Kevin de Kok (49) - André Goozen/Leo de Pree (18) 43-18, 49; Sjoerd/Jos Breas (20) - Bram de Waard/Frans de Koek (40) 20-25, 39; Wim de Kok/Arjo Hollestelle (40) - Sjaak Olivier/Chris Mijnsbergen (23) 40-20, 49; Phuq Nguyen/Pierre v.d. Berg (26) - Nico Buyze/Bram Zandee (18) 24-18, 43; Sylvia Eckel/Ronald van Geyt (42) - Jurgen Bruggeman/Kees Vermeulen (22) 42-17, 44; Willy Verbeek/Rinus Rijk (26) - Nico Domisse/Pieter v.d. Parel (23) 26-17, 45; Fran cis Forton/Addy Eckel (50) - Cees van Gessel/Cor van Garsel (17) 43-17, 57. Driebanden groot. Verliezerronde. Sylvia Eckel/Ronald van Geyt (28) - Mark Jeremiasse/Henk Hamming (15) 28-5, 34; Ri- nus Rijk/Willy Verbeek (20) - Jan Suykerbuyk/ Jean Louis Smulder (22) 15-22, 49; Ronny Daniëls/Kees Wittens (50) - Reserves (27) 50-16, 54; Tonny v. Iwaarden/Kevin de Kok (30) - Francis Forton/Richard de bruin (55) 30-34, 55. door JaapJan Ritsema ze niet werd opgesteld in de ploe gentijdrit op het nationaal club kampioenschap. Als reden werd haar gebrek aan ervaring aange voerd. Matthijsse leek vervolgens zonder ploeg te komen zitten. „De lethargie sloeg enigszins toe. Ik ben wel blijven doortrainen. Op een gegeven moment kwam de trein van Middelkamp langs. Ach teraf gezien ben ik blij dat ik daar op gesprongen ben." Matthijsse denkt dat zij haar pla fond nog niet heeft bereikt. „Qua inhoud zit er nog rek in. Het kan dus nog altijd sneller." Pierre Ver- meule spreekt zelfs over een onge slepen diamant. „Als we hard blij ven werken aan Mathildes stuur- vaardigheid, liggen er mooie din gen in het verschiet. Zeker in de tijdrit, want zodra het maar even iets te bochtig wordt, verspeelt ze kostbare tijd die ze aan het einde tekort komt." MIDDELBURG - Vier dagen na de winst op Dijkvogels wonnen de korfballers van Ondo ook de twee de ronde van de over degradatie beslissende driekamp. Met een ver diende thuisoverwinning op ACKC (21-16) stelde de ploeg uit Sint Laurens als eerste het tweede klasserschap veilig en laat de onze kerheid aan de andere twee kemp hanen. Voor rust al was Ondo de gretigste van de twee. Vooral de heren kon den hun aanvalsdrift laten gelden. Aan de te kleine marge met rust (10-8) waren de Almkerkse dames debet. Na tien rommelige minuten demarreerde Ondo in een domi nant kwartier naar 18-10, waar door het gespeeld was. Met gevoel voor sentiment was de laatste tref fer voor Joris Hoogwerf Hij speel- de zijn laatste partij. De degradant zal nu komen uit de afsluitende partij tussen ACKC en Dijkvogels. Het doelsaldo is in het voordeel van Dijkvogels. Scores Ondo: Jeroen Mesu 7, Ronald Wisse 5, Robbie Mesu 4, Joris Hoog werf en Annemieke Toerse 2, Nikie Geervliet 1. KOOP NU UW TICKETS ONLINE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41