'Rilland heeft medio juli weer een pin9 ^iDaanl llÊÊÊ 2o I zeeland The Hickey KD .Vinzzenf n Peter Beense Zes ton over van budget 2011 op Noord-Beveland zj^ Stunned Ziggy Zébrapcr h GorkA27 Mindlink^ Phantom Four Th®|p/jdo WK [€15] W The Gents Wilfred Rene Karsf 2 Helemaal Hollands Sjacko de Braai Festivalterrein Sas van Gent [nl] aanvang i8.oo OOK COMBIKAARTEN VERKRIJGBAAR: WK €20 Festivalterrein Sas van Gent [NLfatfnvang 15.00 Voor meer info check: www.ratb.nl g 12 juni 2012 Het door kraken geplaagd hok wordt beveiligd met betonblokken door Lilian Dominicus Verslaggeefster Lilian Dominicus is in de maand juni op de maandagen te vinden in Rilland en werkt elke keer vanaf een andere locatie. Deze week is ze aan de Hoofdstraat. Doel is om een evenwichtig beeld te krij gen van het dorp, waar de afgelopen jaren veel is gebeurd. Tips? Bel 0650668394 of mail l.dominicus@pzc.nl. Een troosteloos beeld is het nog altijd, de pinautomaat in het Rabobank-hokje aan de Hoofdstraat in Ril land. De plek waar ooit het toet senbord zat, is dichtgetimmerd met een houten plankje. „Medio juli komt de nieuwe automaat", meldt directeur Ad de Korte van Rabobank Oosterschelde. „Er komt extra beveiliging door beton blokken. En we kijken goed naar de aanlichting. Maar of dat helpt? Garanties kunnen we eigenlijk niet geven." Dit jaar werd Rilland twee keer in korte tijd opgeschrikt door misluk te pogingen tot kraak van de nieu we geldautomaat. De oude pin in het voormalige Rabo-kantoortje DE KRANT IN RILLAND werd begin dit jaar gesloten, er voor in de plaats kwam het ge bouwtje, dat volgens vele bewo ners op een onveilige plek staat. Se nioren zouden er niet durven pin nen en de locatie zou gevoelig zijn voor kraken. Naar alternatieve plekken wordt naarstig gezocht, meldt een woord voerster van de gemeente Reimers- waal. „Maar eenvoudig is dat niet. Het moet er veilig zijn, dus buiten het dorp is geen optie. We zijn er mee bezig", zegt zij. De Rabobank staat open voor suggesties, zegt De Korte. „Iedereen die een betere lo catie meent te weten, mag bij ons aankloppen. We kijken de laatste jaren ook anders aan tegen een geldautomaat in de bebouwing. Ook die zijn overvalgevoelig. Als we ervoor kiezen, kijken we wel heel goed: wat zit ernaast, of erbo ven. Want zeg nou zelf: zou jij in een appartement boven een geld automaat willen wonen? Overi gens hebben wij over de veiligheid geen klachten gekregen van onze klanten en slechts een klacht van nota bene iemand die geen klant bij ons is. Ook hebben we overleg gehad met onder meer de leden raad over deze locatie." Bewoners klagen verder over de trillingen door het zware verkeer, dat over de drempel langs het Ra- bobankhokje raast „Vóórdat de geldautomaat er was, stonden de plantenbakken op de drempel", zegt een woordvoerster. „Nu zijn ze verplaatst. Onze huizen, ge bouwd in de jaren dertig, zijn daar niet tegen bestand. We krijgen scheuren in de muren." Volgens de gemeentewoordvoer ster zijn de plantenbakken echter niet verplaatst vanwege de komst van de pinautomaat. „Dat is ge daan op verzoek van bewoners uit de Sint Felixstraat, die klaagden over een verkeersonveilige situa tie." De gemeente is bekend met de klachten over de trillingen. „Toevallig hebben we dinsdagmid dag overleg met de politie om tot een oplossing te komen die voor alle partijen bevredigend is." WISSENKERKE - Noord-Beveland heeft ruim 650.000 euro over van het budget voor afgelopen jaar. Dat blijkt uit de jaarrekening die donderdag in de gemeenteraads vergadering wordt behandeld. Het college vraagt de raad dat geld aan te wenden voor de verbete ring van de leefbaarheid van de dorpen en de bedrijfsvoering van de gemeente. Die bedrijfsvoering wordt verder voorbereid op digitale informatie uitwisseling, ook met de burger. Op het gebied van leefbaarheid lig gen er veel wensen op Noord-Be veland, zoals op het gebied van openbaar vervoer. Er gaan stem men op om startersleningen van uit de gemeente aan te bieden. Zo moet de vastgelopen woning markt weer vlot worden getrok ken. Veel van die wensen zijn naar boven gekomen tijdens de 'volks raadpleging' over de toekomst van Noord-Beveland die de gemeente organiseerde in elk van de zes gro tere kernen. De opbrengst van die gespreksavonden komt ook in de raad aan bod, donderdag. Alsmede het eerste deelrapport uit het pro ject 'Krimp, ontgroening en vergrij zing', van de werkgroep Wonen. Die adviseert Noord-Beveland om de kaarten voor nieuwe inwoners te zetten op de vijftigplusser van buiten Zeeland, door 'deeltijdwo nen' mogelijk te maken en in toe nemende mate wonen met zorg. KAPELLE Buitenspeelfestijn bij het Fmithof Op het parkeerterrein van het Fruit- hof in Kapelle houdt speel-o-theek De Schatkist woensdag van 13.30 tot 15.30 uur een letterlijk spette rende buitenspeelmiddag. Kinde ren kunnen worden geschminkt, er zijn watertafels, bellenblaas en allerlei bijzonder speelgoed. Ook ouders zijn welkom. Van woens dag tot en met vrijdag is het tevens open dag bij de speel-o-theek. Info: www.speelotheekkapelle.nl GOES Minïvlotten bouwen en waterdierscheppen Kinderen van acht tot en met twaalf jaar kunnen woensdag 14.00 tot 16.00 minivlotten bou wen van takken en waterdiertjes scheppen bij het Milieu Educatie Centrum bij De Hollandse Hoeve in Goes. Kinderen moeten kunnen zwemmen. Opgeven: 0113-252628. GOES Audities voor nieuwe demoteams hiphop Moves Dancewarehouse Zeeland houdt zaterdag 16 juni audities in Goes voor hiphopdansers met ta lent die willen meedoen in een de monstratieteam. Iedereen vanaf negen jaar lan mee doen. De audities in Goes zijn van 10.00 tot en met 13.00 uur. Informatie en aanmelden: 0113 - 226481. *zi»vm^xwi8sxBXisamB6em msmsmmmm HSBMMWHSHNEHBflUII fDutch.arourcd'the'Briddëlo^P. Kassa €20 Kassa €25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54