Remise bij 361 sport Löw ziet geen oorlog maar slechts rivaliteit woensdag 13 juni 2012 In Warschau waren voorafgaand aan het duel Polen-Rusland fikse rellen tussen supportersgroepen. OVERZICHT VR PAG 8 JUNI Polen-Griekenland a Warschau. Rusland-Tsjechië 0-0 Wroc/aw DINSDAG 12 JUNI Griekenland-Tsjechië 0-0 Wroclaw 18:00 Polen-Rusland Warschau 20:45 0-0 ZATERDAG 16 JUNI Tsjechië-Polen H~B Wroclaw 20:45 Griekenland-Rusland B~B Warschau 20:45 1. Rusland 2 1 1 0 4(5-2) 2. Tsjechië 2 10 13 (3-5) 3. Polen 2 0 2 0 2 (2-2) 4.Griekenl. 2 0 11 1 (2-3) uitslagen ZATERDAG 9 JUNI Nederland-Denemarken 0-0 Charkov Duitsland-Portugal 00 Lviv WOENSDAG 13 JUNI Denemarken-Portugal fl-fl Lviv 18:00 Nederland-Duitsland flfl Charkov 20:45 ZONDAG 17 JUNI Portugal-Nederland BB Charkov 20:45 Denemarken-Duitsland fl~B Lviv 20:45 Spanje-ltalië Gdansk lerland-Kroatië Poznan DONDERDAG Italië-Kroatië Poznan 18:00 Spanje-lerland Gdansk 20:45 Kroatië-Spanje Gdansk 20:45 Italië-lerland Poznan 20:45 510 JUNI MAANDAG 11 JUNI Q-Q Frankrijk-Engeland Q-Q Donetsk O-0 Oekraïne-Zweden 0-0 Kiev 14 JUNI VRIJDAG 15 JUNI fl-B Oekraïne-Frankrijk BH Donetsk 18.00 BB Zweden-Engeland fl-B Kiev 20.45 518 JUNI DINSDAG 19 JUNI fl-fl Engeland-Oekraïne fl-fl Donetsk 20:45 fl-fl Zweden-Frankrijk fl-fl Kiev 20:45 stand 1.D'marken 1 1 0 0 3 (1-0) 1. Kroatië 110 0 2. Duitsland 1.1 0 0 3(1-0) 2. Italië 10 10 3. Nederland 1 0 0 1 0(0-1) 3. Spanje 10 10 4. Portugal 10 0 1 0(0-1) 4. Ierland 10 0 1 3(3-1) 1. Oekraïne 1 1 0 0 3 (2-1) 1 (1-1) 2. Frankrijk 1 0 1 0 1 (1-1) 1 (1-1) 3. Engeland 10 10 1 (1-1) 0(1-3) 4. Zweden 100 1 0(1-2) kwartfinales donderdag 21 juni 1e groep A Warschau 20.45 - 2e groep B zaterdag 23 juni 1 e groep C Donetsk 20.45 - 2e groep D halve finale woensdag 27 juni FINALE zondag 1 juli Kiev 20:45 kwartfinales vrijdag 22 juni halve finale 1e groep B I Gdansk 2e groep A donderdag 28 juni 20.45 zondag 24juni 1 e groep D - Kiev 2e groep C Groep A: Griekenland - Tsjechië 1-2 (0-2). 3. Jiracek 0-1,6. Pilar 0-2, 53. Gekas 1-2. Scheidsrechter: Lannoy (Fra). Toeschouwers: 42.000. Gele kaart: Torossidis, Papadopoulos, Salpingidis (Griekenland), Rosicky, Jiracek, Ko- lar (Tsjechië). Griekenland: Chalkias (23. Sifakis); Torossidis, Papadopoulos, Katsouranis en Holebas; Fotakis (46. Gekas), Maniatis en Karagounis; Salpingi dis, Samaras en Fortounis (71. Mitroglou). Tsjechië: P. Cech; Gebre Selassie, Sivok, Kad lec; en Limbersky; Hübschman, Jiracek, Rosicky (46. Kolar), Plasil en Pilar; Baros (64. Pekhart). Polen - Rusland 1-1 (0-1). 37. Dzagoev 0-1, 57. Kuba1-1. Scheidsrechter: Stark (Dui). Toeschouwers: EK IN CIJFERS 53.617. Gele kaart: Lewandowski, Polanski (Po len), Denisov, Dzagoev (Rusland). Polen: Tyton; Piszczek, Wasilewski, Perquis en Boenisch; Blaszczykowski, Polanski (85. Matu- zczyk), Murawski, Obraniak (90. Pawel Brozek) en Dudka (73. Mierzejewski); Lewandowski. Rusland: Malafejev; Anjoekov, Berezoetski, Ig- nasjevitsj en Zjirkov; Sjirokov, Denisov en Zirij- anov; Dzagojev (79. Izmailov), Kerzjakov (70. Pavlioetsjenko) en Arsjavin. Topscorers: 1Dzagojev (Rus) 3, 2. Mandzukic (Kro), Sjevtsj- enko (Oek), Pilar (Tsj) 2, 5. Lewandowski, Blas zczykowski (Pol), Gekas, Salpigidis (Gri), Pa vlioetsjenko (Rus), Sjirokov (Rus), Krohn-Delhi (Den), Gomez (Dui), Di Natale (Ita), Fabregas (Spa), St. Ledger (Ier), Jelavic (Kro), Nasri (Fra), Lescott (Eng), Ibrahimovic (Zwe), Jiracek (Tsj) 1 Rode en gele kaarten: Rood: Szczesny (Pol), Papastathopoulos (twee maal geel/Gri). Geel: Groep A: Karagounis, Holebas, Torosidis, Kyria- kos Papadopoulos, Salpingidis (Gri), Rosicky, Ji racek, Kolar (Tsj), Lewandowski, Polanski (Pol), Denisov, Dzagojev (Rus). Groep B: Van Bommel (Ned), Poulsen, Kvist (Den), Badstuber, Boateng (Dui), Coentrao, Pos- tiga (Por). Groep C: Maggio, Chiellini, Bonucci, Balotelli (Ita), Torres, Jordi Alba, Arbeloa (Spa), Andrews (Ier), Modric, Kranjcar (Kro). Groep D: Oxlade-Chamberlain, Young (Eng), Kallström, Elm (Zwe). Geschorst voor volgende wedstrijd: niemand Polen speelt gelijk tegen Rus land: 1-1. Ploeg van coach Dick Advo caat is na remise nog steeds koploper in groep A. o Beladen duel kenmerkt zich door veel vijandigheid binnen en buiten het stadion. door Theo Brinkman WARSCHAU - Grote rellen buiten het stadion, vijandigheid in het sta dion en vuurwerk op het veld: Po len en Rusland werkten gister avond de meest beladen wedstrijd van het EK af Na negentig minu ten (1-1) was Rusland, van bonds coach Dick Advocaat, de gelukkig ste. De ploeg blijft koploper in groep A. Het geloei van de sirenes was nog maar net weggestorven toen Polen en Rusland aftrapten. Waar de au toriteiten vooraf al zo bang voor waren geweest, was in de uren voor het duel werkelijkheid gewor den. Rond het stadion kwam het tot enorme rellen tussen Russi sche en Poolse supporters. De on geregeldheden - de grootste op een eindtoernooi sinds het op het EK van 2000 misging in Charleroi - wierpen onmiskenbaar een scha duw over de wedstrijd. En juist toen de aandacht eindelijk volledig op het voetbal zou worden ge richt, vlak voor de aftrap, gooiden de Russen opnieuw olie op het vuur. Bij het klinken van de eerste noten van het volkslied - 'Rus land, ons heilige rijk, ons geliefde vaderland'- ontrolden de suppor ters een tientallen meters lange vlag. Dé tekst erop liet aan duide lijkheid niets te wensen over: THIS IS RUSSIA. De 40.000 Polen reageerden met een striemend fluitconcert. Pas na de aftrap keerde de 'rust' in het Nationale Stadion in War Polen 1 Rusland 1 schau terug en kregen de sportieve zaken de overhand. Polen hoopte het voorbeeld van Oekraïne te vol gen. Het medegastland werd maan dagavond in vuur en vlam gezet door de zege op Zweden. Dat lukte ten dele. Na het teleur stellende gelijkspel tegen Grieken land in de openingswedstrijd was de 1-1 tegen Rusland netjes, maar het is nog maar de vraag wat die waard is. Alleen een overwinning in het laatste groepsduel, zaterdag tegen Tsjechië, helpt Polen naar de volgende ronde. Het begin van het thuisland was gisteravond aardig. Daarna had Rusland, dat met dezelfde elf aan trad als in het eerste duel tegen Tsjechië (4-1), de overhand. Het speelde wat geraffineerder, maar werd weinig echt gevaarlijk. Diver se parmantige individuele acties van onder anderen Kerzjakov en Arsjavin stierven in schoonheid. Het openingsdoelpunt kwam voort uit een dood