Nederlanders mijden risico an Löw? 381 sport KNVB krijgt tip over omkoping in voetbal Basketbalclubs niet in eredivisie van de bond Sportzomer2012 woensdag 13 juni 2012 ttzzt&z&^&gssssii&miiifi Sport in het kort j De Cubaanse bokslegende Teofllo Stevenson is op zestigjarige leef tijd overleden aan een hartaanval. Hij won drie olympische titels in het zwaargewicht en drie keer goud bij de wereldkam pioenschap pen voor amateurs, Stevenson weigerde in 1976 het aanbod van Amerikaan se bokspro- motors om voor vijf mil joen dollar de ring in te gaan tegen Muhammad Ali, toentertijd wereld kampioen in het zwaargewicht. O De Noorse topzwemmer Alexan der Dale Oen is op 30 april overle den aan hartfalen. Dat heeft de au topsie uitgewezen. Oen stierfin zijn hotelkamer tijdens een trai ningskamp in het Amerikaanse Flagstaff door een hartinfarct. Dat werd door een verstopte slagader veroorzaakt. Richard Schuil en Reinder Num merdor verloren gisteren in de fina le van de World Tour in Moskou van de Brazilianen Alison Ceruiti en Emanuel Rego: 16-21 27-29. De Nederlandse beachvölley- ballers, als eerste ge plaatst irTde Russische hoofdstad, waren eer der op de dag in de halve finale nog te sterk voor San tos en Cunha, twee andere Brazilia- Wil Boessen verlaat VW-Venlo na tien jaar om hoofdtrainer van Fortu- na Sittard te worden. Hij is de op volger van Tini Ruijs. Boessen keert terug bij de club waar hij als negen jarig jongetje begon met voetbal len en waar hij ook zijn profcar rière begon. Sinds 2002 werkte hij als (assistent-)trainer bij VW. 1 Tennisser Robin Haase doet mee aan de Olympische Spelen van Lon den 2012. De Hagenaar staat mo menteel veertigste op de wereld ranglijst en voldoet daarmee ruim schoots aan de kwalificatienorm. UITSLAGEN TENNIS Birmingham. Vrouwen. Eerste ronde: Hla- vackova (Tsj) - Krajicek 6-2 6-7 4-0 opgave. Bad Gastein. Vrouwen. Eerste ronde: Hogen- kamp (Ned) - Gorges (Dui/13-6 6-3 6-3, Cor net (Fra/7) - Gallovits (Roe) 7-5 7-5, Suarez (Spa/4) - Domachowska (Pol) 6-4 7-5, Wick- mayer (Bel/2) - Duque (Col) 6-3 6-4. Halle. Mannen. Eerste ronde: Granollers (Spa/6) - Zverev (Dui) 6-4 6-2, Lacko (Slo) - Kravchuk (Rus) 2-6 6-2 6-3, Stepanek (Tsj) - Seppi (lta/7) 7-6 (6) 4-6 7-6 (7), Haas (Dui) - Tomic (Aus) 5-2 opgave. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland, World Tour. Vierde etappe, Aarberg-Trimbach/Olten: 1. Sagan (Slw) 188,8 km. in 4.36.55, 2. Rojas (Spa), 3. AlbasTni (Zwi), 4. Haussier (Aus), 5. Gavazzi (Ita), 6. Goesev (Rus), 8. Poels, 13. Hoogerland, 16. Langeveld, 27. Gesink, 30. Kruijswijk, 49. Ten Dam, 56. Slagter, 75. Dek ker 4.53, 86. Kroon 10.43, 104. Mollema, 151. Terpstra 15.40. Klassement: 1. Da Costa (Por) 15.43,52, 2. Frank Schleck (Lux) 0.08, 3. Kreuziger (Tsj) 0.15, 4. Pinot (Fra) 0.19, 5. Roche (Ier) 0.21, 6. Löfkvist (Zwe), 16. Kruijswijk 0.47, 20. Gesink 1.09, 24. Poels 1.43, 29. Slagter 1.59, 35. Ten Dam 2.46, 39. Hoogerland 4.25, 56. Dekker 9.30, 64. Langeveld 10.44, 82. Mollema 14.59. Sloveense sprinter Peter Sagan heerst in Ronde van Zwitserland De vierde étappe van de Ron de van Zwitserland krijgt in Peter Sagan geen verrassende winnaar. De 22-jarige Sloveen pakt al zijn derde etappezege. De Nederlandse azen mijden het risico in de regen. door Geert langendorff TRIMBACH/OLTEN - Johnny Hooger land maakte zich voor de vierde rit in de Rónde van Zwitserland geen enkele illusie. Zelfs een super dag kon de renner van Vacansoleil niet aan een zege helpen. Slechts één man kwam volgens hem in aanmerking om als eerste over de finish te komen: Peter Sagan. De Zeeuw kreeg gelijk, want de Slo veen won andermaal de spurt. Als een verrassing kwam dit niet. De 22-jarige renner van Liquigas koerst het gehele seizoen al ijzer- sterk. In elke etappekoers waar hij aan de start verscheen, eiste fyj een hoofdrol voor zich op. In de klassiekers kwam hij enkele malen akelig dicht bij eep overwinning. Het geeft aan hoe allround de vroe ge twintiger is. Sagan hoeft alleen te passen als de aankomst volgt op een steile klim. Gisteren was dat niet het geval. In de stromende regen moesten de Peter Sagan ontvangt opnieuw de kussen. foto Peter Klaunzer/EPA renners in de rit over 188 kilome ter drie flinke colletjes over. Sagan gaf geen enkel teken van zwakte, zat vooraan op de cruciale momen ten en kon vertrouwen op zijn ploegmaten die in het slot van