Ministers sparen goed nieuws op 5 weekei FNV blijft verdeeld over eigen toekomst Schapen ingezet tegen seks op het naaktstrand Jetta Klijnsma 'De vijand zit buiten, daar is het slecht weer!' Vamsxie, ia juni aoia dinsdag 12 juni 2012 Campagnestrijd verkiezingen is begonnen DEN HAAG - Het eindrapport van de commissie-Klijnsma, waarin de contouren staan van een toekom stige vakbeweging, is maandag avond kritisch onthaald door met name kleinere FNV-bonden. Die vrezen herkenbaarheid en invloed te verliezen. In haar eindvoorstel komt de commissie-Klijnsma de grote bonden AbvaKabo en Bond genoten enigszins tegemoet. Zij hoeven zich niet langer op te split sen in kleine eenheden en krijgen waarschijnlijk meer greep op het bestuur van De Nieuwe Vakbewe ging- Bovendien zal een deel van de vak bondscontributie in een investe- rings- en solidariteitsfonds terecht komen, waarmee het vakbonds werk in zwakke sectoren kan wor den ondersteund. Dat is een be langrijke eis van de grote bonden, maar het ligt gevoelig bij de kleine re bonden, omdat ze daarmee min der geld overhouden voor dienst verlening aan hun achterban. Klijnsma, die met haar 'kwartier makers' de opdracht had plannen te maken voor een grondige ver nieuwing van de FNV, waarschuw de de FNV-voorzitters niet langer de vijand onder elkaar te zoeken, maar 'naar buiten te kijken'. Ze riep de kleine bonden op soli dair te zijn met zwak georgani seerde en armlastige vakbondssec toren. De grote bonden moeten wat haar betreft veel meer autono mie toestaan aan de sectoren. Haar voorstellen worden door de leden van de FNV-bonden beoor deeld. De bonden moeten 21 juni aangeven of ze in De Nieuwe Vak beweging willen stappen. ZEEWOLDE - Bezoekers van de naaktstrook op het Laakse strand bij Zeewolde die de liefde bedrij ven, moeten vanaf deze week reke ning houden met zachte, maar on vermurwbare controleurs. Een camping die grenst aan het strand heeft 30 schapen ingezet om de sekstoeristen af te schrikken. Volgens Willem den Brok van re- creatiebedrijf De Wielewaal neemt de overlast van naaktgangers die seks hebben op het strand en het bosgebied erachter toe en laten steeds minder andere mensen en gezinnen met kinderen hun ge zicht zien. De schapen lopen vijf of zes keer per week langs het strand om sekstoeristen te storen. Naast het wandelingetje langs het strand graast de kudde ook iedere dag op een ander plek in het ge bied. „Voor het verrassingseffect", aldus Den Brok. Regeringspartijen zijn al be gonnen met de verkiezings strijd. Alles mag: feiten op fleuren, niet de hele waar heid vertellen en pronken met andermans veren. door Frits Bloemendaal Nieuw laagterecord files sinds 2000.' 'Aantal overvallen daalt.' 'Meer vreemdelingen vrijwil lig terug.' Wie de recente juichkre ten van het demissionaire kabinet ziet, zou bijna vergeten dat dat ka binet al na anderhalfjaar is gesneu veld en nog maar weinig tot stand had gebracht. De komende maanden zal het de missionaire kabinet zichzelf nog veel vaker in het zonnetje zetten, met een te verwachten piek tus sen half augustus en de verkiezin gen van 12 september, het hoogte punt van de campagne. Zo probe ren regeringspartijen de kiezers in de stemming brengen om op hen te stemmen. Regeringspartijen hebben een voorsprong op de oppositie. Via hun ministers beschikken ze over veel informatie die ze naar belie ven kunnen uitserveren op het moment dat hen dat het beste uit komt. Zodra verkiezingen in zicht komen, maken bewindslieden een lijstje van onderwerpen waarmee ze kunnen scoren. Als het even kan, probeert elke minister goed nieuws te brengen over het beleids onderdeel dat zijn of haar partij het meeste voordeel kan opleve ren. Zo bracht .minister Maxime Verhagen van Economische Zaken naar buiten dat de regeldruk voor bedrijven