Kustresort Biggekerke slaat niet aan Dag van Bach op school WALCHEREN PZC Fietsers botsen in Meliskerke almanak Tip? redactie@pzc.nl Kinderkoor WOENSDAG 13 juni 2012 21 jongeren hebben eigen Krabbenkreek zonder sleutelwerkplaats22 en 23 zeegras 24 en 25 Projectontwikkelaar probeert verkoop weer op gang te krijgen door suites samen te voegen tot grotere eenheden door Henk Postma BIGGEKERKE - De bouw van Kus tresort Zeeland bij Biggekerke staat op losse schroeven. Kopers to nen te weinig belangstelling. Van de 173 hotelsuites en -appartemen ten was eind vorig jaar dertig pro cent verkocht. Daarna is de ver koop stilgevallen, bevestigt project ontwikkelaar Ko van Garderen. Geprobeerd wordt de verkoop weer op gang te krijgen door sui tes samen te voegen tot grotere eenheden. „Maar als het daarmee ook niet lukt, dan moeten we ons na de zomer herbezinnen", zei Van Garderen dinsdag desge vraagd. De gemeente Veere houdt er al re kening mee dat voor een andere opzet wordt gekozen. „De verkoop stagneert enorm. Dit concept werkt in de praktijk niet meer", lichtte wethouder Jaap Melse maandagavond de gemeenteraads fracties in. De gemeente is bereid mee te wer ken aan een andere opzet, maar Melse verbindt daaraan de voor waarde dat dan het bouwopper vlak kleiner wordt. Met het Kustresort mikt de project ontwikkelaar op investeerders met een smallere beurs. „Een investe ring die geluk én geld oplevert! Al vanaf 74.900 euro wordt u eige naar van een hotelsuite aan de Zeeuwse kust en vanaf 134.900 ge niet u van uw eigen hotelapparte ment, zowel voor verhuur als ei gen gebruik", zo probeerden adver tenties kopers te werven. De 173 hotelsuites en -appartemen ten zouden worden verspreid over vijf 'boerenhofachtige' complexen rond een centraal gebouw met wel- lness-voorzieningen, zwembad en restaurant. De suites zijn bedoeld voor recreatief gebruik. Kopeis mo gen er niet permanent wonen. In die opzet wil Van Garderen nu eerst proberen een tiental suites sa men te voegen tot grotere eenhe den. Die worden in de markt gezet onder de type-namen Comfort en Wellness. „We hebben gemerkt dat mensen met gezinnen behoef te hebben aan grotere suites. Daar mee hopen we de verkoop weer vlot te trekken", zegt Van Garde ren. Ook al heeft 'de consument in deze tijd heel veel moeite om te be slissen'. Volgens hem biedt de bouwvergunning ruimte voor de ze opzet. Die maakt het ook moge lijk het resort zonodig in fasen te bouwen, al naar gelang de verkoop snelheid. abonnee veiling BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling ARNEMUIDEN - De kinderen van ba sisschool Oleanderhof in Arnemui- den maakten dinsdag kennis met de klassieke muziek van Bach. Het begon 's ochtends al bij binnen komst, waarbij de kinderen wer den toegespeeld. Daarna gingen de muzikanten van het orkest langs de klassen om de verschillende in strumenten te laten zien. Vervol gens lieten ze horen welke klan ken eruit te onderscheiden zijn. De Nederlandse Bachvereniging organiseerde de kennismaking. Tijsjoris Groot van de vereniging heeft twee doelen bij de schoolbe zoeken. „Het eerste doel is natuur lijk de kinderen bekend te maken met klassieke muziek en Bach in het bijzonder. Het tweede is, via de kinderen, de ouders ook weer bekend te maken met het feno meen Bach. Als je ziet hoe de kin deren, jong en oud, reageren op de klanken... Dat is mooi om te zien." De dag eindigde met een voorstel ling over het leven van de compo nist (foto). De afwisseling van to neel en muziek werkte goed. Niels van Belzen (7) vond het mooi. „Maar ik schrok in het begin wel even van de muziek. De viool vond ik het mooist." foto Ruben Oreel mammmWmmmMmmmWmmiKMmmm MELISKERKE - Twee fietsers zijn dinsdagochtend rond 9.00 uur in Meliskerke gewond geraakt toen ze met elkaar in botsing kwamen op de kruising Kaasboerweg-Blau- wepoortsweg. Beide fietsers zijn af komstig uit de gemeente Veere. Ze zijn 74 en 75 jaar oud. Eén van de fietsers raakte door de botsing en val buiten bewustzijn. Hij is met hoofdletsel naar een zie kenhuis in Rotterdam gebracht. De andere fietser raakte ook ge wond aan zijn hoofd. Hij is naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De kemphaantjes in de Maalstede in Kapelle hebben de strijdbijl nog lang niet begraven. Inzet is een haan die volgens de buren te fanatiek en te vroeg kraait. Ondanks een uitspraak van rijdende rechter Frank Visser in 2009 dat de haan mag blijven, duurt de twist voort. De gemeenteraad bemoeit zich niet met deze affaire. De raad zaal mag niet het podium zijn van een 'ordinaire' burenruzie. De klaagster heeft een nieuw middel gevonden om de haan het zwijgen op te leggen: een kinderkoor. De hele zondagmiddag verspreidde de 'getto blaster' de iets te vrolijke klanken van dit koor, tot grote ergernis van buurtgenoten, over de tuinen van de Maalstede. Dankzij de repeatknop kwam er geen einde aan. De haan kon niet op tegen dit ge weld en liet zich niet meer horen. Ongetwijfeld moet bij hem de zin van actrice Carice van Houten in de film 'Zwartboek' door het hoofd heb ben gespookt: 'Houdt het dan nooit op'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21