spelmoment. Een vrije trap van Arsjavin werd door Dzagojev met de schouder in het doel gewerkt. Het was voor de 21-jarige Dzagojev al zijn derde doelpunt van het toernooi. Na rust raakte Rusland de controle kwijt. Steeds driftiger beende Ad vocaat af en toe de dug-out uit. Nu eens om een speler aan te sporen, dan weer om de arbitrage te bekri tiseren. Het hielp weinig. Polen had de geest gekregen beloonde zich een kwartier na rust met de gelijkmaker. Rechtsbuiten Blaszc zykowski, een van de drie spelers van Borussia Dortmund in de Poolse ploeg, schoot schitterend raak in de lange hoek. In de daar na op en neer golvende wedstrijd bleven meer doelpunten uit. door Wilber Hack Bastian Schweinsteiger CHARKOV - De opmerking kwam als een donderslag bij heldere he mel. Een Belgische verslaggever verwees naar de uitspraak 'Voetbal is oorlog' van Rinus Michels. Die zou zeker nog voor de confronta tie tussen Nederland en Duitsland op het EK van 2012 van toepassing zijn. Joachim Löw, bondscoach van de Mannschaft, moest zicht baar moeite doen om het be schaafd te houden. Maar uiteinde lijk formuleerde hij toch een keu rig antwoord. „Ik zal een dergelijke uitspraak nooit in de mond nemen", zei Löw. „Natuurlijk is er sprake van grote rivaliteit. Nederland en Duitsland hebben de afgelopen dertig jaar veel legendarische wed strijden gespeeld. Maar dat is ge schiedenis. Inmiddels voetballen er veel Nederlandse spelers in de Duitse competitie. De verhoudin gen tussen de spelers zijn enorm verbeterd." Bastian Schweinsteiger kon de woorden van zijn coach alleen maar bevestigen. „Ik zie geen rivali teit, maar beschouw Nederland- Duitsland als een gewoon duel te gen een heel goed team." Hij had de laatste dagen via sms contact gehad met Franck Ribery, zijn Franse ploeggenoot bij Bayern München, en natuurlijk ook met Arjen Robben. „Waar dat over ging? Nou, ik heb Robben er bij voorbeeld op gewezen dat we een heel goede keeper hebben, mocht Nederland een strafschop krijgen en hij die willen nemen." Voetbalhumor dus. De tijd dat de gifpijlen voor een botsing van bei de landen over en weer vlogen, is al weer even geleden. Löw heeft het liever over de tweede uitda ging van de Duitsers op een groot titeltoernooi. Daar heeft de ploeg overigens niet zulke goede ervaringen mee. Op de laatste zeven grote toernooien bleef Duitsland in de tweede groepswedstrijd zes keer van een overwinning verstoken. „Dat soort statistieken zegt me niets", aldus Löw. „Twee jaar geleden speelden we tegen Servië ongelukkig. We kregen een rode kaart en misten een strafschop. Het doel is om zo snel mogelijk tot de tweede ronde door te dringen." De wedstrijd tegen Oranje is van een ander kaliber. Löw repte een paar keer over de aanvallers van wereldklasse waarover Nederland beschikt. „Die kunnen elke defen sie in de problemen brengen." Natuurlijk weet de Duitse bonds coach precies waar hij Nederland kan raken. Hij wil Oranje op de zwakste plekken treffen. Dat deed Duitsland in Hamburg ook al toen er met 3-0 gewonnen werd. Maar die uitslag speelt volgens Löw geen rol. „Dat was een heel ander Nederland. We beginnen weer op nul."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36