de race veel arbeid leverden om hem in een ideale positie af te zetten voor de sprint. Hij betaalde hen te rug met een uiterst koele punch. Zijn moyenne liegt er niet om. Met drie zeges na vier koersdagen - alleen de klim naar Verbier moest hij aan zich voorbij laten gaan - is hij een kandidaat voor de groene trui in de Tour de France. Ook verbaal liet hij al weten Mark KRAKAU - De KNVB heeft onlangs een tip gekregen over omkoping in het betaalde voetbal. Dat zegt di recteur betaald voetbal Bert van Oostveen in het weekblad Voetbal International. „We nemen dit zeer serieus. Het is een meneer die zegt informatie over deze problematiek te hebben en daar wil hij over pra ten", aldus Van Oostveen, die in VI niets kwijt wil over de inhoud van de informatie: „De tip is neer gelegd bij de mensen bij wie het thuishoort." Minister Schippers van onder meer Sport kondigde begin juni door Hielke Biemond LEIDEN - Het wordt steeds waar schijnlijker dat de eredivisie ko mend seizoen buiten de basketbal- bond NBB om wordt gehouden. De clubs blijven trouw aan de Fe deratie Eredivisie Basketball (FEB). Toenadering in het conflict is nog ver weg. Als gevolg van een hevige machts strijd in basketballand kunnen de clubs zich voor twee verschillende eredivisies inschrijven. Die van de basketbalbond én die van de FEB, de federatie waarin de clubs zijn verenigd en die de competitie al ja renlang organiseert. Cavendish te willen uitdagen in de strijd om het puntentricot. De Brit mag rapper zijn, in de bergen moet hij zijn meerdere erkennen in Sagan. „Sagan kan klimmen", bevestigde technisch directeur Erik Breukink van Rabobank, dié louter respect had voor diens prestaties. Dat de coureur al sinds het vroege voorjaar volop oogst, zei hem wei nig. „Tussendoor heeft hij zijn rust gepakt. Of ik hem een kans geef op het 'groen'? Ja. Hij verschijnt straks fris in de Tour. Het helpt dat hij zich louter op etappes hoeft te focussen. Zich sparen voor zware bergritten hoeft hij niet." Breukink maalde er dan ook nau welijks om, dat niemand van de Rabo-ploeg zich mengde in de strijd. Als oud-prof voelde hij aan, dat klassementsrenners Robert Ge sink (27e), Steven Kruijswijk (30e) en Bauke Mollema (104e) geen on nodige risico's wilden nemen. „Zo kort voor de start van de Tour wil niemand iets oplopen. Dat zag je goed aan Bauke. Die kwam onder weg een pet halen om geen kou te vatten." Breukink toonde zich tevreden met het feit dat twee van zijn drie azen in de eerste groep zaten. In de laatste drie dagen, als eer) tijdrit en twee aankomsten bergop op het programma staan, verwacht hij iets meer. Dan moet blijken of de voorbereiding op de Tour op schema ligt. „Al komt de echte conditie pas in de week na deze ronde." Wout Poels (achtste en beste Ne derlander) en Hoogerland gaan minder omzichtig te werk. Het duo deed, in tegenstelling tot Ge sink en Kruijswijk, geen hoogtesta ge en fietste naar vermogen. Poels leek.zich zelfs in de finale te kun nen mengen. Een lekke band tij dens de laatste beklimming gooide roet in het eten. De energie die hij opsnoepte in de achtervolging, kostte hem zijn scherpte in de fina le. een onderzoek aan naar mogelijke manipulatie van sportwedstrijden in Nederland. Aanleiding is het grote omkoopschandaal in het Ita liaanse voetbal. Van Oostveen rea geerde daar toen heel verheugd op. „Hartstikke goed, laten we in ieder geval eens kijken hoe feite lijk de situatie in ons land is. Dat weten we namelijk momenteel niet." De KNVB heeft in het verleden wel een aantal verdachte zaken aangedragen bij het Openbaar Mi nisterie, maar die leidden nooit tot officiële vervolging. De frontale aanval van de NBB op de FEB, door zelf de eredivisie te gaan organiseren, is slecht geval len. De clubs hebben zich collec tief achter de FEB geschaard. „Wij hebben zicht pp deelname van ne gen clubs", vertelt bestuurslid Jeroen van Veen. „De huidige acht eredivisionisten plus Den Helder." De basketbalbond riep de clubs op zich vóór 5 juni in te schrijven, maar wil niets zeggen over de be langstelling. „Ik kan daar nu nog geen mededelingen over doen", zegt competitieleider Dennis Bouwmeester. Volgens Van Veen heeft geen van de negen 'FEB- clubs' zich bij de bond aangemeld. het nieuws van alle kanten Mis niks van het EK Luister elke dag naar de Radiol Sportzomer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38