19 VAV w Starterwoningen Mosselbedrijven klaar voor het nieuwe seizoen HST Distributie in Goes zoekt tien chauffeurs Uitbreiding is begonnen voor Braam Cultures 49.- pantalons, o.a.jeans 59. 98. - overhemdem casual 29. 29.* polo shirts 25. 89." vesten 59. 69." kostuums 198. Vogelverschrikkers op zee Calvijnscholieren in duurzame race FZC Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118-612508 dinsdag 12 juni 2012 4» First step Woningen Jan Kaan voor zijn eigen houtskeletbouwwoning aan de rand van Rilland. Het huis is van binnen volledig van hout gemaakt, de buitenschil is van bak steen. foto Willem Mieras Een vrijstaande houtskeletbouwwoning is er al voor 150.000 a 160.000 euro. Daarvoor krijgt de koper een huis met ruime woonkamer, keuken, badkamer en drie slaapkamers, alles op de begane grond. De ruime zolder kan naar believen worden ingericht. YERSEKE - Schelp- en schaaldieren- bedrijf Krijn Verwijs uit Yerseke begint in juli met de verkoop van bodemcultuurmosselen. De ver werkingscapaciteit is met 25 pro cent verhoogd, meldt het bedrijf. Koninklijke Prins Dingemanse heeft maandag de eerste hangcul- tuurmosselen met MSC keurmerk in Yerseke overhandigd aan de Sli- gro. Wat P&D betreft, is het sei zoen daarmee al begonnen. „We kunnen de vraag nauwelijks aan", aldus een woordvoerder. GOES - Transportbedijf HST Distri butie in Goes is op zoek naar nieu we chauffeurs. In totaal zijn er tien mensen nodig. Opmerkelijk, aangezien de transportbranche zwaar te lijden heeft onder de eco nomische crisis. Het bedrijf begon elf jaar geleden met slechts een transportbusje, maar is door noeste inspanningen inmiddels uitgegroeid tot succes volle onderneming met twintig vrachtwagens. YERSEKE - Braam Champignon Cul tures uit Yerseke is begonnen met een grootscheepse uitbreiding. Eind vorige week is de eerste paal geslagen. De champignonteler krijgt er een oppervlakte van ruim 3000 vierkante meter bij. Boven de kweekcellen, op de eerste ver dieping, komt een ruimte voor de huisvesting van dertig arbeidsmi granten. Met de investering is circa 1,7 miljoen euro gemoeid. Het be drijf is gevestigd aan de Zweedijk- seweg. pullovers v.a. v.a. kolberts v.a overhemden lange m. v.a. korte mouw v.a. v.a. jack's v.a. v.a. overhemden lange m.2 voor v.a. GOES Man slaat met hoofd tegen politieauto De politie heeft maandag rond 01.20 uur in Goes een 26-jarige Til- burger aangehouden wegens het beledigen van een agent. Dat ge beurde op de Albert Joachimikade. De man kon zich ook niet legitime ren en was baldadig. De politie hield hem aan, waarna hij zelf met zijn hoofd tegen een dienstvoer tuig sloeg waardoor hij zijn onder lip scheurde. De man is ingesloten in Torentijd ter ontnuchtering. ASSEN Danspaar Janvier kampioen tijdens NK Danspaar Michael de Bie en Isabel van Steenbergen van dansschool Janvier Dance Masters in Goes is af gelopen weekeinde Nederlands Kampioen Latin b-poule in de pre-amateurs geworden tijdens het eerste NK Dutch Amateur League Ballroom en Latin in Assen. De Bie en Van Steenbergen lieten in De Bonte Wever in de Drentse hoofdstad in hun klasse 75 danspa ren achter zich. WEMELDINGE Straatspeeldag op diverse locaties Basisschoolleerlingen in Wemel- dinge kunnen zich woensdag uitle ven tijdens de Straatspeeldag. In de Kromomme, Spoorlaan en voor dorpshuis De Wemel zijn vanaf 13.30 uur allerlei activiteiten. Later op de middag is er een zeskamp voor de bovenbouw. Ook de speel-o-theek biedt activiteiten aan. Het volledige programma staat op: www.jongkapelle.nl KORTGENE Winkel opent in molen De Korenbloem De gerestaureerde molen De Koren bloem in Kortgene heeft een win kel met een eigen souvenirlijn ge kregen. In het voorste deel van de molen - het achterste deel is als woonhuis verhuurd - zijn meel- mengsels te koop die in de molen zijn gemaakt, kaarsen, textiel met molenpatronen en meer. De winkel is 's zaterdags open van 10.00 tot 17.00 uur. Vanavond oefent de brandweer in de molen. WILHELMINADORP Rookwaar en geld weg bij inbraak 't Sas Bij een bedrijf gelegen aan Het Sas is maandag een inbraak ontdekt Er zijn sigaretten weggenomen en er is een geldbedrag gestolen. Wilhelminadorp was de afgelopen periode al eerder het doelwit van inbrekers. Een paar weken geleden werd ook al een horecabedrijf in Wilhelmina dorp bezocht door inbrekers. Toen ontdekte een medewerker van het getroffen bedrijf op maandagmor gen dat er een geldbedrag was ver dwenen. OUD-VOSSEMEER Flitspaal in brand gestoken Maandag rond 00.30 uur is op de Oud-Vossemeersedijk in Oud-Vos- semeer een flitspaal in brand gesto ken. De politie was snel ter plaatse en heeft de brand met de brandblus ser uit het dienstvoertuig geblust. De paal liep minimale schade op. NEELTJE JANS - Om de eidereenden op afstand te houden van de mosseltjes in de Mattenhaven, wordt een beproefde landmethode toegepast: de vogel verschrikker. In plaats van een overall, zijn de vier 'vissermannen' gehuld in oranje oliegoed. Net als op de akkers zijn ook de watervogels maar even écht onder de indruk van de vogelverschrikkers. foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - Het Calvijn College in Goes presenteert drie projecten in de in ternationale ronde van de duur zaamheidsolympiade Inespo. Afge lopen zaterdag haalden de Calvijn- projecten de toptien in de landelij ke voorronde in Amsterdam. Van daag, dinsdag, wordt de internatio nale ronde in Utrecht gedaan. De prijsuitreiking is donderdag 14 juni. De duurzame plannen heten WavEnergy, Environmentally friendly red ink en Ecosaver. ABONNEE VEILING I BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53