Griek vijandige burenruzie Revanche tegen vergane glorie Poolse en Russische fans slaags in Warschau 37 woensdag 13 juni 2012 Op het vliegveld van Warschau landden gisteren 55 privéjets met Russische voetbalfans. Veel voetbalfans dossen zich graag uit in de kleuren van hun land. Zoals deze Griekse toeschouwer. WARSCHAU - In de Poolse hoofd stad Warschau zijn voetbalfans van Rusland en Polen enkele uren voor het begin van het onderlinge EK-duel slaags geraakt. Daarbij raakten volgens de politie zeven supporters lichtgewond. De oproerpolitie zette traangas, he likopters en waterkanonnen in om de vijandige kampen van elkaar te scheiden. Ook werden rubberko gels afgevuurd om de vechtende meute terug te dringen. In beide kampen zijn in totaal ongeveer zes tig hooligans gearresteerd. Onder politiebegeleiding liepen duizenden Russen gisteren in op tocht richting het stadion. Bij het passeren van de Vistula-rivier ging het fout op de brug. Poolse suppor ters gooiden stenen, flessen en vuurwerk naar de Russen en naar de politie, waarna op diverse plaat sen vechtpartijen uitbraken. Daarop besloot de Poolse politie de Russische mars naar het voet balstadion af te breken. Dankzij een massale inzet van mankracht en materiaal liep de situatie rond het stadion voor het begin van het duel niet uit de hand. De supporters van beide landen kennen een verleden met rellen en geweld. Bovendien is er van oudsher animositeit tussen Polen en Rusland. WROCLAW - De loden last van het wonder van 2004 blijkt voor Grie kenland nog steeds te zwaar. De Europees kampioen van acht jaar geleden heeft na het verlies tegen Tsjechië (2-1) bijna een wonder no dig om de kwartfinale nog te ha len. Griekenland was voor Tsjechië de ideale tegenstander om zich te re vancheren voor het dramatische verlies tegen Rusland (4-1). Al na zes minuten was het pleit met twee Tsjechische treffers beslecht. De Tsjechen kunnen later in de week, bij winst tegen Polen, het verblijf op het EK rekken. Keeper Petr Cech maakte het duel met een blunder ogenschijnlijk nog spannend, maar verder dan de 2-1 Griekenland 1 Tsjechië 2 kwam Griekenland niet. Tsjechië richtte zich gisteravond op, nadat afgelopen weekeinde in eigen land gehakt van de ploeg was gemaakt. Met een agressieve start en twee uitstekend afgeronde aanvallen tegen de zwakke Grie ken diende het team de criticasters van repliek. Op een onthutsende manier liet de tegenstander zich slachten. Jiracek werd al na drie mi nuten in stelling gebracht door Hübschman en verzilverde een pass door het hart van de Griekse verdediging. Even later ronde Pilar een combinatie van Rosicky, die in de rust uitviel met een achilleshiel blessure, en. Gebre Selassie af (2-0). De Grieken kunnen stilaan afscheid gaan nemen van een gene ratie met de dertigers Salpingidis, Gekas, Karagounis en Liberopou- los. De Grieken presteerden na hun hoogtepunt in 2004 nagenoeg niets meer op het internationale platform. Op het WK van 2006 ontbrak de ploeg, in 2010 overleef de het team de poulefase niet. Vier jaar geleden was de aftocht op het EK eveneens dramatisch na drie nederlagen in de groepsduels. Al leen een stunt op zaterdag tegen het favoriete Rusland kan de Grie ken in theorie nog redden. EK in het kort Björn Kuipers fluit vrijdag zijn tweede wedstrijd bij het Europees kampioenschap. De Nederlandse scheidsrechter krijgt de leiding over het duel in groep D tussen, gastland Oekraïne en Frankrijk. Kui pers was zondag arbiter bij de wed strijd tussen Kroatië en Ierland (3-1.). Hij kreeg na afloop kritiek uit Ierse hoek omdat hij het twee de Kroatische doelpunt had goed gekeurd. Andrej Sjevtsjenko kwam maan dag met de schrik vrij toen hij na de 2-1 zege op Zweden in zijn auto moest rem men voor feestende fans en van achteren werd aangere den door een andere wagen. De aanvaller van Oekraïne en zijn vrouw bleven ongedeerd. Er was al leen blikschade. Toen Sjevtsjenko uitstapte, werd hij omsingeld door dolblije supporters. Polen viert feest na de gelijkmaker van Jakub Blaszczykowski. De nogal uitgesproken Italiaanse aanvaller Antonio Cassano zorgde gisteren tijdens een persbijeen komst in Krakau voor opschud ding. De spits reageer de op een vraag of de Italiaanse se lectie homo seksuele of metroseksu- ele spelers telt. „Wat is een metro- seksueel", reageerde Cassano. „Betekent dat dan dat ze homo zijn? Dat is dan hun probleem. Ik hoop het niet. Ik weet het echter niet." Een woordvoerder van de homo seksuele beweging in Italië noem de de uitspraken van Cassano dom, arrogant en onverantwoord. foto Bartlomiej Zborowski/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37