sterk is gedaald. Eerder liet hij bij de opening van een on derzoekslaboratorium 'van wereld klasse' in Venlo optekenen dat zijn keuze voor topsectoren werkt. Minister Opstelten van Veiligheid en Justitie kon goede sier maken met een daling van het aantal over vallen en de onverwachte toena me van de operationele sterkte bij de politie. Daar houden WD'ers van. Minister van Onderwijs Mar- ja van Bijsterveldt (CDA) kon trots melden dat het aantal zwakke ba sisscholen 'op het laagste punt ooit' is beland. En vermindering van de filedruk was voor WD-mi- nister Melanie Schultz van Infra structuur en Milieu een halszaak. Minder files door extra asfalt, juich te het bevriende dagblad De Tele graaf over haar cijfers. Bij nader in zien bleek de filedruk met die van vorig jaar vergeleken, toen er heel veel files waren door wegwerk zaamheden. En 2011 bleek een erg ongunstig jaar, omdat spoedrepara- ties door de strenge winter veel extra files hadden veroorzaakt. Ver reweg het meeste extra asfalt was overigens al besteld door Schultz' voorganger Camiel Eurlings. Als een succes mede te danken is aan maatregelen die het vorige ka binet al had ingezet, wordt het ge woon geclaimd. Minister Hans Hil- len van Defensie pronkte onlangs zelfs met de Veteranenwet, die door de Tweede Kamer (SP, PvdA, GroenLinks en D66) was opge steld. De Kamer vond de wet die het kabinet (Hillen) in de maak had, niet ver genoeg gaan. En nu die wet van de Kamer er is, noemt Hillen die 'een mijlpaal voor vete ranen'. Agnes Jongerius DEN HAAG Karadzic: verwerp alle aanklachten tegen mij De Bosnisch-Servische oud-leider Radovan Karadzic heeft de rechters van het Joegoslavië-Tribunaal maandag verzocht de aanklachten tegen hem te verwerpen. Het requi sitoir van de aanklagers is nergens op gebaseerd, zei hij. De aankla gers, die de presentatie van het be wijsmateriaal vorige maand afrond den, achten Karadzic schuldig aan oorlogsmisdaden en genocide. EINDHOVEN PvdA verwerpt analyse deeltijd-WW PvdA-leider Samsom bestrijdt de conclusie van het kabinet dat de in zet van deeltijd-WW tijdens de cri sis in 2008 en 2009 nauwelijks heeft voorkomen dat werknemers hun baan verloren. Volgens de so ciaaldemocraat heeft de bijzondere werktijdverkorting er juist voor ge zorgd dat bedrijven vakkrachten aan het werk konden houden. foto Eric Brinkhorst/ANP DEN BOSCH Inbreker vrij, bewoner moet langer vastzitten Een 27-jarige Bosschenaar die afge lopen woensdag werd aangehou den voor gijzeling en mishande ling van een inbreker, zit nog zeker anderhalve week vast. De recht bank in Den Bosch heeft dat maan dag laten weten. De inbreker is door de politie vrijgelaten. De 18-ja- rige inbreker uit Den Haag werd ruim anderhalf uur mishandeld en bedreigd door de bewoner. EMMELOORD Boete na schelden over verlies Oranje Hartgrondig scheldend fietste een 45-jarige man uit Emmeloord zater dag langs het politiebureau. De agentes die hem op de schouder tikten, werden getrakteerd op een middelvinger. De man was woest omdat Nederland de EK-wedstrijd tegen Denemarken had verloren. De agentes vonden dat geen ex cuus, de man kreeg 500 euro boete. Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21.00 uur za 10.00 uur -16.00 uur zo 12.00 - 16.00 uur www.weekendcompany.nfS "Prijs o.b.v. 2-persoonsbezettlng en exd. reserveringskosten 12,50 per boeking. Kijk voor de volledige voorwaarden op de websile. Let op! Alleen op 12 juni tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. 127 beschikbaar! OP=OP 20 30 40 50 60 70 S0 90 100? I I I I I I I p Berlijn in 4* hotel! 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet Gratis parkeren Aan de rand van de stad gelegen Verblijf t/m 28 augustus 2012 Grand City Hotel Berlin East

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5