Mali Martin zeeland i 23 Het schroefjes tellen maakte plaats voor trots Christenunie: Verbodsborden moeten vrachtverkeer weren uit Arnemuiden Torenkraan Vlissingen de hoogte in woensdag 13 juni 2012 „Ik ben voor monteur gaan leren en begeleid nu de jongeren die dat ook willen. Soms ga ik ook de straat op, net als Angelo dat altijd deed, en op zondag coach ik ze bij de voetbal. De jongeren zijn veel losser en ze hebben hun vertrouwen terug." Mali Martin laat Dende zien hoe het moet, in de sleutelwerkplaats op industrieterrein Vrijburg. foto Ruben Oreel Drie begeleiders heeft de stichting ROAT in Vlis- singen dienst, en bin nenkort waarschijnlijk zelfs vijf Twee ervan zijn de ge broeders Martin. Je zou niet denken dat Mali en Marlon broers zijn, maar dat komt eigenlijk alleen maar omdat Mali zijn grijze lokken onder zijn muts wegstopt. Hij had een vaste baan, maar wilde eigenlijk altijd al liever monteur zijn. Vandaar dat hij bij de sleutelwerkplaats binnen stap- VLISSINGEN - De oude Torenkraan op het voormalig Scheldeterrein in Vlissingen gaat vandaag weer de hoogte in. Dat gebeurt in de och tend tussen 8.00 en 12.00 uur. De toren van de kraan wordt dan omhoog gehesen op de kade aan de noordzijde van het Dok. Daar na wordt de giek erop gezet. Daarmee is 'een icoon op het Scheldeterrein in ere hersteld', meldt de gemeente. De afgelopen maanden is de kraan grondig gere noveerd. Tijdens de oprichting van de toren is de noordzijde van de Dok afge sloten voor (brom)fietsers, wande laars en bouwverkeer. te. Om te sleutelen, dus. Maar An- zola zag hem bezig met de jonge ren en wist: die moet ik hebben. „Voor mij was het geweldig om bij ROAT te kunnen gaan werken. Ik ben voor monteur gaan leren en begeleid nu de jongeren die dat ook willen. Soms ga ik ook de straat op, net als Angelo dat altijd deed, en op zondag coach ik ze bij de voetbal. De jongeren zijn in een paar maanden tijd veranderd. Ze zijn veel losser en ze hebben hun vertrouwen terug." door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - De fractie van de Christenunie in de gemeenteraad van Middelburg wil dat er bij Arne muiden verkeersborden komen die vracht- en landbouwverkeer dat niet in het dorp moet zijn, ver bieden door de dorpskern te rij den. De Christenunie dient daar voor tijdens de komende raadsver gadering, op dinsdag 26 juni, een motie in. Vanuit Arnemuiden komen al lang klachten over doorgaand vracht- en landbouwverkeer. Dit verkeer levert gevaarlijke situaties op en veroorzaakt trillingen. De ge- Datzelfde merkt zijn broer Mar lon, en niet in de laatste plaats bij zichzelf. Marlon deed al vijftien jaar lopende band-werk bij de so ciale dienst, toen hij toevallig bij de stichting ROAT terechtkwam. Hij gaf zich op als vrijwilliger, maar Anzola zag meer in hem. Een organisatorisch talent, zoals hij het omschrijft. Drie maanden kreeg Marlon om dat te bewijzen. „Ik maakte het kantoor schoon, heette de gasten welkom, schonk koffie voor ze in en werd zo'n beet- meente erkent deze klachten, maar doet er te weinig aan om het verkeer terug te dringen, zegt Wil lenden Treurniet van de Christen- Unie (CU). Het college had begin dit jaar, na vragen hierover van de CU, aangegeven in overleg te zul len gaan met makers van navigatie systemen om de weerstand op rou tes door Arnemuiden op te voe ren. Verder zou de bewegwijze ring van de doorgaande route wor den verbeterd. „Maar in Arnemuiden zijn ze niet blij met wat ze op het stadskan toor doen. Met alleen welwillend heid kom je er niet", zegt Treur niet. Ook nu, nu er in Amemui- je de beheerder van het gebouw. Voor het eerst kreeg ik mijn eigen verantwoordelijkheden." Anzola was zo tevreden en zag Marlon zo groeien, dat hij met zijn begeleider van de sociale dienst is gaan praten of hij Marlon niet kon 'overnemen', met behoud van uit kering. Dat kon. Het schroefjes tel len maakte plaats voor trots. „Het gaat zo goed met me. Ik leer elke dag, ik kom niet meer gefrustreerd thuis en ik help anderen. Ik hoop dat ik dit nog lang mag doen." den aan de doorgaande route wordt gewerkt en vrachtverkeer middels gele borden wordt omge leid, rijden er nog steeds vrachtwa gens door het dorp. „Luister naar wat ze in Arnemuiden willen. De wijkbeheergroep wil graag ver bodsborden. Dat moet werken. Dan is het goed aangegeven en kan de politie controleren." Uit een analyse van de gemeente blijkt dat de meeste overlast van vracht- en landbouwverkeer wordt ervaren op de route Nieuw- landseweg-Schuttershof en op de route Nieuwiandseweg en Schut tershof via Nieuwstraat-Molenweg naar Doeleweg. MIDDELBURG Zakkenrollers bestelen vrouwen Twee Middelburgse vrouwen, van 78 en 68 jaar, werden in het cen trum van de stad de dupe van zak kenrollerij. Van beiden werd de portemonnee weggenomen. Van een 76-jarige Middelburgse vrouw werd in een winkel in de Sir Winston Churchilllaan de porte monnee gestolen. In alle portemonnees zaten per soonlijke papieren en wat geld. VLISSINGEN/MIDDELBURG Veel schade door diefstal en inbraak In Vlissingen is het afgelopen weekeinde ingebroken in een bedrijfspand aan de Van Dis- hoeckstraat. Hierbij zijn biertapva- ten en elektrisch gereedschap gesto len. De schade bedraagt, aldus de politie, zeker duizend euro. In Middelburg werd in het week einde een scooter ter waarde van enkele honderden euro's gestolen uit een voortuin van een huis in de Poortershove. De scooter stond vast aan een ketting. Dinsdagmiddag zijn er uit een wo ning in Merkenburg in Vlissingen computers, sieraden en meer dan duizend euro gestolen. De dieven hadden een deur geforceerd DOMBURG Akkoord nieuwbouw pension 't Maereltje Er is nu eindelijk overeenstem ming over herbouw van 't Maerel tje aan de Domburgseweg 26-28 tot een pension met twintig suites. Na diverse aanpassingen is gekozen voor nieuwbouw in twee gescha kelde delen. Het plan voldoet nu aan de gemeentelijke eisen van ruim drie jaar geleden. Alleen on der de grond wordt het complex iets groter. De gemeente is ak koord. Initiatiefnemer is Hooge Duyn Domburg BV. Belanghebben den kunnen nog wel in beroep. VLISSINGEN Kogel gevonden in Walstraat In de Vlissingse Walstraat is dins dag in alle vroegte een kogel gevon den. De vinder heeft dit gemeld aan de politie. De kogel, volgens omstanders van een klein kaliber en nog intact, dus niet afgevuurd, lag op de grond ter hoogte van drogisterij De Rode Pi laren. De politie onderzoekt hoe de kogel daar terecht is gekomen, maar zegt op voorhand dat dit 'geen veront rustende zaak' is. Daarom behelst het verder geen groot onderzoek. www.kinderopvangwalcheren.nl Ir - s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23